Najnowsze

Najnowsze

Mniej czasu na odprawę. Lotniczy gigant zmienia zasady

Ryanair, największa niskokosztowa linia lotnicza na świecie zmienia zasady odprawy online. Przewoźnik skraca czas rozpoczęcia odprawy przez internet do 48 godzin przed planowanym odlotem. Do tej pory podróżni mogli odprawić się cztery dni przed odlotem.

Pracownicy "na śmieciówkach" będą mogli należeć do związków. Pracodawcy krytykują projekt ustawy

Osoby pracujące na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnieniu będą mogły należeć do związków zawodowych - przewiduje projekt nowelizujący ustawę o związkach zawodowych. Pracodawcy twierdzą, że zmiany zaszkodzą zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom. Związkowcy odpowiadają, że nowe prawo jest konsekwencją wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że nie wolno ograniczać prawa do działania w związkach żadnej grupie pracowników.

Ruszyła budowa gazociągu Nord Stream 2

Spółka Nord Stream 2 rozpoczęła we wtorek w Niemczech prace nad budową drugiego dwunitkowego gazociągu z Rosji po dnie Bałtyku równoległego do istniejącego już gazociągu Nord Stream. Budowie gazociągu sprzeciwia się Polska, Ukraina i kraje bałtyckie.

Morawiecki: Polska ma zdumiewać swoją nowoczesnością

Państwo to nie jest drzemiący nocny stróż, państwo ma być we współpracy i wspierać przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych w ich ekspansji międzynarodowej - mówił we wtorek na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Podatek dla najbogatszych i część składki od pensji. Rząd szuka pieniędzy dla niepełnosprawnych

Część składki odprowadzona od naszych wynagrodzeń i nowy podatek płacony przez najbogatszych, zarabiających powyżej miliona złotych rocznie. To dwa źródła, które będą zasilały solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. Najlepiej zarabiający nowy podatek mają zapłacić w 2020 roku, już od stycznia 2019 roku do funduszu trafi część dotychczasowych przychodów Funduszu Pracy odprowadzana przez pracodawców z naszych pensji.

Były premier Finlandii: drzwi do strefy euro są dla Polski otwarte

Euro będzie najsilniejszą walutą na świecie - ocenił w rozmowie z TVN24 BiS Alexander Stubb, były premier Finlandii i wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. - Jestem absolutnie pewny, że za kilka lat będziemy mieli więcej państw w strefie euro. Drzwi do niej są otwarte dla takich krajów jak Polska - dodał.

"Cichy zabójca" na sklepowych półkach. Eksperci alarmują

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyeliminowanie w ciągu najbliższych pięciu lat sztucznych tłuszczów trans, dotąd powszechnie stosowanych w przemyśle spożywczym. Powstają one przez utwardzenie tłuszczów roślinnych. Tłuszcze trans są tanie i pozwalają znacznie przesunąć datę przydatności do spożycia produktów. Znajdują się m.in. w czipsach, słodyczach, zupach w proszku. Ale jednocześnie są źródłem złego cholesterolu, przyczyniają się do chorób układu krążenia i, jak szacuje WHO, odpowiadają za śmierć pół miliona ludzi rocznie. O szczegółach w programie "24 Godziny" opowiadał Marcin Masewicz.

"Nie da się postawić kroku bez nadepnięcia butelki". Ekolodzy ruszyli na plażę

Wielkie porządki na Tajwanie. Ochotnicy włożyli gumowe rękawiczki i chwycili torby na odpady, by uporać się z plastikiem masowo zalegającym na plażach. - Tu na Tajwanie nie da się postawić jednego kroku nie nadeptując na plastikowe butelki, których zebranie zajmuje jedynie 10 minut. To okropne - powiedziała Hsieh Wan-Ting. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Centralna waluta nic nie warta. Drukują własne pieniądze

Boliwar wenezuelski, za sprawą szalejącej hiperinflacji, z dnia na dzień wart jest coraz mniej. Dlatego lokalne władze drukują własne pieniądze. Caracas wprowadziło do obiegu walutę o nazwie Caribe. - Banknoty są wspierane przez urząd miasta. Pozwalają nam odzyskać płynność i mieć trochę gotówki na zakupy - powiedział Barwill Gonzalez z urzędu miasta. Od grudnia swoją walutę Panales ma też społeczność zamieszkująca zachód stolicy Wenezueli. Niektórzy obawiają się jednak, że to rozwiązanie krótkoterminowe i nie rozwiąże problemów mieszkańców. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W tej szkole uczą przez taniec

Nauka przez zabawę podobno jest najefektywniejsza, dlatego w pewnej z nowojorskich szkół dla dziewcząt postanowiono połączyć nauki ścisłe z nauką tańca. Dziewczęta z tej szkoły tworzą choreografię, którą potem wykonują przy udziale samodzielnie skonstruowanych robotów i na osobiście przygotowanej scenie. - Naszym celem jest przybliżenie dziewcząt do technologii, pokazanie, że technologia może sprawiać frajdę i że nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje - powiedziała Andrea Chaves, nauczycielka. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans". Gospodarcza współpraca z USA

Gospodarcza współpraca Polski ze Stanami Zjednoczonymi - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem była Dorota Dąbrowska-Winterscheid, dyrektor zarządzająca w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce.

"Biznes dla Ludzi". Jakie zmiany w podatkach?

Uszczelnianie systemu podatkowego, niższy VAT oraz danina solidarnościowa - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Paweł Gruza, wiceminister finansów. O wydatkach na komunijne prezenty mówił natomiast analityk Paweł Majtkowski.

Dyrektor w Amerykańskiej Izbie Handlowej: Polska cały czas musi dbać o wizerunek

Musimy cały czas dbać o wizerunek i starać się, żeby Polska była na top liście miejsc do inwestycji - powiedziała Dorota Dąbrowska-Winterscheid, dyrektor zarządzająca w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce, która jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. - Szczególnie firmy globalne mają wybór całego świata. Jeżeli coś się złego dzieje, czy politycznie, czy ekonomicznie, to Polska wypada z czołówki listy - dodała w rozmowie z TVN24 BiS.

Wiceminister o obniżce stawek VAT. "Szansa na korektę w przyszłości"

To decyzje, które są przed nami, i praca, którą obecnie wykonujemy, daje realistyczne szanse na tego typu korekty w przyszłości - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Paweł Gruza, wiceminister finansów. W ten sposób odpowiedział na pytanie o możliwość powrotu do niższych stawek VAT, obowiązujących przed 2011 rokiem. Jak dodał, te decyzje są uzależnione od danych makroekonomicznych i prognoz sytuacji finansowej w kolejnych latach. Paweł Gruza jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Ważą się losy pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Dwie wielkie spółki poza inwestycją

Tauron i KGHM nie będą uczestniczyć w projekcie jądrowym - poinformował w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rząd chce natomiast, by w realizację inwestycji nadal zaangażowana była Polska Grupa Energetyczna (PGE), która obecnie jest liderem projektu. W ubiegłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że wiodącą rolę w budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce mógłby pełnić PKN Orlen.

Pierwszy helikopter poleci na Marsa. NASA udostępniła niezwykły materiał wideo

NASA wyśle na Marsa łazik wraz z niewielkim helikopterem. Jak poinformowali naukowcy, ma to się stać przy okazji misji zaplanowanej na lipiec 2020 rok. Aby poradzić sobie z atmosferą Czerwonej Planety, bezzałogowiec będzie wyposażony w śmigła obracające się 3 tysiące razy na minutę, czyli 10 razy szybciej niż w standardowych maszynach. Budowa helikoptera, który ma pomóc naukowcom w badaniu Marsa, rozpoczęła się w sierpniu 2013 roku.