Najnowsze

Najnowsze

Ile kosztuje podróż do Albanii?

Albania to piękny, ale wciąż nieodkryty przez turystów kraj na Bałkanach. Lot do Tirany, z przesiadką w Atenach, można znaleźć już za niewiele ponad czterysta złotych. Za 10-dniową wycieczkę objazdową trzeba zapłacić około 1900 złotych. Nocleg w hostelu to koszt około 42 złotych. Byrek, czyli ciasto z mięsnym lub warzywnym nadzieniem, który jest popularnym miejscowym przysmakiem, kosztuje 3 złote. Z kolei za trilece (ciastko z mleka z biszkoptem polane karmelem) zapłacimy dwa razy więcej. Materiał programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Kurorty, morze i bunkry. "Ogromna liczba Polaków odwiedziła Albanię"

Albania staje się bardzo popularna wśród turystów, ta moda jest bardzo widoczna. W 2017 roku ten kraj przyciągnął 100 tysięcy Polaków, to jest ogromna liczba - mówiła w programie "Pokaż nam świat" Izabela Nowek, podróżniczka, przewodniczka, autorka bloga "Moja Albania". Dodała, że jedną z atrakcji są bunkry, które kiedyś służyły komunistycznym władzom, a teraz są zamienione w muzea.

Do zwierząt zawsze mówi po polsku. Oto "doktor Dolittle w spódnicy"

Do zwierząt zawsze mówię po polsku i wszędzie mnie rozumieją. To działa, bo mówię prosto z serca. Każde zwierzę potrzebują miłości - mówi Małgorzata Zdziechowska, opiekunka zwierząt i autorka książki "Zwierzaki podróżniczki Gosi". Wolontariuszka jest nazywana "doktor Dolittle w spódnicy". Materiał programu "Pokaż nam świat".

Rewolucyjne zmiany w samochodach. "Polska jest na to za biedna"

System eCall, który automatycznie powiadomi służby ratunkowe o wypadku, już od marca 2018 roku ma być obowiązkowym wyposażeniem aut trafiających na unijny rynek. System będzie montowany we wszystkich nowych samochodach osobowych i lekkich dostawczych. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Pięć województw na czarnej liście. Minister: zagrożone są miliardy złotych

Jednym z najważniejszych zadań będzie przyspieszenie w tym roku realizacji programów regionalnych. Jeśli wydawanie środków nie przyśpieszy, to niektórym regionom będzie groziła utrata pieniędzy unijnych. Szacujemy, że zagrożone jest 1,2 miliarda euro, czyli około 5 miliardów złotych - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Spice Girls - reaktywacja. Szykuje się wielki powrót symbolu lat 90.

Legendarny zespół i symbol lat 90. może powrócić. Dziewczyny ze Spice Girls, pierwszy raz po sześciu latach, spotkały się w pełnym składzie, a w mediach mnożą się spekulacje na temat nowego kontraktu, na którym każda z nich miałaby zarobić 10 milionów funtów. Na wspólną trasę koncertową czy nowe piosenki na razie nie ma co liczyć, ale Spicetki prawdopodobnie wydadzą nową płytę z największymi przebojami. Materiał programu "24 Godziny".

Kosmiczna oferta od Rosjan. Cena 10-dniowej wycieczki zwala z nóg

Rosyjska firma, zajmująca się technologią kosmiczną, chce zaproponować turystom całkiem nowe doznania. Zamiast typowej wycieczki all-inclusive, Energia planuje w najbliższym czasie zabrać swoich klientów na kosmiczny spacer. Za 10-dniową wycieczkę na orbitę będzie trzeba wprawdzie zapłacić równowartość 333 milionów złotych, ale - jak obiecuje szef firmy - dla pierwszych turystów przygotuje zniżkę. Materiał programu "24 Godziny".

"Bilans", 2.02

Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą wprowadzenie przez samorządy ograniczeń w sprzedaży alkoholu. Na ten temat w programie "Bilans" TVN24 BiS Robert Stanilewicz rozmawiał z Katarzyną Włodarczyk-Niemyjską, ekspertką Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

"Biznes dla Ludzi", 2.02

Pracownicy są kuszeni przez pracodawców nie tylko wypłatą. O tym, że coraz bardziej liczą się dodatkowe benefity, Robert Stanilewicz rozmawiał z Anną Kulawiak z firmy Antal.

Duże zmiany w sprawie handlu alkoholem. "To dopiero początek"

Nowe przepisy dotyczące handlu alkoholem mogą uderzyć w sklepy całodobowe, spadnie też sprzedaż piwa - ocenia Katarzyna Włodarczyk-Niemyjska, ekspertka Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Na dodatek to dopiero początek zmian, które znacząco wpłyną na sytuację w branży.

Miliardy złotych od firm. "Gratulacje dla prezes ZUS! Dobra robota"

Około 19 miliardów złotych trafiło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w styczniu z wpłat składek przekazywanych przez przedsiębiorców na nowe indywidualne rachunki. "To blisko 11 procent więcej niż w styczniu 2017 roku" - podkreśliła w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Odpowiedź paliwowego giganta na niedzielny zakaz. Mięso, owoce i buty na stacjach

PKN Orlen będzie mógł prowadzić hurtową sprzedaż produktów pozapaliwowych - tak zdecydowali obradujący w piątek akcjonariusze płockiego koncernu. Po zmianach stacje franczyzowe należące do sieci tej spółki będą mogły być zaopatrywane na przykład w mięso czy sprzęt AGD. Wprowadzenie zmian w statucie uważane jest za reakcję paliwowego koncernu na przepisy ograniczające handel w niedziele.

Likwidacja zmiany czasu w całej Unii Europejskiej? Szykują rezolucję

Parlament Europejski będzie w przyszłym tygodniu głosował nad rezolucją wzywającą Komisję Europejską do nowelizacji dyrektywy w sprawie czasu letniego. Część europosłów chciałaby zrezygnowania ze zmiany czasu w całej Wspólnocie. Wynik głosowania nie jest jednak przesądzony, bo eurodeputowani są podzieleni.

Szybciej na południu Mazowsza. Szykują rozbudowę drogi

Ruszają przygotowania do rozbudowy drogi krajowej numer 79 w województwie mazowieckim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie koncepcji inwestycji wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla trzech odcinków. Chodzi o około 17 kilometrów drogi.

Weekendowe przerwy i utrudnienia w kilku bankach

Przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej oraz utrudnienia w dostępie do autoryzacji płatności kartą - to utrudnienia, które czekają na klientów niektórych banków. Powodem są prace serwisowe planowane w najbliższy weekend.