Najnowsze

Najnowsze

"Ten film jest zbudowany na kompletnej ciszy." Na co wybrać się do kina?

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie muzyki w ostatnim tygodniu? O tym, w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. - "Ciche miejsce" to film, który kosztował tylko 17 milionów dolarów, a już zarobił ponad 70 milionów. Być może jego sukces jest zaskoczeniem nawet dla samych twórców, bo horrory zwykle nie mają tak dużej widowni. To film zbudowany na kompletnej ciszy. Opowiada on historię przybywających na Ziemię potworów, które mają wyostrzony słuch. Tropią one przedstawicieli naszego gatunku po wydawanych dźwiękach, więc ludzie muszą żyć w ciszy, nie mogą rozmawiać ani głośno się poruszać. To świetny pomysł na fabułę - mówi Woźnica.

Pomoc dla niepełnosprawnych. Wiceminister ocenia jej koszt

W najbliższym czasie do Sejmu trafi projekt dotyczący wsparcia osób niepełnosprawnych i podwyższenia renty socjalnej do poziomu najniższej emerytury. To będzie koszt około 600 milionów złotych - zapowiedział w sobotę w Żywcu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Robot złożył krzesło w 20 minut

Ten robot został poddany trudnemu testowi. Od podstaw musiał złożyć krzesło z IKEI. Dzięki dwóm ramionom i kamerze 3D udało mu się to zrobić w nieco ponad 20 minut. Nie obyło się jednak bez drobnych problemów. Autonomiczny robot został zbudowany przez naukowców z Uniwersytetu Technologicznego Nanyang w Singapurze. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Polskie autobusy wyjechały na ulice Wilna

Na ulice Wilna w sobotę wyjechały pierwsze nowe autobusy Solaris Urbino wielkopolskiej firmy Solaris. Do jesieni bieżącego roku po litewskiej stolicy będzie jeździło 150 takich pojazdów, a do końca roku dołączy do nich 41 trolejbusów Solaris Trollino 12.

Ekspert: naszą przyszłością jest przyjaźń z robotami

Prezes firmy iRobot Colin Angle twierdzi, że rosnąca obecność robotów i sztucznej inteligencji w codziennym życiu będzie musiała zaowocować przyjaźnią ludzi i maszyn. Roboty, zdaniem Angle, to przyszłość między innymi w opiece nad osobami starszymi.

Piloci przemęczeni i wypaleni. Czy pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie?

Brytyjscy piloci nie radzą sobie z emocjami, a co piąty z nich odczuwa skrajne wypalenie zawodowe - wynika z najnowszych badań Eindhoven University of Technology. Badania pokazują również, że trzy czwarte z nich jest przemęczonych i myślami poza pracą. A to rodzi niebezpieczeństwo dla podróżnych. Więcej w programie "24 godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans". Nowy podatek na pomoc niepełnosprawnym

Premier Mateusz Morawiecki proponuje nowy podatek dla najbogatszych. Sprawę w programie "Bilans" TVN24 BiS komentowali prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC, była wiceminister finansów dr Irena Ozóg oraz ekonomista Marek Zuber.

Dziennikarz kontra triki sprzedawców. "Klienta zawsze da się wyrolować"

Przy użyciu odpowiednich technik sprzedawcy są w stanie namówić konsumentów na kupno nawet najmniej potrzebnych rzeczy. Szczególnie podczas grupowych spotkań, na które jesteśmy zapraszani pod pretekstem darmowych konsultacji zdrowotnych czy kursów kulinarnych. Marketingowe chwyty zdradzał w TVN24 BiS Miłosz Brzeziński, psycholog i trener biznesu. Jak wyjaśniał, najsprytniejsi sprzedawcy mają swoje sposoby nawet na sceptyków. - Jeżeli my nie jesteśmy w grupie, to zdaje się jesteśmy wtedy mniej podatni. Cała idea polega na tym, żeby na sali było więcej osób, wszystkie dobrze się czuły. I prędzej czy później, większość z tych osób zacznie mieć wątpliwości. A nam chodzi o to, żeby tylko kilka z nich coś kupiło - mówił. W programie "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS używał najróżniejszych technik, żeby sprzedać Robertowi Staniewiczowi komplet garnków.

Skąd się biorą subkultury?

Punkowcy, hip-hopowcy, skejci. Każde pokolenie ma swoje subkultury. Skąd biorą się te grupy? Nad tym zastanawiali się goście Rafała Wojdy w programie "Świat" TVN24 BiS.

Nowy podatek dla najbogatszych. "Ktoś musi zapłacić za nadmuchiwanie balonu obietnic"

Jesteśmy na etapie nadmuchiwania balonu i ktoś za rządowe obietnice musi zapłacić - tak oceniła w piątek w TVN24 BiS była wiceminister finansów dr Irena Ozóg zapowiedź Mateusza Morawieckiego dotyczącą dodatkowego opodatkowania osób najlepiej zarabiających. - Jeszcze pięć dni temu słyszeliśmy premiera tłumaczącego, że rząd na wszystkie potrzebne wydatki socjalne znalazł pieniądze dzięki wyższym wpływom z VAT - przypomniał Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC.

Kontrole na stacjach paliw. Jest minimalnie lepiej niż rok temu

W 2017 roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała 2,34 procent pobranych próbek paliw ciekłych; nieprawidłowości dotyczyły częściej oleju napędowego niż benzyny - poinformował w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W 2016 roku wymagań nie spełniało 2,36 proc. paliw.