Najnowsze

Najnowsze

Najpiękniejsza z Wysp Kanaryjskich. Ile kosztuje podróż na Lanzarote?

Lanzarote przez wielu uważana jest za najpiękniejszą z Wysp Kanaryjskich. Turystów przyciągają między innymi wulkaniczne krajobrazy, czarne i białe plaże oraz liczne jaskinie. A ile kosztuje podróż na Lanzarote? Ceny za bilet lotniczy z Polski (z Katowic) i z powrotem zaczynają się już od 378 złotych. Za ośmiodniowe wczasy ze śniadaniami i obiadokolacjami zapłacimy około 2300 złotych. Przykładowy nocleg (w Casa Salinas Playa w Orzoli) kosztuje około 129 złotych, wypożyczenie auta na trzy dni - około 330 złotych, a obiad dla dwóch osób - około 150 złotych. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Dwa lata rządu PiS. Oto pięć zmian dotyczących podatków

Druga rocznica zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło minęła 16 listopada. Z tej okazji eksperci Grant Thornton, organizacji zrzeszającej niezależne firmy audytorskie, doradztwa podatkowego oraz konsultingu biznesowego, wybrali najważniejsze zmiany w podatkach w ciągu ostatnich dwóch lat.

Jest porozumienie w sprawie unijnego budżetu

Kraje Unii Europejskiej i Parlament Europejski porozumiały się w nocy z piątku na sobotę w sprawie unijnego budżetu na 2018 rok. Zobowiązania w budżecie ustalono na niewiele ponad 160,1 mld euro, a płatności na 144,7 mld euro.

Taksówkarze rozbierali się do zdjęć. "Jesteśmy szczególnie dumni z kalendarza"

Sportowcy, policjanci, strażacy - przedstawiciele różnych profesji i instytucji przygotowywali już okolicznościowe kalendarze. Teraz podobną inicjatywę podjęli taksówkarze z Nowego Jorku. Kalendarz ma też szczególne przesłanie - wsparcie dla imigrantów, bo taksówki w Nowym Jorku prowadzi bardzo wielu przybyszów z innych krajów. Materiał programu "24 Godziny".

Zatopili samolot. Chcą wyhodować na nim rafę koralową

W Zatoce Akaba u wybrzeży Jordanii odbyła się niezwykła operacja. W morzu zatopiono wycofany ze służby samolot C-130 Herkules. A właściwie samą jego skorupę, z wymontowanymi silnikami i wyposażeniem. Na konstrukcji samolotu ma z czasem zacząć powstawać coś w rodzaju sztucznej rafy i całe miejsce stanie się - w zamyśle władz - nową atrakcją turystyczną tego regionu. Materiał programu "24 Godziny".

Kosmiczny naród i pływające miasto. Oto pomysły na przyszłość ludzkości

Asgardia to pierwszy kosmiczny… naród, do którego zgłosiło się już ponad 100 tysięcy ludzi. W planie jest budowa wielkiej stacji kosmicznej. Na razie Asgardia, korzystając z rakiety NASA, wysłała na orbitę nanosatelitę z danymi swoich obywateli. Pomysłodawcą państwa jest pochodzący z Azerbejdżanu naukowiec i przedsiębiorca Igor Ashurbeyli. Początek budowy stacji jest przewidziany za niecałe 10 lat, za to bliższy realizacji jest inny pomysł na osiedlenie się ludności. Do 2020 roku na Francuskiej Polinezji ma powstać modułowe, pływające miasto. Umowa tej sprawie została już podpisana z władzami tego terytorium, a prace mają ruszyć w 2019 roku. Rozwiązanie przewidziane jest dla mieszkańców terenów zagrożonych zalaniem przez podnoszący się poziom wód w oceanach. Zobacz materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 17.11

Zmiany w prawie dotyczące rynku mieszkaniowego, czerwone punkty na mapie jakości powietrza w Europie oraz kolejka górników po rekompensaty za deputaty - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 17.11

Przeciętne wynagrodzenie w październiku oraz apel prezydenta do przedsiębiorców o podwyższanie płac - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Eksperci o podwyżkach: zapytajmy prezydenta, ile płaci swoim pracownikom

Nie da się podnosić wynagrodzeń, jeżeli nie rośnie wydajność pracy. A wydajność pracy będzie rosła wtedy, kiedy będą inwestycje. A inwestycji nie ma dlatego, że rząd robi wszystko, żeby inwestycji nie było - mówiła w programie "Bilans" dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan. Zdaniem Piotra Szumlewicza z OPZZ, płace powinny rosnąć szybciej dla całych branż, ale "nikt się z nami nie chce dogadywać, ani ze strony pracodawców, ani władzy".

Jest szansa na koniec podwyżek cen paliw

Jest szansa, że skończą się podwyżki cen paliw na stacjach - przewidują analitycy. W mijającym tygodniu w hurcie taniały benzyny, dobre wieści płyną zza Atlantyku, gdzie rośnie produkcja ropy naftowej.

Morawiecki na zakupach. "Były bardzo tanie, za tanie"

Sok za 50 groszy, chipsy i czekolada za złotówkę, a wafelki za 2 złote. Nic dziwnego, że na takie zakupy podczas trwającego w Rzeszowie Kongresu 590 skusił się nawet Mateusz Morawiecki. - Były bardzo tanie, za tanie - przyznał wicepremier. Skąd te niskie ceny? Tłumaczymy.

Unia chce podstawowych praw socjalnych. "Odpowiednie płace minimalne"

Liderzy unijni podpisali tak zwany europejski filar spraw społecznych, proklamując tym samym zbiór zasad w sprawie dostępu do zatrudnienia, warunków pracy, ochrony socjalnej i zatrudnienia. Wśród krajów UE utrzymują się różnice w podejściu do tych kwestii. - Zabraknie rozwoju gospodarczego i mądrej polityki prospołecznej, jeśli w Europie będzie pokusa protekcjonizmu – mówiła premier Beata Szydło na szczycie w szwedzkim Goeteborgu.

Przeciętna płaca w październiku mocno poszła w górę

Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 4 574,4 zł, co oznacza, że w porównaniu do października ubiegłego roku wzrosło o 7,4 procenta - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z wrześniem było wyższe o 2,3 procent.

Tłum chętnych po 10 tysięcy złotych

Blisko 233,1 tys. górniczych emerytów i rencistów złożyło dotąd wnioski o 10-tysięczną rekompensatę za utracone prawo do bezpłatnego węgla. Oznacza to, że na dwa dni przed upływem terminu przyjmowania wniosków, złożyło je ponad 99 procent wszystkich uprawnionych.

30 miliardów do budżetu. Morawiecki: zabraliśmy to bandytom i oszustom

W tym roku będzie co najmniej 20 miliardów złotych, które uda nam się uzyskać z uszczelnienia samego VAT. Dodając do tego inne podatki, będzie to blisko 30 miliardów - zapowiedział w piątek podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wicepremier Mateusz Morawiecki. - Tak działa poważne państwo. To zabraliśmy bandytom, oszustom i daliśmy ludziom - podkreślił.

Więzienie za cofanie liczników? "Dobry fachowiec jest nie do wykrycia"

Nawet pięć lat więzienia ma grozić za ingerencję w stan licznika w samochodzie - wynika z projektu Ministerstwa Sprawiedliwości. - Bardzo trudno będzie to wprowadzić w życie - uważa Marcin Orzepiński z TVN Turbo. Zdaniem gościa "Wstajesz i wiesz" w TVN24 największe problemy będą z udowodnieniem komuś, że to zrobił.