Najnowsze

Najnowsze

Wniosek o odwołanie Jurgiela wycofany. Ale PSL zapowiada kolejny

Polskie Stronnictwo Ludowe złoży w najbliższych dniach kolejny wniosek o odwołanie Krzysztofa Jurgiela z funkcji ministra rolnictwa. Ludowcy mają deklaracje, że inne kluby opozycji się pod nim podpiszą - poinformował szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz. - Krzysztof Jurgiel to najgorszy minister, to pewnik - dodał.

Przenosimy się do domów. Mieszka w nich więcej Polaków niż w blokach

Budownictwo mieszkalne zdominowały domy. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu ostatnich lat wybudowano prawie 400 tysięcy domów, podczas gdy deweloperzy oddali do użytku o 1/5 mieszkań mniej. Stąd odsetek osób mieszkających w mieszkaniach maleje, a domy stają się coraz bardziej popularne.

Ponad 30 milionów Amerykanów może stracić ubezpieczenie

32 milionów Amerykanów straci w najbliższych latach ubezpieczenia zdrowotne jeśli Republikanom uda się przeforsować ich plan likwidacji Obamacare - oceniło w środę Biuro Budżetowe Kongresu (CBO). Tylko w przyszłym roku ubezpieczenie to może stracić 17 milionów osób.

Koniec darmowych foliówek coraz bliżej

Od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie będą już oferowane za darmo, ale maksymalnie mogą kosztować złotówkę - stanowi projekt noweli ustawy, który w środę został skierowany do dalszych prac w sejmowych komisjach. Nowe przepisy mają ograniczyć stosowanie takich toreb.

Firma nie umrze wraz z właścicielem. "Otwieramy drzwi, które były zamknięte"

Płynne kontynuowanie działalności firmy po śmierci przedsiębiorcy - taki ma być skutek ustawy o sukcesji firm jednoosobowych, której projekt Ministerstwo Rozwoju skierowało do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. - Ustawa zwiększa szanse na to, że polskie firmy będą budowane przez pokolenia, powiększając swą wartość i gospodarczy potencjał - powiedział Mateusz Morawiecki.

Ukraina podnosi się po wielkim cyberataku

Niemal miesiąc zajęło Ukrainie usuwanie skutków wielkiego cyberataku. Hakerzy zarazili wirusem tysiące komputerów w przedsiębiorstwach, instytucjach i urzędach. Ofiarami padły też firmy z innych krajów. Użytkownicy widzieli na ekranach komputerów komunikaty z żądaniem okupu. Specjaliści oceniali, że nie chodziło o okup, a o sparaliżowanie państwa. Podejrzenie padło na Rosję, która zaprzeczyła, by miała z tym coś wspólnego. Materiał programu "24 Godziny".

Sądy według PiS. Zmiany niepokoją przedsiębiorców

Prawo i Sprawiedliwość nie rezygnuje z uchwalania ustaw, które mają zmienić sądownictwo w Polsce. W ocenie przedstawicieli przedsiębiorców, partia rządząca dąży do podporządkowania sądów władzy wykonawczej, a tomoże zrazić przedsiębiorców zagranicznych i krajowych - ocenili goście programu "Bilans" w TVN24 BiS.

"Bilans", 19.07

Prawo i Sprawiedliwość wprowadza zmiany w ustroju polskich sądów. Zdaniem ekspertów, reforma może mieć negatywny wpływ na biznes w Polsce. Gościem programu "Bilans" TVN24 BiS był Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP i Roman Rewald z Konfederacji Lewiatan. Robert Stanilewicz mówił też o ostrzeżeniach, jakie w kierunku Warszawy wysyła Komisja Europejska i o tym, co o Polsce pisze zagraniczna prasa.

"Biznes dla Ludzi", 19.07

Parlamentarzyści zdecydowali o uchwaleniu nowego Prawa wodnego. W ocenie premier Beaty Szydło, nowe przepisy nie muszą automatycznie oznaczać podwyżki cen wody. Innego zdania jest opozycja. Robert Stanilewicz rozmawiał z Ewą Malicką, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych. Prowadzący "Biznes dla Ludzi" mówił też o wnioskach o wypłaty w ramach programu Rodzina Plus, które trzeba ponowić oraz podwyżkach pensji dla pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Burza wokół Mieszkania plus. "Będzie można wywalić ludzi z domu"

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Przepisy mają umożliwić budowę lokali w ramach programu Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa. Część przepisów budzi jednak kontrowersje. - Będzie można wywalić ludzi z domu ot tak, bez żadnych praw - alarmuje Adrian Zandberg z partii Razem. Do tego wpisu odniosło się w korespondencji z tvn24bis.pl Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Telekomunikacyjna firma rozbuduje sieć. Zatrudni kilkaset osób

Niemiecka grupa Deutsche Telekom nie planuje sprzedaży T-Mobile Polska - zapewnił na konferencji Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. Operator planuje stopniowe wprowadzanie nowych usług i zapowiada zatrudnienie ok. 700 dodatkowych pracowników do końca marca przyszłego roku.

Coraz później przed ołtarz. Sprawdź, kim jest przeciętny polski singiel

Młodzi ludzie zawierają małżeństwa coraz później i coraz rzadziej. Zamiast tego wybierają na przykład konkubinat, życie w samotności lub komunie - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej. Średnia wieku osoby pełnoletniej stanu wolnego wynosi 29 lat - o dwa lata więcej niż w poprzednim badaniu z 2005 roku.

Największy dostawca wody zapowiada drastyczne podwyżki. Przez nowe prawo

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów zapowiada, że podniesie w przyszłym roku hurtowe ceny wody o około 20 procent, jeśli nowe Prawo wodne wejdzie w życie w wersji przyjętej przez Sejm. Opłaty za pobór wody na Śląsku będą wyższe nawet o 266 proc. niż w innych częściach kraju - prognozuje firma. Tymczasem premier Beata Szydło zapewniała we wtorek w Sejmie, że po zmianie przepisów "ceny wody nie wzrosną".

Wydarzenia w Sejmie mogą wpłynąć na planowanie unijnego budżetu

Unijna komisarz do spraw rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska ocenia, że obecne wydarzenia w Polsce mogą wpłynąć na rozmowy o przyszłym unijnym budżecie, choć nie łączy się tego. - Ta atmosfera wokół Polski, to, co w tej chwili się dzieje, to, w jaki sposób rozmawiamy o Polsce i o tych aktach prawnych, nad którymi się teraz pracuje, absolutnie będzie miało bardzo zły wpływ na przyszłe rozmowy o budżecie - powiedziała w środę na konferencji.

Produkcja przemysłowa w górę

Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 4,5 procent rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 2,7 procent - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny. Produkcja wzrosła w 24 działach przemysłu z 34 - dodał GUS.

100 mln zł na podwyżki dla pracowników ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzyma dodatkowe środki na podwyżki dla zatrudnionych w nim urzędników – dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w dwóch źródłach związanych z rządem. O środki zabiegała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z trwającym w zakładzie sporem zbiorowym.

"Wiedomosti": Gazprom ruszył z budową drugiej nitki ważnego gazociągu

Rosyjski koncern Gazprom buduje drugą nitkę gazociągu Turecki Potok, którą docelowo ma płynąć gaz do Europy Południowej; ułożono już 20-25 kilometrów rurociągu - podał w środę dziennik gospodarczy "Wiedomosti", cytując źródła we władzach i w jednej z firm. Oficjalnie firma nie potwierdza tych doniesień.