Najnowsze

Najnowsze

Wydała na zakupy 16 milionów funtów. Sprawą zajęły się brytyjskie służby

16 milionów funtów czyli prawie 79 milionów złotych - tyle w ciągu dziesięciu lat wydała w jednym sklepie Zamira Hadżijewa. W Harrodsie, luksusowym domu handlowym w Londynie, kupowała przede wszystkim biżuterię, zegarki i perfumy. Miała tam wykupione nawet dwa prywatne miejsca parkingowe i posługiwała się 35 kartami kredytowymi. Oprócz tego, kobieta wydała ponad 53 miliony funtów na samolot, nieruchomość i klub golfowy w brytyjskiej stolicy. Jej potężnymi zakupami w końcu zainteresowały się służby. Zamira, pytana skąd ma takie dochody tłumaczy, że są to "pieniądze od bogatego męża". A jest nim były szef Międzynarodowego Banku Azerbejdżanu, który został skazany na na 15 lat więzienia za oszustwa i defraudację.

Przegląd prasy: Resort chce ulżyć odbiorcom drożejącego prądu

Resort energii przygotowuje projekt ustawy, która ma rekompensować gospodarstwom domowym koszty energii elektrycznej - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". - Jesteśmy świadomi wagi problemów wynikających ze wzrostu cen energii - powiedział w wywiadzie dla gazety minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Kolejny dzień mocnych spadków na Wall Street

Giełdy w Nowym Jorku, po pełnej wahań sesji, na zamknięciu ponownie zanotowały silne spadki. Dla S&P 500 był to szósty dzień handlu zakończony zniżką. W czwartek umacniały się amerykańskie obligacje oddalając się od kilkuletnich szczytów. Taniała ropa naftowa.

Media: James Murdoch nowym szefem Tesli. Elon Musk zaprzecza

Dyrektor generalny wytwórni 21st Century Fox i członek zarządu Tesli James Murdoch ma wkrótce objąć stanowisko szefa zarządzanej przez Elona Muska firmy - poinformował dziennik "Financial Times". Musk zaprzeczył tym doniesieniom w swoim wpisie na Twitterze.

Mamy boom na rynku nieruchomości

Wartość inwestycji w nieruchomości w pierwszej połowie 2018 roku w Polsce przekroczyła 3 miliardy euro - wynika z raportu firmy KPMG "Property Lending Barometer 2018". W odróżnieniu od reszty Europy nad Wisłą zaobserwowano znaczący wzrost tego rynku.

LOT chce przejąć pilotów i personel pokładowy Small Planet

PLL LOT przejmą pilotów i personel pokładowy polskiej linii czarterowej Small Planet, która przyspieszyła postępowanie układowe. Pierwsze spotkania w tej sprawie odbyły się w tym tygodniu, a ich wyniki są obiecujące - powiedział w czwartek rzecznik LOT Adrian Kubicki.

"Trzeba uważać, bo jest niebezpiecznie". Czerwono na giełdach

Na globalnych giełdach - od USA, przez Azję po Europę - największe spadki od wielu miesięcy. Silne zniżki miały miejsce w Chinach, gdzie wskaźnik SCI w pewnym momencie handlu zniżkował o ponad 5 procent - podali maklerzy. Czerwień jest widoczna także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

MFW i Bank Światowy ostrzegają przed skutkami wojen handlowych

Podczas dorocznego posiedzenia Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego odbywającego się na indonezyjskiej wyspie Bali skupiono się na rozwoju napięć w relacjach handlowych między Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Jak podkreślano, wojna handlowa zaszkodziłaby światowemu wzrostowi gospodarczemu.

"Biznes dla Ludzi". Nadchodzi koniec ery diesli?

Ograniczenia dla diesli - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka był Jakub Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego. Ponadto o preferencjach rodzimych pracowników mówił Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Rostowski: Morawiecki nie podjął decyzji patriotycznej, żeby wstąpić do naszego rządu

- We wrześniu 2013 roku zapytałem Mateusza Morawieckiego, czy chciałby zostać ministrem finansów - przyznał w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były wicepremier i szef resortu finansów Jacek Rostowski. Według jego relacji Morawiecki odmówił. - Nie podjął patriotycznej decyzji, żeby wstąpić do tego rządu, zostać ministrem i walczyć z oszustami, skoro twierdzi, że tak dobrze potrafi to robić - dodał Rostowski.

Raport: Polacy wolą pracę w zagranicznych firmach

Niemal co drugi Polak chciałby zatrudnić się w firmie zagranicznej, a jedynie co czwarty wybrałby firmę lokalną - wynika z badania przeprowadzonego przez Nielsen Polska. - Firmy z kapitałem zagranicznym przez lata zbudowały wizerunek solidnego pracodawcy, który dobrze płaci. To czynnik, który bardzo liczy się dla polskich pracowników - podkreślił w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.