Najnowsze

Najnowsze

Analityk: tak źle z bitcoinem nie było od połowy listopada

Zmniejsza się wartość obrotu transakcji z użyciem bitcoinów, a cena najpopularniejszej kryptowaluty spadła poniżej 6 tysięcy dolarów. Nie przeszkadza to jednak przestępcom. FBI notuje wzrost liczby oszustw i wymuszeń związanych z wykorzystaniem kryptowalut - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Wielu Europejczyków nie stać na wakacje. Słaby wynik Polski

Eurostat przyjrzał się wakacjom mieszkańców Unii Europejskiej. Z opublikowanych danych wynika, że w 2016 roku 37,9 procent ludności krajów Wspólnoty nie wyjechało na wakacje, z czego 47,8 procent z przyczyn ekonomicznych. W przypadku Polski wynik jest jeszcze gorszy.

Zmowa na rynku fitness? Urząd antymonopolowy ma podejrzenia

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa szesnaście sieci klubów fitness z całej Polski o zmowę w sprawie podziału rynku - poinformował w piątek urząd antymonopolowy. Po raz pierwszy postępowanie objęło menadżerów. Grożą im kary do dwóch milionów złotych.

Przerwy w bankach. Do niedzieli nie złożysz też wniosku o 500 plus

Utrudnienia w realizacji przelewów i w korzystaniu z wpłatomatów - to czeka w weekend klientów niektórych banków. Powodem są prace serwisowe. Do 1 lipca nie można też składać wniosków online o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Lecisz do USA? Od soboty pasażerów czekają ważne zmiany

Od soboty pasażerowie wylatujący z Polski do Stanów Zjednoczonych będą mogli przewieźć substancje sproszkowane między innymi: kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny, talki w ilości powyżej 350 mililitrów tylko w bagażu rejestrowanym. Ograniczenia nie dotyczą lekarstw i odżywek dla dzieci.

Bruksela pospiesza Londyn w sprawie brexitu

Szefowie państw i rządów 27 krajów Unii Europejskiej wezwali w piątek Wielką Brytanię do przyspieszenia negocjacji dotyczących wyjścia tego kraju ze Wspólnoty. Główny negocjator ze strony Komisji Europejskiej przestrzegał przed brakiem porozumienia.

Prokuratura chce aresztu dla byłych wiceprezesów Enei

Prokuratura chce, by sąd zastosował areszt w przypadku dwóch byłych wiceprezesów państwowego koncernu energetycznego Enea. Śledczy zarzucają im, że siedem lat temu kupili od tajemniczej spółki "most energetyczny" z Białorusią, który do dziś nie działa.

Miliony wniosków zaleją urzędy. Za dwa dni rusza składanie dokumentów w sprawie 300 i 500 plus

Od 1 lipca będzie można drogą internetową składać wnioski o świadczenia 300 złotych na wyprawkę i 500 plus. Natomiast od sierpnia wnioski złożymy również drogą tradycyjną - poinformował w TVN24 BiS Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - W przypadku programu "Dobry start" im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej otrzymamy pieniądze - dodał.

Latte można napić się za darmo. Wyjątkowy pomysł na kawiarnię

Niezwykła inicjatywa społeczno-biznesowa powstała w Szanghaju. Została założona tam kawiarnia zatrudniająca osoby z autyzmem. Pracują zarówno jako bariści, jak i kelnerzy. To rodzaj terapii, która pozwala im nawiązywać więzi społeczne i przełamywać bariery w relacjach z innymi ludźmi. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

To może być przyszłość transportu. "Przyjeżdżanie własnym autem nie miało sensu"

Uniwersytet Michigan wjeżdża w erę pojazdów autonomicznych. Dwa busy, wyposażone w czujniki i kamery, rozpoczęły fazę testów. Ich pierwszymi pasażerami są studenci i pracownicy uczelni. Na wszelki wypadek w pojeździe jest kierowca bezpieczeństwa, a dodatkowo pojazdy poruszają się maksymalnie 20 kilometrów na godzinę. Studenci chwalą rozwiązanie, które znacznie ułatwia poruszanie się po obszernym kampusie. Test autonomicznych busów potrwa rok. Po tym czasie zapadnie decyzja o ewentualnym rozszerzeniu trasy o kolejne przystanki. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ptaki, drzewa, niewybuchy. Problemy z koncertami gwiazdy

Niezwykłe perturbacje towarzyszą organizacji koncertów popularnego piosenkarza w Niemczech. Ed Sheeran został zmuszony do zmiany lokalizacji dwóch lipcowych koncertów. Zamiast w Dusseldorfie zagra w Gelsenkirchen, ale okoliczności zmiany są naprawdę niezwykłe. Koncerty pierwotnie miały się odbyć na terenie lotniska Essen-Mulheim, ale okazało się, że w tym czasie gniazdują tam chronione ptaki, a w ziemi prawdopodobnie są groźne niewybuchy z okresu II Wojny Światowej. Imprezę więc przeniesiono na wielki parking przy budowanym właśnie nowym centrum wystawowym w Dusseldorfie. Tyle, że bezpieczne zorganizowanie tam koncertu wymagało wycięcia 104 drzew, czemu kategorycznie sprzeciwili się ekolodzy. Występy przeniesiono więc na stadion w Gelsenkirschen – i tu kolejny kłopot. Na koncerty sprzedano po 85 tysięcy biletów, ale obiekt nie pomieści tylu ludzi. Organizatorzy starają się więc o jeszcze jeden występ artysty w innym terminie, ewentualnie będą zwracać pieniądze tym, którym alternatywne rozwiązania nie będą pasowały.

Obowiązkowe szkolenia w straży pożarnej, policji lub wojsku. Prezydent realizuje obietnicę

Obowiązkowe szkolenia z obronności we Francji chce, zgodnie ze swoimi wyborczymi obietnicami, wprowadzić prezydent Emmanuel Macron. Co ciekawe, Macron jest pierwszym prezydentem Francji, który sam w wojsku już nie służył, ponieważ wcześniej obowiązkową służbę zniesiono. Teraz 16-latkowie mają przechodzić obowiązkowe miesięczne szkolenia w straży pożarnej, policji lub wojsku. Prezydent twierdzi, że w obecnych czasach to konieczność. Krytycy zwracają uwagę, że to dodatkowe koszty, kłopot dla służb, a przede wszystkim – zamiast zmuszać do obywatelskich postaw, lepiej krzewić je poprzez odpowiednie wychowanie. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówił Marcin Masewicz.

Fobie i lęki. Jak je pokonać?

Motywuje albo paraliżuje. Zamienia się w fobie i nie pozwala normalnie funkcjonować. W programie "Świat" - strach i ci, którzy potrafili go okiełznać.

Marczuk: będą ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców

W lipcu będzie gotowe rozporządzenie, które zniesie test rynku pracy dla ponad 200 zawodów. Szykowane są także inne ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców z krajów kulturowo bliskich Polsce - powiedział w czwartek w programie "Bilans" w TVN24 BiS Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki socjalnej.

"Bilans". Rok szkolny z "dobrym startem"

Dreamliner w polskich barwach, świadczenie 300 plus oraz ranking "pięćdziesięciu najbardziej kreatywnych w biznesie" - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Reuters: szykuje się fuzja na rynku bankowym w Polsce. "Jest zgoda prezesa PiS"

Pekao, drugi co do wielkości bank w Polsce, najprawdopodobniej zaproponuje połączenie z Aliorem - poinformował Reuters, powołując się na dwa źródła. Zdaniem agencji rekomendacja w tej sprawie ma zostać wydana po czerwcu. Jedno ze źródeł, cytowane przez Reutersa, informuje, że połączenie zaakceptował już prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.