Najnowsze

Najnowsze

Wyruszyła do Indii, żeby odnaleźć bratnią duszę. "Nie miałam planu, nie miałam mapy"

Weronika Mliczewska podjęła się niemożliwego. Chciała odnaleźć kobietę, poznaną kilka lat temu w Izraelu, z którą poczuła magiczną więź. Aby to zrobić wyruszyła do Indii. - Nie miałam planu, nie miałam mapy, nie miałam nic. Miałam tylko wiarę, że to jest ważne - mówi Weronika w programie "Pokaż nam świat". O jej przygodach opowiada film "Long Way". - To film o odkrywaniu "nie świata, nie Indii, ale odkrywania drugiego człowieka, ponad to, co można zobaczyć" - podkreśla jego autorka.

Myśleli, że widzą UFO. Elon Musk wywołał panikę

Start rakiety Falcon 9 produkowanej przez firmę SpaceX spowodował, że wielu Amerykanów uwierzyło w istnienie UFO. Rakieta, która wyniosła na orbitę 10 satelitów telekomunikacyjnych, pozostawiła na niebie widowiskowy obłok przypominający gigantyczną meduzę. "To nuklearne UFO z Korei Północnej" - wyjaśniał na Twitterze szef SpaceX Elon Musk.

Wigilia po francusku. Zamiast karpia ostrygi, szampan i wino

W Polsce obowiązkowym daniem świątecznym jest karp, natomiast przy francuskim stole nie może zabraknąć ostryg. Zanim taki mięczak trafi na talerz mijają trzy, a nawet cztery lata. Jednak małże są przysmakiem głównie dorosłych, podczs gdy dzieci nie przepadają za ich specyficznym smakiem.

Prezenty dla najmłodszych. Te zabawki kupujemy najchętniej

Klocki to najpopularniejsze zabawki kupowane w naszym kraju. Na drugim miejscu są zabawki z kategorii sport i rekreacja, a na trzecim pojazdy dla dzieci. Firma badawcza RMD Research szacuje, iż polski rynek zabawek warty jest rocznie około 3 miliardy złotych.

Przestraszył się, że Grinch zepsuje święta. Zadzwonił na policję

Pięcioletni TyLon Pittman podczas oglądania filmu "Grinch: Świąt nie będzie" przestraszył się, że zielona postać rzeczywiście może popsuć Gwiazdkę. Chcąc go powstrzymać chwycił za telefon i zadzwonił na policję. Funkcjonariusze z miejscowości Byram w stanie Missisipi nie byli jednak źli. Wręcz przeciwnie. Zrobili chłopcu frajdę i pozwolili mu zamienić się w policjanta. Maluch schwytał "podejrzanego", a ten trafił do aresztu. Po kilku chwilach TyLon stwierdził jednak, że Grinch może już wyjść na wolność. Chłopiec zrobił sobie nawet z nim pamiątkowe zdjęcie. Materiał programu "24 Godziny".

"Smutna choinka" z Rzymu robi furorę. "Wszyscy oddają jej hołd"

"Łysy drapak", jak nazwano choinkę stojąca na Placu Weneckim w Rzymie, stał się atrakcją turystyczną, przyciągającą tam tłumy. Przyznał to przedstawiciel władz Rzymu, który zauważył, że opadające, schnące drzewko jest popularniejsze od niektórych zabytków.

Ma sto lat i chce dalej pracować. "Tak długo, jak będę potrafiła liczyć i biegać"

Marie-Louise Wirth w listopadzie obchodziła setne urodziny, ale nie zamierza kończyć z pracą. W 1954 roku przejęła kawiarnię po zmarłym ojcu, a lokal wciąż bije rekordy popularności wśród mieszkańców jej rodzinnego Isbergues w północnej Francji. - Będę prowadziła to miejsce tak długo, jak pozwoli mi zdrowie. Tak długo, jak będę potrafiła liczyć i biegać - deklaruje stulatka. Materiał programu "24 Godziny".

Wielkie odliczanie przed wyścigiem po rządowe dopłaty

To już ostatnia szansa na skorzystanie z cieszącego się ogromną popularnością programu Mieszkanie dla Młodych. Przyjmowanie wniosków potrwa zapewne tylko kilka dni. Ci, którzy nie załapią się na dopłaty, mogą stracić zadatek wpłacony na mieszkanie.

Brytyjskie firmy w strachu. Czy Polacy wrócą po świętach do pracy?

Pracodawcy, jak Europa długa i szeroka, życzą pracownikom wesołych świąt, licząc przy okazji na jeszcze większe zaangażowanie w wykonywane obowiązki w przyszłym roku. Inaczej jest Wielkiej Brytanii. Część przedsiębiorców obawia się, czy ich pracownicy z Europy Wschodniej w ogóle wrócą do swoich zadań po świątecznej przerwie – pisze Bloomberg.

Polskie firmy biją eksportowe rekordy. "Wysoka jakość produktów"

Nowe, bezpłatne narzędzie analityczne, które pomoże małym i średnim firmom w ekspansji zagranicznej uruchomił PKO Bank Polski. To Platforma Wsparcia Eksportu, na której znajdą się m.in. analizy rynków eksportowych, raporty branżowe i baza wydarzeń handlowych. Ma to dodatkowo wspomóc polskie firmy, które w tym roku wyeksportują produkty za rekordowe 200 miliardów euro.

"Biznes dla Ludzi", 22.12

Nowa "antysmogowa" taryfa na energię to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl. O wakacyjnych planach Polaków Stanilewicz rozmawiał natomiast z Mariuszem Piotrowskim z portalu fly4free.pl.

"Bilans", 22.12

Walka ze smogiem - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był Marek Józefiak z Greenpeace. Ponadto w programie pojawiły się informacje o cenach produktów spożywczych, stopie bezrobocia w Polsce oraz notowaniach bitcoina.

Przyszłość Carrefoura w Polsce pod znakiem zapytania? Decyzja może zapaść w styczniu

Carrefour wycofa się z kilku krajów, między innymi z Polski - taka informacja we francuskim magazynie "Capital" zelektryzowała branżę. Według gazety sieć handlowa wynajęła już banki inwestycyjne do pomocy przy transakcjach. Przedstawiciele Carrefoura oficjalnie zaprzeczają doniesieniom, jednak kluczowe decyzje w sprawie strategii handlowego giganta mają zostać podjęte w styczniu.

Euro straszy Polaków. Duże obawy przed zmianą waluty

Blisko 50 procent Polaków uważa, że przyjęcie przez Polskę waluty euro będzie czymś złym, a 14 procent jest przeciwnego zdania - wynika z badania Kantar Public. Z kolei 20 procent respondentów uważa, że zmiana waluty nie byłaby ani czymś dobrym, ani złym.

Kilkadziesiąt kilometrów dróg tuż przed świętami. Wysyp nowych odcinków

Od piątku kierowcy mogą korzystać z nowych odcinków dróg S7 i krajowej "16" w okolicach Ostródy. Dostępna już jest także dwujezdniowa trasa między Olsztynkiem a powstającą obwodnicą Olsztyna. Tuż przed świętami do użytku oddano także dolnośląski fragment ekspresówki łączącej Wrocław z Poznaniem oraz odcinek trasy ekspresowej S8 w Podlaskiem.

Rodzice powinni się pospieszyć. Rząd od stycznia tnie dopłaty

Od stycznia legalne zatrudnienie niani będzie mniej opłacalne. Rząd mniej dołoży do składek na ubezpieczenia społeczne opiekunek. Finansowe wsparcie państwa zmniejszy się o dokładnie połowę. Kto chce skorzystać z większego dofinansowania musi się pośpieszyć. Umowy podpisane do końca roku gwarantują uzyskanie pomocy państwa na starych zasadach.