Najnowsze

Najnowsze

Strajk w Ryanairze. Odwołane także "polskie" loty

Ponad 600 lotów Ryanaira nie odbędzie się w środę i czwartek. Powodem są zapowiadane wcześniej strajki personelu kabinowego w Hiszpanii, Portugalii i Belgii. Wśród anulowanych rejsów jest kilkanaście z i do polskich portów lotniczych.

Lotnisko w Radomiu upadło. Ale wkrótce mają z niego latać miliony pasażerów

Nawet 10 milionów pasażerów rocznie. Tylu ma korzystać z nowego portu lotniczego w Radomiu, który ma zostać oddany do użytku w 2020 roku. - Będzie to zupełnie inne lotnisko niż to, które jest dzisiaj - podkreśla Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze. Zanim jednak port przejdzie przemianę, złożono wniosek o upadłość. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Rynek pracowników sezonowych łakomym kąskiem dla firm usługowych

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Każdego roku rośnie popyt na pracowników sezonowych. Jak raportuje GUS, także w 2017 roku liczba zatrudnionych osiągnęła zwyżkę o 2,7 procent w drugim kwartale, a następnie dodatkowy wzrost o 7,5 procent w trzecim kwartale. Zapotrzebowanie na chętnych do podjęcia pracy tymczasowej jest ogromne, a w związku z otwartym rynkiem europejskim to pracodawcy i agencje pracy tymczasowej coraz częściej wzbogacają ofertę pracy dodatkowymi benefitami. Ten profil odbiorcy zauważają usługodawcy, tworząc dedykowane mu produkty.

Resort chce bezpieczniejszych przejść. Nowe zasady

Przejścia dla pieszych mają być prawidłowo oświetlone, by piesi byli lepiej widoczni i w rezultacie bardziej bezpieczeni. Wytyczne dotyczące prawidłowego oświetlenia przejść opracowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działająca przy resorcie infrastruktury.

Prezes ZUS o minimalnym stażu dającym emeryturę

- Właściwe jest, aby iść w kierunku ustalenia granicy stażu opłacenia składki, która otwiera emeryturę. Bo mamy 220 tysięcy osób, które pobierają minimalną emeryturę, ale mamy też ponad 160 tysięcy osób, które pobierają poniżej minimalnej emerytury. To są osoby, które nie mają tego stażu 20-25 lat. Większość z nich pobiera od 500 do 999 złotych - mówiła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska w programie "Bilans" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi". Jakie auta kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy? Dlaczego częściej decydujemy się na pojazdy używane? O tym w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS rozmawiali: Leszek Kadelski z Pro Automotive oraz Bogumił Papierniok, ekspert Profiauto.

Poczta podnosi pensje. Jest porozumienie

Wynagrodzenia dla prawie 77 tysięcy pracowników Poczty Polskiej wzrosną średnio o ponad 226 zł miesięcznie – wynika z porozumienia podpisanego przez władze spółki ze związkami zawodowymi.

Nowy szef Audi prosto od konkurencji

Nowym prezesem Audi zostanie Markus Duesmann - poinformował we wtorek właściciel tej marki, koncern Volkswagen. Do tej pory Duesmann pełnił funkcję dyrektora do spraw zakupów w konkurencyjnej niemieckiej firmie - BMW.

Najbardziej i najmniej zadłużone kraje Unii Europejskiej. Jak wypadła Polska?

Polski dług publiczny, liczony według metodologii unijnej, na koniec pierwszego kwartału 2018 roku wyniósł 51,2 procent PKB, wobec 50,6 procent PKB w czwartym kwartale 2017 roku - wynika z danych Eurostatu. W pierwszym kwartale 2017 roku dług publiczny wynosił 53,8 procent PKB. To sytuuje Polskę w środku unijnej stawki, jeśli chodzi o poziom zadłużenia.

Mieli wyłudzić miliony złotych dotacji. CBA zatrzymało osiem osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób w sprawie milionowych wyłudzeń w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wśród nich są między innymi Wojciech K, prezes jednej ze spółek powiązanych z Wojciechem K., dwoje naukowców z Politechniki Gdańskiej i inne osoby działające w ramach grupy przestępczej.

Z Gdańska do Krakowa w trzy godziny. Kolejny rząd zapowiada rewolucję w transporcie

Ponad 1,3 tysiąca kilometrów - tyle nowych tras kolejowych ma zostać wybudowanych lub zmodernizowanych w związku z planami uruchomienia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ich listę ogłosił resort infrastruktury. W wyniku realizacji inwestycji podróż z Gdańska do Krakowa ma skrócić się o ponad dwie godziny. Problem w tym, że ambitne plany kolejowe ogłaszały także poprzednie rządy, a inwestycje pozostały na papierze. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.