Najnowsze

Najnowsze

W weekend przyda się gotówka. Utrudnienia w ośmiu bankach

Brak możliwości płatności kartą, wypłacania gotówki oraz korzystania z wpłatomatów, a ponadto brak dostępu do bankowości internetowej - to utrudnienia, które czekają klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane na najbliższy weekend prace serwisowe oraz zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zmiana czasu na zimowy. "Mam nadzieję, że po raz ostatni"

- Mam nadzieję, że skończymy z czasem zimowym w Polsce - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego ma nadzieję, że zbliżająca zmiana zegarków będzie przedostatnią. - Ona jest niedobra ze względu na zdrowie, warunki społeczne i nie przynosi już efektów ekonomicznych - wyliczał.

Zamiast szpitala wynajmowane domy. Rusza specjalny program

Zamiast szpitalnego łóżka pacjenci po operacjach mają trafiać do wynajmowanych domów oraz mieszkań. W hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii rusza pilotażowy program obsługiwany przez specjalnie powołany start-up. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Coraz więcej par śpi osobno. Jest kilka powodów

Coraz więcej par żyjących w długoletnich, stabilnych związkach, rezygnuje ze wspólnego spania. Według szacunków, w Stanach Zjednoczonych może chodzić nawet o jedną czwartą wszystkich związków. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że ludzie się od siebie oddalają. Wręcz przeciwnie, robią to dla wspólnego dobra, bo dzięki temu mogą się lepiej wyspać i dają sobie więcej swobody. Efektem jest wzrost zainteresowania mieszkaniami z podwójną sypialnią. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Były szumne zapowiedzi, ale konkretów brak. Rozbrajanie Amerykanów bez postępu

Wielu polityków i działaczy społecznych po masakrze w Las Vegas głośno krzyczało, że trzeba wreszcie ograniczyć dostęp do broni. Albo przynajmniej do dodatków pozwalających przerobić broń, aby działała jak w pełni automatyczna. Amerykańska prasa ze smutkiem zauważa jednak, że im dalej od tragicznej strzelaniny, tym ciszej o jakichkolwiek projektach w tej sprawie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Supermiasto na pustyni za 500 miliardów dolarów. Branson wspiera projekt

Brytyjski miliarder Richard Branson jest zainteresowany zapowiedzianym w Arabii Saudyjskiej super miastem. Biznesmen zajmie miejsce w radzie nadzorczej inwestycji i wyłoży nieokreśloną jeszcze kwotę na niektóre projekty. W zamian Saudyjczycy oprócz zaoferowania mu stanowiska, nawiążą też współpracę z firmą Virgin Galactic. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ograniczenie handlu w niedziele. Są zmiany w projekcie

Handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła projekt ustawy w tej sprawie wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji do spraw rynku pracy. Projekt został skierowany do drugiego czytania.

"Biznes dla Ludzi", 26.10

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Bartosz Baca, ekspert rynku lotniczego BBSG. Ponadto, pojawił się temat bezrobocia w Polsce oraz większej liczby urodzeń.

Rachunki za prąd pójdą w górę. Szykują nową opłatę, którą poniesie każdy

Rządowy projekt ustawy o rynku mocy trafi do sejmowej Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa - zdecydowali posłowie, głosując przeciw wnioskowi opozycji o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Ustawa wprowadza opłatę mocową, która od 2021 roku ma stanowić dodatkowe źródło pieniędzy dla koncernów energetycznych. Dla najuboższych rodzin miesięczna opłata ma wynieść maksymalnie 2 zł.

"Bilans", 26.10

Ograniczenia w handlu w niedziele i skutki takiego rozwiązania - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ oraz Robert Krzak z Forum Polskiego Handlu. Ponadto, pojawił się temat wyższych cen jajek i masła. Robert Stanilewicz wyjaśniał też różnicę między deficytem sektora finansów publicznych a deficytem budżetu państwa.

Kiedy wprowadzą zakaz handlu w niedzielę? "Robimy pierwszy krok"

Robimy pierwszy krok na drodze dojścia do zakazu, w takim kształcie, jakiego oczekuje Solidarność - mówił szef podkomisji do spraw rynku pracy Janusz Śniadek (PiS). Tymczasem, na kompromis nie zgadza się Piotr Duda. - Nie będzie żadnego kompromisu ze strony związku zawodowego. Wszystkie niedziele, to jedyna satysfakcjonująca dla nas decyzja Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w rozmowie z TVN24 szef Solidarności.

W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci. Czy to już prawdziwy baby boom?

W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku przyszło na świat w naszym kraju 272 tysięcy dzieci. Stanowi to o 19 tysięcy dzieci więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. To dobre wiadomości dla naszej gospodarki i być może ratunek dla systemu emerytalnego. Czy to już polski baby boom? Niekoniecznie, bo już w 2010 roku urodziła się porównywalna liczba dzieci, a o prawdziwym boomie urodzin można mówić w latach 80. , kiedy rocznie rodziło się ponad 700 tysięcy dzieci. Źle wygląda przede wszystkim czynnik dzietności - czyli liczba dzieci przypadająca na kobietę w wieku rozrodczym. Pod tym względem Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii i w Polsce dzieli przepaść - wskazuje Mateusz Walczak z TVN24 BiS.

Emerytury z ZUS dla Ukraińców "o ile spełniają warunki"

Polskie emerytury mogą być przyznane wyłącznie za okresy ubezpieczenia osiągnięte w Polsce - zapewnił wiceszef Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki. Zdementował jednocześnie informacje, że Polska będzie finansować emerytury minimalne w wysokości 1 tys. zł pracownikom z Ukrainy.

Nowa droga, pas i osiem rękawów. Krakowskie lotnisko ma plan

Obsłużenie 12 milionów pasażerów w 2036 roku zakłada tak zwany plan generalny dla lotniska Kraków Airport, zaprezentowany w czwartek przez zarząd portu. Aby osiągnąć taką przepustowość, planowane są inwestycje o łącznej wartości około 1 miliarda złotych.

System podatkowy Wielkiej Brytanii trafił pod lupę Brukseli

Komisja Europejska wszczęła w czwartek postępowanie w sprawie wyjątków w systemie podatkowym w Wielkiej Brytanii, które mogą pozwalać międzynarodowym korporacjom na unikanie opodatkowania. Urzędnicy w Brukseli podejrzewają praktyki niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

Przyczepił baloniki do krzesła. I przeleciał 24 kilometry

Brytyjczyk Tom Morgan przeleciał 24 kilometry nad południową Afryką w… składanym krzesełku obrotowym, podczepionym do kilkudziesięciu balonów z helem. W powietrzu spędził dwie godziny. Swoje doświadczenia określił jak "pełne spokoju i przerażające w równym stopniu". Lot zakończył się sukcesem, choć Morgan musiał przedwcześnie wylądować z powodu ostrzeżeń przed silnym wiatrem. Materiał programu "24 Godziny".

Nowa prognoza dotycząca bezrobocia w październiku

Nikt dzisiaj w Polsce nie ma najmniejszej wątpliwości, że mamy rynek pracownika - powiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, wskazując, że na koniec września bezrobocie wyniosło 6,8 proc.