Najnowsze

Najnowsze

Premier obiecał mniejszą liczbę wiceministrów. Właśnie powołano nowego

Tomasz Robaczyński został wiceministrem finansów odpowiedzialnym za budżet. Jego powołanie zbiegło się w czasie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą ograniczenia liczby sekretarzy i podsekretarzy stanu. W środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, przypomniała, że 8 marca wygasają powołania tych wiceministrów, którzy byli nimi w rządzie Beaty Szydło.

Wielka prywatyzacja na celowniku. "Nie sprzedaje się sreber rodowych"

Spółka PKP SA jest w stanie zapewnić sobie odpowiednie środki finansowe, by odkupić sprywatyzowaną wcześniej spółkę PKP Energetyka – poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Na razie kolejowy przewoźnik toczy przed sądem batalię o stwierdzenie nieważności transakcji z 2015 roku.

Pentagon chce wydłużyć "złotą godzinę"

Pentagon chce wydłużyć "złotą godzinę", czyli czas od odniesienia urazu do udzielenia pomocy. Amerykańscy żołnierze na polach walki mieliby ze sobą specjalny środek, który podany po odniesieniu ran spowalniałby procesy życiowe do czasu nadejścia ratunku. O szczegółach tej innowacji w programie "24 Godziny" opowiadał Mateusz Walczak.

Droga za miliard. Wybrano wykonawcę odcinka ekspresówki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała włoską firmę Salini Impregilo do zaprojektowania i wybudowania 18 kilometrów odcinka drogi ekspresowej S7 od Krakowa do węzła Widoma w województwie małopolskim. Koszt inwestycji wyniesie ponad miliard złotych.

"Biznes dla Ludzi", 6.03

Zakaz handlu w niedziele oraz targi motoryzacyjne w Genewie - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Szef Solidarności: niedzielny zakaz handlu wywołuje wściekłość niektórych ludzi

Solidarność będzie zabiegać o doprecyzowanie przepisów dopuszczających pracę zmianową także w niedziele i święta – zapowiedział we wtorek szef związku Piotr Duda. Tym samym ma się zwiększyć grupa osób, mających wolne od pracy niedziele i dni świąteczne. Przewodniczący Solidarności ocenił także, iż wprowadzenie ograniczeń w niedzielnym handlu jest sukcesem związku, a nowe prawo wywołuje "wściekłość niektórych ludzi".

Rząd dorzuci się do budowy mieszkań komunalnych

Do 2025 roku w budżecie państwa zostanie zapewnione ponad 6 miliardów złotych na dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych - zapowiedział wiceszef Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Kazimierz Smoliński. Jego zdaniem to może wystarczyć na wybudowanie 170 tysięcy takich lokali.

"Bilans", 6.03

Plany warszawskiej giełdy, nowe opłaty do paliwa oraz zmiany w prawie pracy - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Kasety i winyle wracają do łask

Kasety magnetofonowe, magnetofon szpulowy, winyle - te nazwy odchodziły do lamusa, a teraz powracają z szansą na drugie życie. Za kolekcjonerski sprzęt muzyczny trzeba zapłacić bajońskie sumy. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzi szukali goście Rafała Wojdy w programie "Świat".

Zielone światło dla Konstytucji Biznesu. Flagowa reforma przyjęta przez Sejm

Konstytucja Biznesu, jedna z kluczowych reform rządu PiS, wyszła właśnie z parlamentu i od wejścia w życie dzieli ją tylko podpis prezydenta. - Nowe prawo poprawi prowadzenie biznesu - oceniła przyjęte we wtorek przez Sejm regulacje szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii, minister Jadwiga Emilewicz. Z kolei wiceminister Mariusz Haładyj dodał, że jest to "odpowiedź na postulaty podnoszone od wielu lat przez polskich przedsiębiorców".

Europejska odpowiedź na plany Trumpa. Ceny mogą wzrosnąć

Jeśli Biały Dom wprowadzi cła na import stali i aluminium, Bruksela może nałożyć cła na niektóre produkty sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Komisja Europejska przygotowała już listę produktów z USA, na które mogą zostać nałożone cła. Do dokumentu dotarł Bloomberg.

Rosja gotowa "wyjąć wtyczkę". Może odłączyć się od globalnego internetu

Rosja zapowiada, że jest gotowa by odłączyć się od globalnego internetu. Doradca prezydenta Władimira Putina do spraw internetu German Klimenko zaznacza, że nie będzie to łatwy proces, ale Rosja ma już techniczne możliwości, by wyjąć wtyczkę od światowej sieci. W ten sposób Rosja chce zapobiegać "niepożądanym działaniom z zewnątrz". Materiał programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Walka ze smogiem. Rząd dziś przyjmie ważną ustawę? "Mam taką nadzieję"

- Mam nadzieję, że we wtorek rząd przyjmie projekt ustawy dotyczącej norm jakości dla węgla - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Piotr Woźny, który w resorcie odpowiada za projekty ułatwiające walkę ze smogiem. Wiceminister dodał, że trwają prace nad wprowadzeniem termomodernizacyjnej ulgi podatkowej.

Rewolucja w kuchni. Burger z laboratorium już w tym roku?

Firma z San Francisco jeszcze w tym roku planuje zapełnić półki sklepowe burgerami, które będą powstawać pod okiem naukowców. Mięso na burgery ma być hodowane z komórek macierzystych pobranych od zwierząt. To oznacza, że do jego wyprodukowania nie będzie potrzeba zabijać zwierząt. Szczegóły w magazynie "24 Godziny" TVN24 BiS przedstawiał Mateusz Walczak.

Przegląd prasy. Wsparcie dostaną najlepsi

Rząd chce premiować inwestorów za jakość, nie ilość. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zamierza zmienić Program wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020, czyli system wieloletnich grantów przyznawanych największym inwestorom. Eksperci sądzą, że zmiany są potrzebne, ale obawiają się ostrych kryteriów - czytamy we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

"Biznes dla Ludzi", 5.03

Koniec użytkowania wieczystego oraz skutki nałożenia przez USA cła na stal i aluminium to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 5.03

Likwidacja premii dla ministrów, chińskie ambicje gospodarcze oraz zmiany w Kodeksie pracy to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Własność zamiast użytkowania wieczystego. Sprawdź, co się zmieni

Ustawodawca wyszedł z założenia, że osoby prowadzące działalność gospodarczą są zamożniejsze. To kryterium jest mało sensowne i być może dyskryminujące - powiedział w programie "Biznes dla Ludzi" Michał Chylak, ekspert prawa nieruchomości. Skomentował w ten sposób projekt, w świetle którego grunty oddane w użytkowanie wieczyste zmienią się we własność. Właściciele mieszkań i domów jednorodzinnych będą wnosić opłatę przekształceniową przez 20 lat, a właściciele lokali użytkowych w blokach - przez 33 lata.

"Umowy zlecenia powinny zostać". Ekspertka o propozycjach zmian w Kodeksie pracy

Obawiam się, że władza państwowa będzie decydować, kiedy mogę być pracownikiem samozatrudnionym - powiedziała w programie "Bilans" profesor Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, pracującej nad nowymi kodeksami pracy. Profesor w ten sposób skomentowała najnowsze pomysły komisji, w świetle którego praca zarobkowa będzie mogła odbywać się tylko na etacie lub w formie samozatrudnienia.

Trump stawia warunki, Unia grozi odwetem. Gorąco wokół propozycji ceł

Prezydent USA Donald Trump zasugerował w poniedziałek na Twitterze, że tylko podpisanie "nowej i uczciwej" umowy o wolnym handlu z Kanadą i Meksykiem (NAFTA) może zagwarantować tym dwóm krajom wyłączenie z ceł na import stali i aluminium. Tymczasem Komisja Europejska ponownie ostrzegła, że podejmie działania odwetowe, jeśli europejskie interesy zostaną naruszone przez wprowadzenie ceł.