Najnowsze

Najnowsze

Śnieg i deszcz w Afryce. "Trzeba się wyjątkowo przygotować "

- Uganda to przepiękny i rozmaity kraj - mówi Tomasz Suchanek, podróżnik. Jak jednak wskazuje, ludzie jeżdżą tam głównie w góry i po to, aby zobaczyć goryle. - Masyw Ruwenzori to jeden z najpiękniejszych, jakie widziałem w życiu - dodaje. To pasmo górskie jest jednym z trzech miejsc w Afryce, gdzie na szczytach można zobaczyć śnieg. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Nowojorski triathlon bez tajemnic. Zobacz, jak wziąć w nim udział

Marzysz o starcie w triathlonie w Nowym Jorku? Jak się okazuje, aby to zrobić "trzeba wziąć udział w loterii". - Jest bardzo dużo chętnych, a tylko 4500 miejsc. Pierwsze z nich są zarezerwowane dla Amerykanów, ludzi, którzy pomagają przy organizacji - wskazuje podróżnik Łukasz Remisiewicz. Pakiet startowy kosztuje około 400 dolarów. - Jest podział na strefy i startuje się w ramach swojej kategorii wiekowej. Co 20 sekund startuje po osiem osób - opowiada gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Brexitu się nie boją. Pracownicy ciągną do Wielkiej Brytanii

Tak dużo pracowników z Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii jeszcze nie było. Z najnowszych danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS wynika, że mimo nadchodzącego brexitu obywatele krajów unijnych chętnie przyjeżdżają pracować w Londynie i innych miastach na Wyspach.

W kombinezonie skoczył z góry nad krętą drogę. Zobacz wyjątkowy lot

Miłośnicy latania w stroju wingsuit mają nowy rekord do pobicia. Teraz należy on do 32-letniego Chińczyka, który w prowincji Hunan skoczył z jednego ze szczytów gór w specjalnym kombinezonie i podczas lotu trafił swoim ciałem do celu - w tablicę umieszczoną nad samochodem. - Moje ciało uderzyło w cel lecąc z prędkością około 180 kilometrów na godzinę. To pierwszy taki przypadek na świecie, żeby pilot w wingsuicie trafił w ruchomy cel podczas lotu - mówi Zhang Shupeng.

Takiej sytuacji nie było od lat. "Lucyfer" zmył lodowce w Alpach

Krajobraz jak po apokalipsie zastali wszyscy odwiedzający lodowce we Włoszech. Wszystko z powodu fali upałów "Lucyfer", która nawiedziła w lato Alpy. Śnieg na lodowcach stopniał w ekstremalnie szybkim tempie, doprowadzając do sytuacji, jakiej nie widziano od lat. Jazda na nartach stała się niemożliwa, co spowodowało, że wiele kurortów musiało wywiesić kartki z napisem "zamknięte do odwołania". Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Pod namiotem, ale w luksusie. Nietypowy camping kosztował miliony

Camping wcale nie musi ocierać się o spartańskie warunki. Udowadnia to standard, jaki zastaniemy na polu namiotowym w amerykańskim stanie Maine. Camping stworzył niemal od zera biznesmen z branży turystycznej, który wydał na to kilkadziesiąt milionów dolarów. Wiele namiotów i domków jest tematycznych, np. możemy poczuć się jak bohaterowie filmu "Pożegnanie z Afryką". Nocleg kosztuje krocie, ale dla mniej zamożnych są opcje noclegu zaczynające się już za 40 dolarów, czyli około 160 złotych za dobę.

Zobacz, ile trzeba wydać na wyprawę do Ugandy

Planujesz wycieczkę do Ugandy? Jak opowiada Jakub Porada, za bilet lotniczy do tego kraju zapłacił ok. 3 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć transport busem z lotniska, który sięga 40 złotych. Doba w motelu wraz ze śniadaniem kosztuje ok. 36 złotych. Jeżeli chcemy skorzystać z oferty biura podróży, musimy liczyć się z wydatkiem ponad 8 tys. zł za dziewięciodniową wycieczkę. Ze specjałów ugandyjskiej kuchni warto spróbować matoke, czyli papki z zielonych bananów z kurczakiem i ryżem. Ciekawą propozycją może być ponadto rolex, jajko i warzywa w naleśniku. Zobacz program "Pokaż nam świat".

"Piąta Strona Świata", 19.08

Gośćmi programu "Piąta Strona Świata" w TVN24 BiS byli: dokumentalistka Ewa Ewart, Agnieszka Wiśniewska z Krytyki Politycznej, Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Karol Gac z "Do Rzeczy".

Chmury na wyciągnięcie ręki. Oto najdłuższy most wiszący dla pieszych

Most Europejski to najnowsza atrakcja turystyczna Szwajcarii. Znajduje się w samym centrum Alp, na południu kraju. Konstrukcja ma prawie pół kilometra długości i jest zawieszona 85 metrów nad ziemią. Most składa się z kilkutonowych lin i jest wyposażony w system, który zabezpiecza go przed kołysaniem. Według lokalnej izby turystyki jest to najdłuższy most wiszący dla pieszych na świecie. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Szwajcaria wydała zakaz dla Porsche Cayenne

Szwajcarski federalny urząd drogowy FEDRO wydał czasowy zakaz rejestracji samochodów Porsche Cayenne z silnikiem Diesla 3.0. Decyzja została ogłoszona po tym, jak w ubiegłym miesiącu niemieckie ministerstwo transportu wydało zakaz dopuszczania do ruchu tych samochodów i wezwało tysiące aut do serwisu.

W tych miastach aż chce się żyć. Pozycja Warszawy nie zachwyca

Melbourne, Wiedeń i Vancouver to najbardziej przyjazne miasta do życia. Tak ocenili analitycy Economist Inteligence Unit, którzy pod uwagę wzięli między innymi poziom stabilności, służbę zdrowia, kulturę, edukację, ochronę środowiska i infrastrukturę. Melburne otrzymało najwyższą liczbę punktów za służbę zdrowia, edukację i infrastrukturę, uzyskując całkowity wynik 97,5 pkt. na 100 możliwych,. Australijskie miasto wyprzedziło Wiedeń tylko o 0,1 pkt. Do zwycięzcy zestawienia Warszawa straciła 17,2 pkt., zajmując 65. miejsce na 140 sklasyfikowanych miast. Na końcu zestawienia "The Economist" znajdują się miasta zdewastowane przez wojnę, biedę oraz polityczną niestabilność.

Do szpiegowania, ataków i egzekucji. Tak szkolą dzieci na bojowników

Tak zwane Państwo Islamskie nie tylko rekrutuje dorosłych, ale w duchu szerzonej przez siebie ideologii wychowuje również dzieci. W samozwańczym kalifacie powstają szkoły, w których młodzież przechodzi gruntowne pranie mózgu. Ci, którym udało się wyrwać ze szponów ISIS twierdzą, że ta organizacja terrorystyczna stworzyła własne ministerstwo oświaty i dostarcza własne podręczniki. Indoktrynacja zaczyna się, gdy dzieci mają zaledwie pięć lat. Szkolone są przede wszystkim do zadań szpiegowskich, ataków samobójczych i przeprowadzania egzekucji. Materiał programu "24 Godziny".

Dżihadysta zapłaci za zniszczenia słynnych zabytków

Islamski radykał, którego w ubiegłym roku skazano na 9 lat więzienia za niszczenie wpisanych na listę UNESCO mauzoleów sufickich w Timbuktu w Mali, jest winny 2,7 milionów euro tytułem odszkodowań. Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze orzekł, że Tuareg Ahmad Al Faqi Al Mahdi musi naprawić szkody, jakie wyrządził również lokalnej społeczności w Timbuktu, która czerpie zyski z turystyki. Materiał programu "24 Godziny".

Dopisek na paragonie. Właściciel restauracji rozwścieczył klientów

"Z powodu rosnących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w tej lokalizacji, też w związku ze wzrostem płacy minimalnej, do państwa rachunku została dodana dopłata w wysokości 3 procent" - taki komunikat zamieszczono na paragonach w jednej z restauracji w Waszyngtonie. Klient wysłał paragon do prasy i to wywołało burzę komentarzy. Czytelników oburzył fakt obwiniania pracowników przez właściciela restauracji, należącego do najbogatszych restauratorów w Stanach Zjednoczonych. Wskazano ponadto, że taki dopisek to manifest polityczny - relacjonuje z Waszyngtonu korespondent TVN24 BiS Michał Sznajder.

Trąba porwała chłopca. Dramatyczne nagranie z obozu dla uchodźców

Tornado przeszło przez obóz uchodźców pod Mosulem w Iraku, co pokazują dramatyczne zdjęcia. Wir powietrza wyrzucił jednego z chłopców na kilka metrów w górę. W wyniku upadku doznał on poważnych obrażeń, ale szybko został przetransportowany do najbliższego szpitala i na szczęście przeżył. Część obozu uległa zniszczeniu, namioty zostały dosłownie rozerwane na strzępki. Zobacz materiał programu "24 Godziny".

"Bilans", 18.08

Pomoc dla ofiar nawałnic oraz podwyżki cen w sklepach - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli profesor Andrzej Kowalski, dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

"Biznes dla Ludzi", 18.08

Nowe wytyczne ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie przestępstw dotyczących wyłudzenia podatku VAT, "manifest" na paragonie w jednej z amerykańskich restauracji oraz dyskusja wokół remontu Big Bena - to tematy, które pojawiły się w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.