Najnowsze

Najnowsze

Oto najcenniejsze marki świata

Najcenniejszą marką świata jest Google - wynika z rankingu BrandZTM przygotowanego przez WPP i Kantar Millward Brown. Wyceniono ją na ponad 302 miliardy dolarów, co oznacza, że jej wartość w stosunku do 2017 roku wzrosła o 23 procent. W czołówce zestawienia królują firmy technologiczne.

Polscy europosłowie byli "przeciw", ale zagłosowali "za". "Chaotyczne głosowanie"

Parlament Europejski zatwierdził niekorzystne z punktu widzenia polskich przedsiębiorców zmiany dotyczące delegowania pracowników do innych państw Unii Europejskiej. Część polskich europosłów opozycji zagłosowała "za", choć wcześniej opowiadała się przeciwko tym przepisom. - Pomyliło się 100 europosłów. Chcemy ponownego głosowania - powiedział TVN24 Janusz Lewandowski, europoseł PO.

Tego lepiej nie zakładaj. Lista "ciuchów wstydu" według kobiet

Panowie, miejcie się na baczności pakując walizkę na wakacje. Według jednego z największych ośrodków badania opinii publicznej w Wielkiej Brytanii, kąpielowe slipki to najbardziej znienawidzona część męskiej garderoby. Zaledwie co dziesiąta Brytyjka popatrzy przychylnie na mężczyznę w takim stroju. "Lista wstydu" jest o wiele dłuższa. Materiał programu "24 Godziny".

Lęk na rynkach. "Ryzyko egzystencjalne" dla Europy

Pogłębiający się kryzys polityczny we Włoszech sieje strach na globalnych rynkach. Wzrosło oprocentowanie włoskich obligacji, co podraża koszt długu tego państwa. Obawy, że zaszkodzi to unii walutowej, sprawiły, że spadł kurs euro - pisze "Economist".

Co dalej z Mieszkaniem plus? Wiceminister tłumaczy

Projekt ustawy o dopłatach do czynszu oraz specustawa mieszkaniowa w poniedziałek mogą trafić pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów - powiedział w TVN24 BiS wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Dodał, że w czerwcu oba projekty powinny trafić do Sejmu.

Technologie społecznie użyteczne. Festiwal Sektor 3.0

Nowoczesne technologie w służbie społecznej - to Festiwal Sektor 3.0, który ruszył dziś w Warszawie. Dzięki inicjatywie organizacje non profit wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania w działaniach społecznie użytecznych i w rezultacie działają sprawniej.

"Bilans". Cięcia w unijnym budżecie

Przedstawione przez KE propozycje dotyczące cięć budżetowych w dziedzinie polityki spójności - to główny temat dzisiejszego programu "Bilans". Gościem Roberta Stanilewicza była Teresa Czerwińska, minister finansów

Minister o cięciach w funduszach dla Polski. "Będziemy negocjować"

- To nie są decyzje ostateczne. Będziemy negocjować - tak minister finansów Teresa Czerwińska skomentowała w TVN24 BiS propozycję Komisji Europejskiej, dotyczącą podziału funduszy spójności w przyszłym budżecie Unii Europejskiej. Według propozycji kwota dla Polski ma być niższa o blisko 20 miliardów euro.

Cięcia w unijnym budżecie. Jest propozycja dla Polski

64,4 mld euro - taką kwotę ma otrzymać Polska z unijnego budżetu na politykę spójności w latach 2021-2027 - wynika z propozycji Komisji Europejskiej. To o 23 proc. mniej niż w poprzednim budżecie. Polska pozostałaby jednak największym beneficjentem funduszy spójności w UE.

Oto najlepsze uczelnie w Polsce. Nowy ranking

Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Uczelnie uzyskały odpowiednio 100 i 99,6 proc. we wskaźniku rankingowym. Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.

Szykują się potężne cięcia w środkach unijnych dla Polski. Reakcja premiera Morawieckiego

Polska może otrzymać niemal 20 miliardów euro mniej na politykę spójności w latach 2021-2027, niż ma to miejsce w obecnej siedmiolatce - wynika z informacji TVN24. To spadek o 23 procent. Stanowczo przeciwko temu projektowi wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. - Osiem czy dziewięć krajów ma podobne propozycje ze strony Komisji Europejskiej, na pewno na nie się nie zgodzimy - stwierdził na wtorkowej konferencji prasowej.

Będzie trzeci pas ruchu na części autostrady A2. Skorzystają miliony kierowców

Na autostradzie A2 między węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny powstanie trzeci pas ruchu. Zgodę na budowę wydał wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Inwestycja na odcinku o łącznej długości około 15,7 kilometra ruszy w 2019 roku i ma potrwać około 1,5 roku. Jak poinformował tvn24bis.pl Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, więcej niż dwa pasu ruchu w jednym kierunku ma obecnie 200 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych.

List od prezydenta z błędami. Nauczycielka odesłała poprawki do Białego Domu

Dwója - taką ocenę postawiłaby pewna emerytowana nauczycielka autorowi listu, który do niej trafił. Kobieta zauważyła w nim liczne błędy w pisowni: od gramatycznych przez stylistyczne. Postanowiła więc odesłać poprawioną korespondencję tam, skąd ją dostała, czyli do Białego Domu. Nadawcą listu był bowiem amerykański prezydent. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Deweloper na wojnie z 86-latkiem. "Co ja zrobię z tymi milionami?"

W belgijskiej miejscowości Bredene deweloper toczy wojnę z 86-latkiem. W miejscu, w którym mieszka staruszek, miał powstać blok, jednak mężczyzna odmawia sprzedaży swojej nieruchomości. W efekcie nowy budynek powstaje tuż przy domku jednorodzinnym. - Wiele osób chce kupić od nas dom, ale po co mam to robić? Mogą oferować, ile chcą, ale w moim wieku co ja zrobię z tymi milionami? Przecież my z żoną niedługo umrzemy - powiedział. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Unia Europejska idzie na wojnę z plastikiem. Część produktów może zniknąć z rynku

Zbliża się koniec plastikowych słomek, sztućców, balonów, mieszadełek i patyczków kosmetycznych. Tak wynika z zapowiedzi Komisji Europejskiej. Zgodnie z projektem dyrektywy w tej sprawie wiele produktów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych ma być objętych zakazem wprowadzenia do obrotu i zastąpionych zamiennikami. Więcej o problemie w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS opowiadał Mateusz Walczak.

"Biznes dla Ludzi". Jaka przyszłość czeka silniki Diesla?

Przyszłość samochodów z silnikiem Diesla - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Ponadto o spadkach liczby klientów w centrach handlowych mówił Radosław Knap z Polskiej Rady Centrów Handlowych.