Najnowsze

Najnowsze

Rekord w zwolnieniach lekarskich. "Nie wierzę w pogarszanie się stanu zdrowia Polaków"

10 procent zwolnień lekarskich wykorzystywanych jest na malowanie mieszkania, wyjazd z rodziną albo na pracę w ogródku - ocenił Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan komentując rekordową liczbę dni spędzonych przez Polaków na L4 w ubiegłym roku. Z kolei zdaniem dr Mateusza Warchała, eksperta NSZZ Solidarność, warunki pracy obecnie są gorsze niż kiedyś, a pracownicy coraz częściej skarżą się na stres w pracy.

LOT zamówił kolejne Dreamlinery. "Nowe samoloty to nowe połączenia"

Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły kolejne trzy samoloty typu Boeing 787-9 Dreamliner. Zostaną one dostarczone w 2019 roku. W sumie przewoźnik będzie dysponował 15 Boeingami 787 Dreamliner, co oznacza, że strategia LOT-u na lata 2016-2020 zostanie wykonana przed czasem - poinformowała we wtorek spółka w komunikacie.

Prezydent zachęca do inwestowania w Etiopii

Warto bacznie przyjrzeć się perspektywicznemu rynkowi etiopskiemu. Rekomenduję, aby myśleć o lokowaniu tam swojej działalności biznesowej - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Warszawie po spotkaniu z prezydentem Etiopii Mulatu Teshome Wirtu.

Ikea sprzedała wadliwe produkty. Akcja naprawcza

Ikea przeprowadza akcję naprawczą wszystkich płyt gazowych Eldslaga kupionych przed 1 stycznia 2018 roku. "W wyniku pomyłki pracownika zakładu produkcyjnego w jednym z palników zamontowano niewłaściwy wtryskiwacz gazu" - poinformowano w komunikacie. Objęty akcją model płyty był sprzedawany także w Polsce.

"Smart Means Poland". Polskie firmy w Hanowerze walczą o kontrakty

W Hanowerze rozpoczęła się największa impreza wystawiennicza sektora przemysłowego na świecie - targi Hannover Messe 2018. Bierze w niej udział pięć tysięcy wystawców z całego świata, w tym firmy z Polski. Szesnaście z nich prezentuje innowacyjne technologie i produkty na stoisku narodowym - podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Polska i USA podpisały umowę o współpracy naukowo-technicznej

- To bardzo ważny dzień dla polskiej nauki, gospodarki - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. W Waszyngtonie przedstawiciele Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali umowę o wzmocnieniu współpracy naukowo-technicznej z udziałem między innymi polskich naukowców, a także uczelni.

Jedno z głównych wyzwań w nadchodzących latach. Naukowcy alarmują

O narodzinach syna Williama i Kate było najgłośniej, jednak w tej samej minucie na całym świecie urodziło się 249 innych dzieci. Tak wynika z raportu wykonanego na zlecenie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przy tak szybkim przyroście naturalnym już w 2100 roku na Ziemi mieszkać będzie ponad 11 miliardów ludzi. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Bilans". Jak może wyglądać "danina solidarnościowa"?

"Danina solidarnościowa", której wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza była profesor Elżbieta Chojna-Duch z Uniwersytetu Warszawskiego, była wiceminister finansów.

"Biznes dla Ludzi". Minusy Mieszkania plus

Wątpliwości w sprawie rządowego programu Mieszkanie plus - to główny temat "Biznesu dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Polska Izba Handlowa w Waszyngtonie otwarta. "Możemy podwoić obroty handlowe"

Dzięki działalności Polskiej Izby Handlowej w Waszyngtonie jesteśmy w stanie w ciągu najbliższych kilku lat podwoić obroty handlowe z USA - powiedział w rozmowie z "Faktami" TVN wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego przypomniał, że w ubiegłym roku wymiana handlowa między Polską a Stanami Zjednoczonymi wzrosła o ponad 20 procent.

Czy ideał mężczyzny się zmienia?

Postrzeganie "prawdziwego" mężczyzny ewoluuje. Z jednej strony był metroseksualizm i szczególny nacisk na urodę oraz atrakcyjność fizyczną, a chwilę później na popularności zyskiwał drwaloseksualizm, którego wyznacznikiem były m.in. broda i zwykła koszula w kratę. O ideale mężczyzny rozmawiali goście programu "Świat" w TVN24 BiS.

Unia i samorządy sfinansują zapowiedź Morawieckiego. Startuje nowy program

Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier - stwierdził w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, inaugurując program Dostępność plus. Szef rządu podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Środki na realizację programu w większości mają pochodzić z funduszy europejskich oraz budżetów samorządów.

Budżet z nadwyżką po pierwszym kwartale

W okresie od stycznia do marca 2018 roku zrealizowano dochody budżetowe w wysokości 88,5 miliarda złotych, a wydatki w wysokości 85,3 miliarda złotych - podało w poniedziałek Ministerstwo Finansów w komunikacie o szacunkowym wykonaniu budżetu w pierwszym kwartale. Nadwyżka wyniosła 3,1 miliarda złotych - poinformował resort.