Najnowsze

Najnowsze

Tysiące firm wykreślono z rejestru VAT. Ministerstwo chwali się wynikami

Od początku roku z rejestru podatników VAT wykreślono już ponad 39 tysięcy firm. Jak wynika z informacji resortu finansów, przeszło 25 tysięcy z nich nie prowadziło działalności. "Wykreślenie z rejestru podatnika uczciwego nie jest w praktyce możliwe" - zapewnił wiceminister finansów Mirosław Banaś w odpowiedzi na interpelację poselską dotyczącą skreśleń z rejestru firm w wyniku oszustw podatkowych.

Morawiecki "porównuje gruszki z jabłkami". Zobacz, jak udowadnia nieprawdziwe tezy

Miesza pojęcia, przedwcześnie ogłasza sukces podatkowy, przypisuje sobie dokonania poprzedników - tak punktuje wicepremiera Mateusza Morawieckiego w cyklu "3...2...1..." Robert Stanilewicz. Wyjaśnia, gdzie szef resortu finansów i rozwoju nagina rzeczywistość. - Zaczyna zdanie od deficytu budżetowego, a potem wplata dane dotyczące deficytu finansów publicznych. Dwa różne pojęcia. Świetny sposób, by używając prawdziwych liczb dowieść nieprawdziwej tezy - wskazuje.

Bezdomne dzieci w turystycznym raju. "Muzyka zmieniła wszystko"

Na popularnej wśród turystów Dominikanie, poza pięknymi plażami i hotelami, jest dużo przejmującej biedy. Nie brak bezdomnych dzieci, które często są wykorzystywane przez przestępców. Jak twierdza lokalne organizacje 62 procent dzieci pada ofiarą przemocy. Pewien aktywista wpadł na pomysł, żeby dać bezdomnym dzieciom szansę na lepsze życie dzięki nauce muzyki. Materiał programu "24 godziny".

Sowite nagrody za wskazanie zagranicznych szpiegów. Uruchomili gorącą linię

Władze Pekinu postanowiły przeciwdziałać wyciekom informacji do niepowołanych osób i zachęcają ludzi do wskazywania podejrzanych o szpiegostwo. Za najcenniejsze wiadomości można dostać nawet pół miliona juanów – w przeliczeniu to około 290 tys. złotych. Narzędzi do zgłaszania szpiegostwa jest wiele, a mieszkańców do donoszenia na podejrzane osoby zachęca animowany film w internecie. Skąd taki nagły antyszpiegowski zryw w Pekinie? To w programie "24 Godziny" wyjaśniał Michał Sznajder.

Zakaz sprzedaży alkoholu przy drogach. Tak walczą z pijaństwem kierowców

Sprzedaż alkoholu będzie odbywała się dalej od autostrad i najważniejszych dróg. Takie przepisy wprowadzono właśnie w Indiach. Ale w kraju, gdzie alkohol jest powodem kilkudziesięciu tysięcy wypadków drogowych rocznie, ten pomysł budzi kontrowersje. Krytycy argumentują: jak ktoś zechce się napić, to alkohol znajdzie, a przez nowo wprowadzone rozwiązania padają przydrożne bary i restauracje.

Gorąco wokół płatnego chorobowego. "Coś trzeba zrobić ze zwolnieniami"

Pierwsze dwa lub trzy dni bez zasiłku chorobowego, a w zamian za to odpowiednio niższe składki płacone przez pracowników - ten koncept rozgrzał debatę o zwolnieniach chorobowych. - To jest pomysł dalszego "uśmieciowienia" polskiego rynku pracy - ocenił w TVN24 BiS Maciej Konieczny z Partii Razem. - To tylko jeden z elementów dyskusji - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan.

Media: luksusowy hotel odmówił przenocowania prezydenta USA

Luksusowy hotel Vier Jahreszeiten w Hamburgu nie zgodził się na przenocowanie prezydenta Donalda Trumpa, który 7 i 8 lipca będzie przebywał w tej niemieckiej metropolii na szczycie G20 - poinformował lokalny dziennik "Hamburger Abendblatt".

"Biznes dla Ludzi", 10.04

Program "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS był poświęcony propozycji pracodawców dotyczącej zmian w zwolnieniach chorobowych pracowników. Pomysł nieodpłatnych dni budzi doże emocje. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan oraz Maciej Konieczny z Partii Razem.

"Bilans", 10.04

Rewolucja w wynagrodzenia - to główny temat "Bilansu" w TVN24 BiS. Ministerstwo Rozwoju chce, by pensje były przelewane na konto, a nie dawane do ręki. Gośćmi Roberta Stanilewicza w tym temacie byli Katarzyna Kwaśniewska, członek konwentu Business Center Club oraz Robert Łaniewski, prezes Fundacji Rozwoju Bezgotówkowego.

Ta podróż ma promować Polskę. "Marco Polo od dzieciństwa tkwił w mojej głowie"

Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś - już niedługo w podróż tymi krajami wybierze się Jacek Pałkiewicz. - Marco Polo od dzieciństwa tkwił w mojej głowie. Kiedy zdecydowałem się na przejechanie szlakiem kilka lat temu, okazało się jednak, że granice są dzisiaj nieprzejezdne. Dlatego wymyśliłem sobie nowy Jedwabny Szlak - tłumaczy podróżnik. Gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS podczas kilkudziesięciu dni podróży będzie promował Polskę. - Chciałbym, żeby to był sztandarowy projekt pokazujący Polskę - dodaje Jacek Pałkiewicz.

Tropy prowadzą do CIA. Wykryto cyberataki z użyciem tajnych narzędzi

Co najmniej 40 ataków cybernetycznych na cele w 16 krajach przeprowadzono, wykorzystując ściśle tajne narzędzia - poinformowała w poniedziałek firma Symantec, powołując się na dane opublikowane wcześniej przez WikiLeaks. Według rzeczniczki CIA Heather Fritz Horniak ujawnione dane mają zaszkodzić amerykańskim służbom wywiadowczym.

Zapłacił mandat i wciąż regularnie płaci. Policja ma już tego dość

Policja w Dortmundzie poszukuje mężczyzny, który regularnie co miesiąc przysyła jej po 30 euro tytułem zapłacenia mandatu, choć w żadnym razie nie jest do tego zobligowany. Policjanci pieniądze odsyłają, ale chętnie pozbyliby się tego kłopotu. A wszystko zaczęło się od mandatu wystawionego w ubiegłym roku polskiemu kierowcy za to, że nie zapiął pasów.

Amerykańskie okręty w drodze na Półwysep Koreański

USA wysłały z Singapuru w kierunku Korei Północnej lotniskowiec i kilka niszczycieli oraz krążowników rakietowych. W skład grupy bojowej amerykańskiej marynarki wojennej wchodzi lotniskowiec USS Carl Vinson, który na swoim pokładzie może pomieścić ponad 6 tysięcy osób oraz 90 samolotów i helikopterów. To odpowiedź na działania władz Korei Północnej, które w ramach intensyfikacji swego programu zbrojeniowego wystrzeliły kolejną rakietę balistyczną.

Europa na celowniku terrorystów. "Coraz większa inwigilacja"

- Atak w Szwecji pokazuje, że nie ma znaczenia, czy dany kraj bierze udział w akcjach na Bliskim Wschodzie. Mimo tego, Szwecja również stała się celem ataku terrorystycznego - wskazuje Ekke Overbeek, korespondent mediów holenderskich w Polsce. Jego zdaniem, terroryści już od dawna wygrali, "bo zmniejszyli nasz obszar wolności poprzez coraz większą inwigilację" i w tym sensie Europa stała się mniej wolna i mniej demokratyczna. - To cena, którą płacimy za bezpieczeństwo - dodaje Overbeek. Z kolei korespondent hiszpańskich mediów w Polsce Ignatio Temino Martinez podkreśla, że demokracja jest bronią w walce z terroryzmem.

Dramatyczna prognoza. Japończyków będzie mniej o prawie 40 milionów

Do 2065 roku populacja Japonii zmaleje o 30 procent wobec poziomu z 2015 roku i wyniesie 88,08 miliona - wynika z opublikowanych w poniedziałek szacunków japońskiego rządu. Dane wskazują na mniejsze tempo wymierania społeczeństwa niż to prognozowane w 2012 roku, ale też spadnie wskaźnik dzietności.

Rewolucja w przestworzach. Dzięki tym maszynom latanie ma być o niebo tańsze

Szybciej i taniej - tak już wkrótce mogą podróżować pasażerowie małych samolotów. Ma tak się stać dzięki pomysłowi amerykańskiej firmy Zunum Aero, która pracuje nad projektem maszyn hybrydowych. To rozwiązanie podobne do tego, które dziś stosowane jest przez producentów samochodów. Startup pozyskał właśnie potężne wsparcie w postaci nawiązania współpracy z firmami JetBlue i Boeing.