Najnowsze

Najnowsze

Mundurki i śpiewy dla króla. Tak wygląda nauka w tajskiej szkole

Uczyłam angielskiego, ale także socjologii, ekonomii i geografii - mówi Zuza Ledworowska, która prawie rok pracowała w szkole w Bangkoku. Jak wskazuje, "tajska szkoła jest bardzo surowa". - Dzieci noszą mundurki, tajscy nauczyciele noszą mundury żołnierskie, a codziennie rano jest godzinny apel, na którym trzeba stać i śpiewać dla króla - opowiada podróżniczka. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Co warto zobaczyć w Prowansji?

Prowansja jest idealna, jeżeli chodzi o zieleń, kwiaty. To jest niesamowity klimat i natura - powiedziała Karolina Ponzo, która przez trzy lata mieszkała w tym regionie Francji. Jej zdaniem warto wybrać się w Prealpy. - Są tam niesamowite szlaki trekkingowe - podkreślała. Ktoś, kto planuje wyjazd do Prowansji, musi przygotować się na większe wydatki niż w wielu innych krajach Europy. - Jedzenie jest droższe niż w Hiszpanii czy we Włoszech, zwłaszcza restauracyjne - zwracała uwagę. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje wycieczka do Prowansji?

Planujesz wycieczkę do Prowansji? Ceny biletów lotniczych w dwie strony z Krakowa do Marsylii zaczynają się od 262 złotych. Za nocleg dla czterech osób trzeba natomiast zapłacić od 104 do 1198 złotych za dobę. Zorganizowana wycieczka to wydatek rzędu 1498 złotych. O szczegółach w cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadał Jakub Porada.

Raport: ceny mieszkań na rynku wtórnym wciąż rosną

Od 4 do nawet 11 procent - o tyle w ciągu roku wzrosły ceny mieszkań na rynku wtórnym w sześciu największych miastach w Polsce. Jak wskazano w raporcie Metrohouse i Expandera, zainteresowanie mieszkaniami z drugiej ręki wzmaga sytuacja na rynku deweloperskim, gdzie próżno szukać ofert gotowych do odbioru "od ręki".

Ochrona przyrody to fikcja. Alarmujące doniesienia naukowców

Parki narodowe, rezerwaty, strefy ochronne - na świecie powstało bardzo dużo miejsc, które formalnie znajdują się pod ochroną. To oznacza, że człowiek sam sobie zakazał ingerowania w to, co stworzyła natura. Jak się jednak okazuje w wielu przypadkach to fikcja. Australijscy naukowcy z Uniwersytetu w Queensland sprawdzili, że ponad blisko jedna trzecia miejsc objętych ochroną jest degradowanych działalnością człowieka. W wielu takich miejscach budowane są drogi i inna infrastruktura albo prowadzona jest wycinka lasów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Pierwsza taka plaża. Wstęp tylko dla młodzieży

Plaża dozwolona tylko od 16 do 29 lat zostanie otwarta we włoskiej miejscowości Bellarna-Igea Marina nad Adriatykiem. Tak zwana studencka plaża zaprasza tych, którzy chcą spędzać czas nad morzem w sposób, jaki nie zawsze wszystkim odpowiada: głośno i na zabawie.

Lotos ma nowego prezesa

Rada nadzorcza Grupy Lotos wybrała zarząd spółki na nową kadencję. W jej skład weszli Mateusz Bonca jako prezes, a także Jarosław Kawula (wiceprezes ds. produkcji i handlu) oraz Patryk Demski (wiceprezes ds. inwestycji i innowacji) - poinformowała gdańska spółka w komunikacie.

Ranking gospodarek cyfrowych. Polska wśród najgorszych

Polska zajęła 24. miejsce na 28 państw członkowskich w opublikowanym przez Komisję Europejską zestawieniu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego. Cyfrowa przepaść między liderami a pozostającymi w tyle zmniejsza się bardzo powoli.

Duży bank przejmuje SKOK Rafineria

Bank BGŻ BNP Paribas przejmie Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową Rafineria w Gdańsku. Zgodę na przejęcie wyraziła jednogłośnie Komisja Nadzoru Finansowego.

Nie podałeś PESEL, twoja firma zniknie z bazy. Ekspert wyjaśnia

Kilkaset tysięcy przedsiębiorców może zostać po 19 maja wykreślonym z bazy przedsiębiorców na skutek nieuzupełnienia informacji dotyczących numeru PESEL. W programie "Bilans" w TVN24 BiS Grzegorz Baran z kancelarii prawno podatkowej Baran i Pluta tłumaczył, co powinni zrobić przedsiębiorcy.

Apple zaczyna spłacać gigantyczny podatkowy dług

Koncern Apple wpłacił na specjalny rachunek pierwszą transzę niezapłaconych wcześniej Irlandii podatków - poinformował minister finansów tego kraju, Paschal Donohoe. Amerykańska firma zalega władzom w Dublinie 13 miliardów euro.

"Biznes dla Ludzi". Idą zmiany w wyposażeniu aut

Komisja Europejska szykuje rewolucyjne zmiany w obowiązkowym wyposażeniu samochodów. Na ten temat Robert Stanilewicz rozmawiał z Jakuben Farysiem, prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Leszkiem Kadelskim z "Proautomotive".

Raport: korzyści gospodarcze z mundialu nie będą długofalowe

Korzyści dla gospodarki rosyjskiej z organizacji piłkarskich mistrzostw świata raczej nie będą długoterminowe, choć jest nadzieja, że turniej poprawi wizerunek Rosji - pisze w piątek dziennik gospodarczy "Wiedomosti", powołując się na oceny grupy bankowej UBS.

"Pensje rosną w Polsce za szybko"

- Jest niedobór pracowników i pracodawcy o nich walczą, a jedną z metod tej walki jest podnoszenie wynagrodzeń - wskazuje prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

Zwrot ministerialnych nagród do budżetu. Platforma składa projekt ustawy

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie w piątek w Sejmie projektu ustawy, który przewiduje zwrot do budżetu państwa przyznanych ministrom rządu Prawa i Sprawiedliwości nagród. Przepisy zakładają także obowiązek ujawnienia przez premiera w Biuletynie Informacji Publicznej wysokości przyznanych nagród i nazwisk osób, które je otrzymały.