Najnowsze

Najnowsze

Zdalnie przejęli kontrolę nad samolotem. Załoga się nie zorientowała

Specjalny zespół amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego zdalnie przejął kontrolę nad Boeingiem 757. Odbyło się to bez jakiejkolwiek pomocy z pokładu, a załoga samolotu się nie zorientowała. Choć produkcję Boeinga 757 zakończono 13 lat temu, to obecnie samoloty komercyjne są oparte na technologiach wykorzystywanych m.in. w tej maszynie. Dopiero nowe modele mają być w pełni odporne na cyberzagrożenia. Materiał programu "24 Godziny".

Odnawia kontakty z rodziną i uczy się, co to komórka. Niewinny więzień wypuszczony po 29 latach

Arthur Brown z Chicago spędził 29 lat w więzieniu pod zarzutem spowodowania śmiertelnego pożaru. Dopiero dziś udało się udowodnić, że Amerykanin nie był winny zdarzenia. Mężczyzna w momencie skazania miał 37 lat. Teraz, w wieku lat 66 odnawia kontakty z rodziną i zapoznaje się z realiami współczesnego świata, jak telefon komórkowy, który jest dla niego nowością. Materiał programu "24 Godziny".

Musiałby pracować 1198 lat, by spłacić swój dług

Najbardziej zadłużona osoba, notowana w Krajowym Rejestrze Długów, musiałaby pracować 1198 lat, aby spłacić swój dług - wynika z danych KRD. Na spłatę średniego długu konsumenta potrzeba natomiast niespełna pół roku.

Plaga węży w stolicy Tajlandii

Stolica Tajlandii ma coraz większy problem z wężami. Mieszkańcy znajdują gady w garażach i lokalach na terenie całego miasta. Miejscowi strażacy częściej są wzywani, żeby łapać węże niż gasić pożary. Zdaniem ekspertów, gady zjawiają się w poszukiwaniu łatwego pożywienia, czyli szczurów, których w mieście też jest coraz więcej. Materiał programu "24 Godziny".

Stanilewicz o rządowym pomyśle: wyraźny sygnał, żeby pilnować przychodów

Osoba, która udziela korepetycji lub zajmuje się drobnym handlem, dostaje wyraźny sygnał, żeby pilnować przychodów - tak pomysł wprowadzenia działalności nierejestrowej komentuje Robert Stanilewicz z TVN24 BiS. Prowadzący cykl "3...2...1..." ocenił także pomysł utworzenia instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

"Bilans", 15.11

Mijają dwa lata, odkąd władzę w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość. Rządy PiS-u w programie "Bilans" TVN24 BiS podsumowują Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej oraz Jakub Kulesza z Kukiz'15.

Opozycja krytycznie o 500 plus. "Pieniądze wzięte na kredyt"

Rodzina 500 plus to flagowy program rządu, którym chwali się zarówno resort rodziny, pracy i polityki społecznej, jak i ministerstwo rozwoju. Tymczasem w ocenie posłanki PO i byłej wiceminister finansów Izabeli Leszczyny rząd rozdaje pieniądze na kredyt, a symboliczne 500 złotych miesięcznie nie podniesie wskaźnika urodzeń. Zdaniem Jakuba Kuleszy z Kukiz'15, wbrew słowom wicepremiera Mateusza Morawieckiego, trudno jest też oszacować wpływ 500 plus na kwestię emigracji z Polski.

"Biznes dla Ludzi", 15.11

Główne założenia Konstytucji Biznesu, w tym działalności nierejestrowej - to najważniejszy temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka był Marek Kolibski, ekspert podatkowy z kancelarii Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy. W programie powróciła także kwestia problemów z rejestracją aut oraz pomysł zburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Rząd szykuje rewolucję dla drobnych przedsiębiorców. "Tysiąc złotych to za mało"

Pomysł i kierunek jest dobry, aczkolwiek uważam, że jest to w połowie niedokończone - ocenia pomysł wprowadzenia tzw. działalności nierejestrowej Marek Kolibski, ekspert podatkowy z kancelarii Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy. Jego zdaniem próg tysiąca złotych "jest zdecydowanie za niski". - Jest to co najmniej nielogiczne, że musimy się martwić, aby miesięcznie nie przekroczyć tysiąca złotych, podczas gdy w skali roku z ustawy PIT wynika, że mamy do 8 tysięcy złotych bez podatku - wskazywał gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Pracodawcy nie radzą sobie z rekrutacją. Wakaty w połowie firm

Brak rąk do pracy staje się barierą w rozwoju polskich firm, nawet połowa ma problem z obsadzeniem wolnych stanowisk. Żeby wypełnić luki na rynku pracy, potrzebujemy nawet 200 tys. imigrantów rocznie – policzyli eksperci Business Centre Club, którzy proponują zmiany przepisów odnośnie zatrudnienia cudzoziemców.

Ceny mleka wyższe niż w ubiegłym roku. Niepokojąca sytuacja na rynku serów

W tym roku sytuacja na rynku mleka jest dobra zarówno dla rolników, jak i przetwórców - poinformował prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś. Inaczej jednak mogą to widzieć klienci, ponieważ ceny mleka są znacznie wyższe niż w 2016 roku. Wątpliwości dotyczą ponadto importu do Polski serów po zaniżonych cenach.

Nowy CEPiK z dużymi problemami. Jest komentarz minister cyfryzacji

System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców działa, są problemy, które wynikają z jego wieku dziecięcego - powiedziała w środę minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że poszczególne usterki są usuwane. Minister podkreśliła, że system "uzyska 100-procentową użyteczność w czerwcu 2018 roku, kiedy uruchomimy Centralną Ewidencję Kierowców".

Adamczyk: kluczowy jest program Mieszkanie plus

Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Pomóc ma w tym m.in. program Mieszkanie plus.

Mieszkanie dla Młodych. Ważne ostrzeżenie dla korzystających z rządowych dopłat

Tłumy młodych Polaków zgłaszały się po dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Przez cztery lata funkcjonowania MdM, z rządowych dopłat do wkładu własnego skorzystało blisko 100 tys. rodzin, a wsparcie wyniosło w sumie 2,5 mld zł. Trzeba jednak pamiętać, że przez pięć lat obowiązuje okres ochronny, a naruszenie zasad może skutkować obowiązkiem zwrotu części dopłaty - nawet dziesiątków tysięcy złotych.

Senat zaakceptował bez poprawek nowelę budżetu na 2017 rok

Senat zaakceptował w środę bez poprawek nowelizację budżetu na 2017 rok oraz ustawy okołobudżetowej. Mają one umożliwić między innymi wypłatę 2,3 miliarda złotych rekompensat dla górników oraz 980 milionów złotych dla publicznych TVP i Polskiego Radia.

Program 500 plus, rekordowo niskie bezrobocie. Dwa lata resortu pracy

Wyższa jakość życia polskich rodzin dzięki programowi 500 plus, rekordowo niskie bezrobocie, wzrost minimalnych emerytur i wprowadzenie stawki godzinowej, przywrócenie obniżonego wieku emerytalnego - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowało w środę swoje dokonania w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ponad milion widzów "Areny Idei"

Średnio niemal 1,1 miliona osób oglądało program "Arena Idei", nadawany na żywo na antenach TVN24 i TVN24 BiS w niedzielę wieczorem - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

1,4 tysiąca stacji kontroli wciąż niepodłączonych do CEPiK-u 2.0

Coraz więcej stacji kontroli pojazdów podłącza się do CEPiK-u 2.0. Na 4,7 tysięcy wszystkich stacji we wtorek w systemie wciąż brakowało jednak ponad 1,4 tysiąca - poinformował rzecznik resortu cyfryzacji Karol Manys. Nowy system nie działa jednak wszędzie poprawnie, problemy przy rejestracji pojazdów występują miedzy innymi w Rudzie Śląskiej.

Trzęsienie ziemi zmieniło kolor słynnych wodospadów

Były jedną z największych naturalnych atrakcji Meksyku. Ich piękno przyciągało dziesiątki tysięcy turystów rocznie. Chodzi o "Błękitne wodospady" w stanie Chiapas, w których - jak sama nazwa wskazuje - płynęła błękitna woda. Ale przez trzęsienie ziemi, które nawiedziło Meksyk pod koniec września, woda zmieniła kolor na beżowy. To wynik przesuwających się skał, które zmieniły nurt rzeki. Władze Meksyku się nie poddają i zapowiadają, że ten cud natury wróci do dawnej formy. Materiał programu "24 Godziny".

Ivanka Trump odwiedzi Indie. Policja wyłapuje żebraków

Córka amerykańskiego prezydenta Ivanka Trump przyjedzie w tym miesiącu na forum gospodarcze w mieście Hajdarabad. Będzie tam też premier Indii Narendra Modi. Władze miasta już teraz postanowiły, że z ulic miasta mają zniknąć żebracy. Są oni przymusowo przenoszeni do kilku specjalnych ośrodków. Lokalni politycy zapewniają, że obie sprawy są bez związku i tłumaczą, że była to od dawna planowana akcja. Żebractwo to dla wielu ludzi w Indiach jedyny sposób na przeżycie, choć formalnie jest to przestępstwo zagrożone więzieniem. Materiał programu "24 Godziny".