Najnowsze

Najnowsze

MON kupi tysiąc dronów. Pierwsze dostawy jeszcze w tym roku

Tysiąc bezzałogowych aparatów latających Warmate mogących przenosić głowice bojowe kupi MON od firmy WB Electronics - przewiduje kontrakt podpisany w poniedziałek w Ożarowie Mazowieckim. Pierwszych kilkadziesiąt zestawów ma trafić do wojska jeszcze w tym roku.

Święta bez 500 plus dla emerytów. ZUS mówi: nie

PSL chciałoby wyprzedzić rząd w sprawie 500 plus dla emerytów. Zgodnie z projektem zgłoszonym przez Stronnictwo wypłacany co roku w grudniu dodatek dla najuboższych emerytów i rencistów miałby wynieść od 300 do 500 złotych. Dodatkowe wsparcie finansowe dla tej grupy wcześniej zapowiadało także Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ale ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Projektowi PSL sprzeciwia się ZUS, który chciałby opóźnić wejście nowych przepisów o co najmniej rok.

Mniejsze zadłużenie Skarbu Państwa

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października spadło miesiąc do miesiąca o 0,9 procent, czyli o 8,7 miliardów złotych do 932 miliardów złotych - podało Ministerstwo Finansów. Zadłużenie było wyższe o 3,3 miliarda złotych (0,4 procent) wobec końca 2016 roku.

Polacy kupują na potęgę. "Siła konsumpcji, daleko od wyczerpania potencjału"

Sprzedaż detaliczna, liczona w cenach stałych (czyli bez uwzględnienia inflacji), w październiku wzrosła o 7,1 proc. rok do roku, wobec wzrostu o 7,5 proc. przed miesiącem - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Zaskoczyła z kolei produkcja przemysłowa, która urosła zdecydowanie szybciej, niż spodziewali się analitycy.

Solidarność krytykuje kolejny pomysł rządu. "Groźna ustawa"

Już od stycznia ma być zniesiony limit, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. Pracę nad projektem ostro krytykuje NSZZ Solidarność, stając w tym przypadku ramię w ramię z pracodawcami. Zdaniem związkowców to "groźna ustawa", a tryb prac "jest naruszeniem elementarnych zasad dotyczących właściwego procesu legislacyjnego".

Milionerzy nie mieszczą się w Monako. Zasypią morze

W Monako panuje kryzys mieszkaniowy. W księstwie nie ma wystarczającej ilości gruntów, aby pomieścić posiadłości kolejnych multimilionerów. Dlatego władze zgodziły się zasypać sześć hektarów morza, aby budować domy dla bogaczy.

Autobusy w Londynie napędza kawa

Niektóre z londyńskich autobusów są od poniedziałku napędzane... fusami po kawie. Biopaliwo powstaje poprzez zmieszanie oleju pochodzącego z odpadów kawowych z olejem napędowym.

Dwie trzecie ludzkości żyje bez toalety

61 procent ludności świata (4,5 miliarda ludzi) nie ma dostępu do toalet, co stanowi jedną z przyczyn zatrucia środowiska i epidemii, zwłaszcza wśród dzieci - stwierdza raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Od stycznia zmiany w budowie mieszkań. Pięć rzeczy, jakie warto wiedzieć

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce określić w rozporządzeniu minimalną powierzchnię mieszkania. Znikną za to stare przepisy dotyczące projektowania aneksu kuchennego czy miejsca na pralkę. - To było takie kuriozum jeszcze z czasów PRL- u - ocenił w rozmowie z TVN24 BiS Konrad Płochocki, dyrektor Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Film oparty na komiksie. Zobacz, na co warto iść do kina

- To jest film, który nie jest infantylny. O ile "Spiderman" był kierowany do dzieci i nastolatków, to myślę, że na "Lidze Sprawiedliwości" będą dobrze bawiły się też osoby dorosłe - mówiła reporterka TVN24 Ewelina Woźnica o najnowszej produkcji filmowej zrealizowanej na postawie komiksów wydawnictwa Uniwersum DC. - Film jest zrobiony dosyć sprawnie, scenariusz niezły, a bohaterowie nie bardzo patetyczni - oceniła. W przeglądzie kulturalnym TVN24 BiS była mowa też mowa o "Manifesto", czyli najnowszej produkcji filmowej z Cate Blanchett w roli głównej oraz o książce Toma Hanksa "Kolekcja nietypowych zdarzeń".

"FAS": nieuczciwe firmy kurierskie oszukały pocztę

Niemiecka Poczta (Deutsche Post) została oszukana przez nieuczciwe firmy kurierskie na kilkadziesiąt milionów euro. Jak podało niedzielne wydanie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", oszuści pobierali rabaty za nieistniejące listy i przesyłki.

Podróż na Wyspy Kanaryjskie. "Można się poczuć surrealistycznie"

Lanzarote jest uważana za jedną z najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich. - Przyroda na wyspie potrafi zachwycić ogromem, ale i pustką. Dlatego, że są tam niesamowite przestrzenie - mówiła Anna Janowska, autorka książek, blogerka i fotografka. - Krajobraz jest księżycowy, pobudzający wyobraźnie - opowiadała. To skutek wulkanicznych kraterów i gór, które tworzą różnorakie kształty. - Można się poczuć surrealistycznie, na początku, kiedy się otwiera oczy, widać tylko czerń i biel - mówiła podróżniczka w rozmowie z Jakubem Poradą w TVN24 BiS. Materiał programu "Pokaż nam świat".

To nie telefon najbardziej przeszkadza w prowadzeniu auta. Nowe dane

Rozmowę przez telefon komórkowy, kiedy kierowca trzyma go przy uchu, uważano do tej pory za najbardziej niebezpieczną w ruchu drogowym. Tymczasem okazuje się, że podobnie bywa z z zestawem głośnomówiącym. Do takiego wniosku doszli australijscy naukowcy. Ich badania dowodzą, że to nie telefon, a sama rozmowa rozprasza kierowców za kółkiem. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Podróż do Indonezji. "Chciałam podzielić się tym, co jest po drugiej stronie raju"

- Miałam wrażenie, że kiedy mówimy o Azji Południowo - Wschodniej, to malujemy taką "laurkę", bo to się dobrze sprzedaje - mówi Anna Jaklewicz, autorka książki "Indonezja. Po drugiej stronie raju". - Jeżeli się jest w tym miejscu dłużej, a ja w Indonezji spędziłam półtora roku, to człowiek wie, że to jest fałsz, że to jest obrazek na pokaz, obrazek na sprzedaż - mówi w rozmowie z Jakubem Poradą w TVN24 BiS. - Chciałam podzielić się tym, co jest po drugiej stronie raju - mówiła. Jak tłumaczy, chciała "zaszczepić taki sposób podróżowania, w którym my się staramy zrozumieć miejscowych". Materiał programu "Pokaż nam świat".

Niedrogi i o dużym zasięgu. Polacy "projektują" wymarzony wóz elektryczny

Do 2040 roku co czwarty samochód na świecie ma być autem elektrycznym. Spółka ElectroMobility Poland postanowiła zapytać Polaków, czego oczekiwaliby od wymarzonego "elektryka". Powinien być wyprodukowany w Polsce, rodzinny, o zasięgu co najmniej 150 kilometrów, a jego ładowanie powinno trwać nie dłużej niż 2 godziny. Liczą się też koszty. Za samochód elektryczny Polacy nie chcą płacić więcej niż 60 tysięcy złotych. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Szkody parkingowe często bez odszkodowania. Ubezpieczyciele mają argument

Szkody parkingowe często powstają, na przykład przy otwieraniu drzwi i uderzeniu w stojący obok samochód. W tej sytuacji poszkodowany kierowca zgłasza się do ubezpieczyciela, żeby otrzymać pieniądze z OC sprawcy. Jednak zakład nierzadko odmawia wypłaty odszkodowania. Sprawę zbadano w programie "Raport" TVN Turbo.

Stare bramki straszą i utrudniają jazdę. Kiedy będzie nowy pobór opłat na drogach?

Nieczynne bramki na A2 w okolicach Brwinowa pod Warszawą ciągle nie działają i co gorsza, nie zanosi się na to, aby z autostrady zniknęły. Metalowe słupy i betonowe przeszkody stoją tak już prawie sześć lat i powodują coraz większe korki. Ostatnio stały się nawet areną pseudo sportowych zawodów. Jak długo będą straszyć kierowców sprawdzał reporter programu "Raport" w TVN Turbo.

Celica Psikuty i BMW Małysza. Wyjątkowe pojazdy trafiły pod młotek

W ostatnim czasie można kupić wiele pojazdów, którymi poruszali się znani sportowcy, aktorzy i piosenkarze. Nergal sprzedaje swój słynny motocykl Behemoth Bike. Aby stać się jego właścicielem, trzeba wydać aż 230 tysięcy dolarów, czyli prawie milion złotych. Za dużo mniej zostało sprzedane BMW Tedego i Buick Przemysława Salety. Pod młotek trafiło również byłe auto Adama Małysza, które jest sprzedawane przez obecnego, trzeciego już właściciela. Daewoo Nexia należąca do Kudłatego z "Kilera", czyli Sławomira Suleja, zostało niegdyś sprzedane za zaledwie 1800 złotych. Cały czas do kupienia jest kanarkowa Toyota Celica, którą szpanował grany przez Pawła Deląga Jarosław Psikuta, jeden z bohaterów filmu "Chłopaki nie płaczą". Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.