Najnowsze

Najnowsze

Nie miał krawata w parlamencie. Wybuchła burza

Klient w krawacie jest mniej awanturujący się - radziła koleżance pani sprzątająca w kultowej polskiej komedii "Miś". Wiedzą o tym w Brytyjczycy, stąd zdziwienie jednego z posłów do Izby Gmin, który zobaczył na sali obrad kolegę bez krawata. Wybuchła burza, a kodeks dotyczący ubioru na bieżąco objaśniać musiał przewodniczący Izby. Materiał programu "24 Godziny".

Gry w internecie na cenzurowanym. Blokują strony z hazardem

Ponad 480 adresów znalazło w "Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą". Tylko w czwartek dopisano do niej 18 domen. Od 1 lipca dostawcy internetu mają obowiązek blokować dostęp do niezarejestrowanych w Polsce domen hazardowych.

Komornik zostawi emerytom więcej na koncie

Ponad trzy miliardy złotych - tyle wynosi zadłużenie 238 tysięcy emerytów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. Ich średni dług wynosi 13 tysięcy złotych. W sobotę wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymi komornik musi zostawić przynajmniej 75 procent, a nie - jak dotąd - 50 procent najniższej emerytury.

Zbudował dom z plastikowych butelek

Jeden z uchodźców, żyjący w obozie w Sahrawi w Algierii, znalazł wyjątkowe zastosowanie dla plastikowych butelek. Napełnił je piaskiem i zbudował z nich... dom dla swojej babci. Materiał programu "24 Godziny".

Gigant po trzydziestu latach wraca do winyli. I już liczy zyski

Sony Music Entertainment ogłasza powrót do dawnych lat. Firma zapowiada, że po niemal trzydziestu latach przerwy wznowi produkcję płyt winylowych. Ma ona ruszyć w 2018 roku. Sony przestało produkować winyle w 1989 roku, kiedy na rynku zaczęły pojawiać się płyty kompaktowe. Teraz jednak winyle wracają do łask. O dużych czarnych krążkach marzą zarówno starzy jak i młodzi fani muzyki. W ciągu ostatnich siedmiu lat sprzedaż winyli wzrosła dwukrotnie. W 2017 roku dochód z ich sprzedaży może sięgnąć nawet 900 milionów dolarów. Materiał programu "24 Godziny".

"Bilans", 30.06

Polskie kopalnie wydobywają mniej węgla, niż wynika z zapotrzebowania. O tym, czy Polska będzie musiała zwrócić się o surowiec do innego państw Robert Stanilewicz rozmawiał ze swoim gościem, wiceministrem energii Grzegorzem Tobiszewskim. W programie "Bilans" prowadzący opowiadał też o zaostrzonych kontrolach na lotniskach, które planują polskie porty.

"Biznes dla Ludzi", 30.06

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odwiedzi w przyszłym tygodniu Polskę. Jednym z tematów podczas wizyty prezydenckiej będzie amerykański gaz i jego dostawy do naszego kraju. Trump chwali się nieograniczonymi zasobami tego surowca, a o rzetelność tych słów Robert Stanilewicz pytał w programie "Biznes dla Ludzi" Andrzeja Osiadacza, byłego prezesa Gaz System i Wojciecha Jakóbika, redaktora naczelnego biznesalert.pl. Oprócz tego, prowadzący opowiadał o przerwach technicznych w bankach planowanych na ten weekend i tysiącach interwencji strażaków po gwałtownych ulewach.

Niemcy ukrócą mowę nienawiści na portalach. Facebook ma duży problem

Pomimo zarzutów, że regulacja może zagrozić wolności słowa, niemiecki Bundesrat zdecydował się uchwalić nowe prawo. Tym samym portale społecznościowe mogą być ukarane grzywną w wysokości 50 milionów euro, jeżeli nie będą niezwłocznie usuwać ze swoich stron wypowiedzi należących do tak zwanej mowy nienawiści.

Polski gigant paliwowy zwiększył sprzedaż w "niespotykanej dotychczas skali"

Priorytetem w rozpoczynającej się nowej, trzyletniej kadencji zarządu PKN Orlen będzie utrzymanie pozycji spółki w polskiej gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji – zapowiedział prezes płockiego koncernu Wojciech Jasiński. Ocenił on, że miniony rok był dla spółki "absolutnie wyjątkowy, w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu".

Ceny w odwrocie. Szybki szacunek zaskoczył

Inflacja w czerwcu wyniosła 1,5 proc. rok do roku. Natomiast w porównaniu z majem tego roku mieliśmy do czynienia z deflacją: ceny spadły o 0,2 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny w tak zwanym eksperymentalnym szybkim szacunku.

Egzamin do poprawki. Ministerstwo szykuje zmiany w prawie jazdy

Resort infrastruktury chce wprowadzić zmiany w procedurze egzaminacyjnej i w samym procesie szkolenia kierowców. "Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uważa, że dotychczasowe procedury stosowane podczas prowadzenia egzaminów są skomplikowane i zbyt restrykcyjne dla osób przystępujących do egzaminu" - podał rzecznik ministerstwa w komunikacie.

Polacy wybierają smartfony. Trzech liderów

W pierwszym kwartale 2017 roku sprzedano w Polsce ponad 2 mln smartfonów, co oznacza wzrost o 10 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym - informuje w piątek firma IDC. Większość inteligentnych telefonów sprzedanych w tym okresie to urządzenia z Androidem.

"Bestia" zaryczy na polskich drogach. Gigantyczne wyzwanie dla służb

Waży co najmniej 9 ton, ma 5,5 metra długości i na pokład zabiera 7 osób - taki właśnie jest Cadillac One, którym podróżuje amerykański prezydent Donald Trump. To drogowy odpowiednik Air Force One i nazywany jest "jeżdżącą fortecą" albo "bestią". - Wizyta amerykańskiej głowy państwa w Polsce to gigantyczne wyzwanie dla służb odpowiadających za bezpieczeństwo, ale także dla osób odpowiadających za całą logistykę - wskazuje w programie "Otwarcie dnia"w TVN24 BiS Łukasz Kijek.

Niemcy przyciągają imigrantów. Rośnie liczba Polaków

W Niemczech mieszka już 783 tys. Polaków mających wyłącznie polskie obywatelstwo - podał w piątek Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. W sumie w Niemczech przebywa 10 mln obcokrajowców, co jest najwyższą liczbą od czasu prowadzenia statystyk.

Jest decyzja Brukseli w sprawie polskiego podatku handlowego

Komisja Europejska uznała, że polski podatek od sprzedaży detalicznej narusza unijne zasady pomocy państwa. Stwierdziła, że na skutek progresywnych stawek opartych na wielkości przychodów przedsiębiorstwa o niskich obrotach mają przewagę nad konkurentami. W odpowiedzi, resort finansów podkreślił, że "Polska podtrzymuje przedstawione Komisji Europejskiej argumenty przeczące selektywnemu charakterowi podatku handlowego".

Tankowanie w Polsce może podrożeć. Sprawdź, co decyduje o cenie paliwa

Akcyza, koszt zakupu surowca w rafinerii, marża oraz VAT - to składniki decydujące o cenie paliw. Do tego grona należy również opłata paliwowa, która już wkrótce może wzrosnąć, nawet o 20 groszy. - Jeżeli pojawia się pomysł podniesienia opłaty paliwowej i utworzenia funduszu budowy dróg, który pozwoli zwiększyć inwestycje przede wszystkim w Polsce lokalnej to należy go rozważyć - powiedziała premier Beata Szydło.

Ceny konsumpcyjne w strefie euro rosną

Ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły o 1,3 proc. w czerwcu w ujęciu rdr - podał w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, we wstępnych danych.

Nie zapomnijcie zabrać gotówki. Weekend z utrudnieniami w kilku bankach

Brak możliwości zapłaty kartą oraz brak dostępu do konta w internecie - to tylko część utrudnień czekających na klientów kilku dużych banków w ten weekend. Powodem są zaplanowane przez te instytucje prace serwisowe. "Jeśli planujecie wieczorne wyjście, nie zapomnijcie wcześniej skorzystać z bankomatu" - radzą banki w swoich komunikatach.