Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 28.06

Globalny cyberatak oraz pułapki na rynku najmu to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 28.06

Potężny cyberatak w Europie, promocja gazu przez Donalda Trumpa oraz budowa kolejnego odcinka A1 to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Zawrotna kariera kryptowaluty. Zobacz, ile wart jest bitcoin

300 dolarów w wirtualnej walucie bitcoin - tyle żądają cyberprzestępcy, którzy we wtorek zaatakowali systemy komputerowe miedzy innymi na Ukrainie, Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polsce. Tłumaczymy, czym jest bitcoin i ile znaczy na rynku pieniądza.

Idzie zmiana prezydencji w UE. Estonia zapowiada kierunek na gaz

Przejmujący 1 lipca przewodnictwo w Unii Europejskiej Estończycy chcą jeszcze w wakacje rozpocząć formalne prace w Radzie UE nad mandatem w sprawie Nord Stream 2. Źródła z tego kraju sugerują, że dyskusja mogłaby dotyczyć nie tylko nowego gazociągu, ale wszystkich połączeń do Unii.

Brexit wpłynie na status Polaków. "Dowód osobisty, paszport trzeba będzie odesłać"

W poniedziałek premier Wielkiej Brytanii Theresa May przedstawiła w Izbie Gmin rządową propozycję rozwiązań w sprawie praw nabytych obywateli UE zamieszkujących Wyspy po brexicie. Oferta zawiera szereg zmian w istniejących przepisach migracyjnych, m.in. znacząco upraszczając proces ubiegania się o prawo stałego pobytu, które zostało nazwane "statusem osoby osiedlonej" (ang. settled status) i zachowując zdecydowaną większość obecnych praw obywateli UE. Gośćmi programu "Otwarcie Dnia" byli Michał Dembiński, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz Maciej Czajkowski z "Gazety Wyborczej". Ich zdaniem szykuje się sporo utrudnień biurokratycznych dla Polaków w udowadnianiu swojego statusu na Wyspach.

Merkel zmienia zdanie w sprawie związków homoseksualnych

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Szefowa rządu zapowiedziała, że pozwoli, by posłowie jej partii głosowali zgodnie ze swoim sumieniem. Gośćmi programu "Otwarcie Dnia" byli dr Zbigniew Girzyński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prawnik Krystian Legierski.

Niespełna jedna trzecia firm planuje podwyżki

Wzrost wynagrodzeń planuje 32 procent przedsiębiorców, a 29 procent chce zwiększyć zatrudnienie w swoich firmach w ciągu najbliższego półrocza - wynika z najnowszego badania Busometr Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

LOT stawia na nowy kierunek. "Izrael od zawsze przyciągał Polaków"

Blisko 300 tysięcy turystów chce w ciągu roku przewieźć na pokładach swoich samolotów PLL LOT z pięciu miast w Polsce do Tel Awiwu - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Minister turystyki Izraela Yariv Levin mówił, że jego kraj to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży.

Ruszył przetarg na ostatni odcinek A1. Jej budowa potrwa lata

Liczący 81 km fragment autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa został skierowany do przetargu - poinformował na środowej konferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak podkreślał, trasa ma być gotowa w 2021 roku, a na jej budowę zabezpieczono 4 mld złotych.

Wielki cyberatak. "Sytuacja jest monitorowana"

- Po analizie sytuacji i przedstawieniu informacji przez służby oraz odpowiedzialnych ministrów nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o podwyższeniu stopnia alarmowego - poinformowała premier Beata Szydło po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęconego wtorkowemu globalnemu cyberatakowi.

Jest koncepcja nowego budżetu Unii. Polska gotowa do negocjacji

Komisja Europejska przedstawiła wstępne koncepcje w sprawie finansów Unii Europejskiej do 2025 roku. Ma to być otwarcie debaty na temat nowego wieloletniego budżetu Wspólnoty. W dokumencie znalazły się zapisy wskazujące na powiązanie kwestii finansowych z praworządnością. - Polska odrzuca jakiekolwiek próby manipulowania budżetem UE w oparciu o subiektywne oceny polityczne - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Ofiary w kilkudziesięciu krajach. Co wiemy o globalnym cyberataku

Lotnisko w Kijowe, agencje marketingowe w Wielkiej Brytanii, czy kancelarie prawne w Stanach Zjednoczonych - to tylko niektóre ofiary wirusa Petya. Zainfekowano nim systemy komputerowe w kilkudziesięciu krajach. Mapa wskazuje, że cyberatak szedł ze wschodu na zachód - mówił w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS Łukasz Kijek.

Jak internauci próbowali uczyć matematyki głównego ekonomistę PO

Andrzej Rzońca wywołał w internecie burzę swoim wpisem na Twitterze. Główny ekonomista Platformy Obywatelskiej, chcąc zadrwić z rządu Prawa i Sprawiedliwości, próbował podeprzeć się matematyką. Internauci i publicyści niemal zgodnie go wyśmiali, twierdząc, że popełnił szkolny błąd. Sprawdziliśmy.

Globalny cyberatak nie omija Polski. Premier zwołuje rządowy zespół kryzysowy

Szereg polskich firm zostało we wtorek zaatakowanych przez wirusa Petya - powiedział dyrektor biura zarządzania usługami bezpieczeństwa w firmie Exatel Jakub Syta. Według niego, skala tego ataku będzie znana w środę rano. Premier Beata Szydło zwołała na środę na godz. 11 Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce.

"Bilans", 27.06

Wielki cyberatak, poziom ubóstwa w Polsce oraz pracownicy sezonowi - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.