Najnowsze

Najnowsze

Roboty odmienią nasze życie. Niepokojące prognozy

Inteligentne maszyny rutynowo patrolują centra handlowe, szpitale i drogi, a ich użycie staje się coraz bardziej opłacalne w wielu dziedzinach gospodarki. Automatyzacja odmieni życie - prognozują naukowcy z renomowanej amerykańskiej uczelni MIT podkreślając, że rewolucja robotów już się rozpoczęła i warto zadać pytanie o ich "relacje" z ludźmi.

Rewolucja w podróży. Internet w samolotach LOT-u może być szybciej niż w pendolino

Możliwe, że polscy pasażerowie już wkrótce na pokładach samolotów będą mogli skorzystać z bezprzewodowego internetu. Jak mówi tvn24bis.pl Konrad Majszyk z biura komunikacji korporacyjnej LOT, przewoźnik jest obecnie na etapie poszukiwania dostawcy internetu. Z kolei jeszcze w tym miesiącu ofertę na projekt techniczny instalacji Wi-Fi w pociągach pendolino otrzyma PKP Intercity.

Rząd walczy ze smogiem. Miliardy złotych na sieci ciepłownicze i geotermię

Na ochronę powietrza miesięcznie kontraktujemy około 100 milionów złotych, budujemy też nowe sieci ciepłownicze, które najskuteczniej przeciwdziałają smogowi - powiedział wiceminister środowiska Paweł Sałek. - Jeśli chodzi o normy jakości dla paliw, mam głęboką nadzieję, że ustawa w tej sprawie zostanie przyjęta przez rząd do końca marca - zaznaczył.

Filmowe nagrody w centrum uwagi. "Na czerwonym dywanie zapanuje czerń"

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie teatru? O tym w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. Już jutro dowiemy się, kto dostanie jedne z najważniejszych nagród branży filmowej. Kto ma szanse na Złotego Globa? - W tym roku sytuacja jest trochę trudna, ale jeśli mówimy o tych, którzy otrzymali najwięcej nominacji, to na pewno film "Kształt wody" Guillermo del Toro. Meksykański reżyser ma aż siedem szans na otrzymanie statuetki - mówiła Ewelina Woźnica. Wskazała też, że jest polski akcent - film Doroty Kobieli "Twój Vincent". Jak podkreśliła Ewelina Woźnica, tegoroczna gala będzie wyjątkowa, ponieważ wiele gwiazd zapowiedziało, że ubierze się na czarno. To ich manifest przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu w branży filmowej.

Lot za dwa euro. Ekspert zdradza tajniki taniego podróżowania

Dwa euro - tyle wynosił najniższy koszt całego wyjazdu Włodka Nielipińskiego, podróżnika i autora bloga "Pan Czosnek w Podróży", który w programie "Pokaż nam Świat" w TVN24 BiS zdradził skuteczne metody na tanie podróżowanie. - Przed podróżą zawsze szukam miejsc, które można odwiedzić za darmo. Można odkrywać miasta bez wydawania gotówki - przekonuje Nielipiński.

Ile kosztuje podróż na Sycylię? "Bilety są w bardzo dobrej cenie"

Jakub Porada przekonuje, że nie trzeba mieć wiele, by wybrać się na Sycylię. Za 465 złotych znalazł bilet lotniczy w obie strony z Warszawy do Palermo. Za nocleg na miejscu zapłacimy ok. 95 złotych, kawałek pizzy to wydatek rzędu 10 złotych, w lokalu kawa kosztuje ok. 5 zł. Więcej szczegółów o kosztach wycieczki na Sycylię w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Zobacz, jak Przemysław Saleta trenuje w Tajlandii. "Zakochałem się w miejscu"

Przemysław Saleta od dwóch lat większość czasu spędza w Tajlandii, gdzie mieszka i trenuje. - W Tajlandii życie jest dużo prostsze. Jedzenie jest pyszne, a ciepło jest zawsze, nawet gdy pada. Życie jest tu stosunkowo tanie - mówił Przemysław Saleta, mistrz świata w kick-boxingu, mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w boksie klasycznym. - Zakochałem się w tym miejscu - dodaje. Zobacz materiał "Pokaż nam świat".

Miesiąc pustego portfela Polaków. Bierzemy kredyty na potęgę

Styczeń jest dla wielu Polaków najtrudniejszym miesiącem pod względem finansowym - powiedziała w TVN24 Katarzyna Płusa z Intrum Justitia, europejskiej firmy specjalizującej się w zarządzaniu wierzytelnościami i windykacji. - To efekt tego, że na święta wydaliśmy więcej, niż planowaliśmy - dodała.

Włosi zbulwersowani zmianą najsłynniejszej opery. Zaskakujące zakończenie

Włosi są zbulwersowani zbliżająca się 7 stycznia premierą w jednym ze znanych włoskich teatrów operowych Teatro di Maggio Musicale Fiorentine, gdzie zostanie wystawiona opera "Carmen". Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie decyzja reżysera o zmianie zakończenia dzieła. Podjął ją w odpowiedzi na falę przemocy wobec włoskich kobiet. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

W cztery miesiące dookoła świata. Na luksusowym statku

Rejs dookoła świata ruszy z Los Angeles i zakończy się w Londynie. Po drodze luksusowy wycieczkowiec zatrzyma się między innymi w Nowej Zelandii, Chinach i Egipcie. Weźmie w nim udział ponad 930 pasażerów, które odwiedzą pięć kontynentów. Ceny nie są niskie, bo wynoszą od 45 tys. dolarów do nawet 125 tys. dolarów, ale wysokie koszty mają wynagrodzić liczne atrakcje. Materiał programu "24 godziny".

Wadliwe baterie w laptopach. HP wzywa klientów do wymiany

Firma HP uruchomiła globalny dobrowolny program bezpłatnego wycofania i wymiany przegrzewających się akumulatorów w wybranych notebookach i przenośnych stacjach roboczych. "Klienci powinni niezwłocznie przestać używać akumulatorów objętych programem" - czytamy w komunikacie na stronie amerykańskiego koncernu.

"Biznes dla Ludzi", 05.01

Kurs franka najniższy od trzech lat, dni wolne od pracy w 2018 roku oraz projekt rezygnacji ze zmiany czasu - to najważniejsze tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

"Bilans", 05.01

Groźny wirus atakujący aplikacje bankowe oraz sposoby na ograniczenie smogu - to najważniejsze tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS, na który zaprasza Robert Stanilewicz.

E-papierosy z akcyzą. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o podatku akcyzowym, która wprowadza od 2019 roku podatek na płyn od e-papierosów i tak zwane nowatorskie wyroby tytoniowe - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP.

Niektóre wyroby medyczne będą droższe. Jest podpis

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług, wprowadzającą podstawowe stawki VAT (23 proc.) na niektóre wyroby medyczne. Ustawa dostosowuje polskie prawo do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.

Profesor Kołodko: premier Morawiecki ma bardzo trudną partię do rozegrania

Jeśli środowisko lekarskie domaga się, aby udział wydatków na ochronę zdrowia się zwiększał, to oznacza, że udział wydatków na coś innego powinien się zmniejszyć - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 prof. Grzegorz Kołodko z Akademii im. Leona Koźmińskiego. Były wicepremier wskazał też na potrzebę wejścia Polski do strefy euro. - Dzisiaj premier Morawiecki ma bardzo trudną partię do rozegrania, bo tu się kryje ekonomia i polityka - zaznaczył.

Hakerzy znają je na pamięć. Oto lista najgorszych haseł w 2017 roku

Coraz większy spryt hakerów nie idzie w parze z dbałością użytkowników internetu o bezpieczeństwo w sieci. Eksperci przedstawiają listę najgorszych haseł, jakich używaliśmy w zeszłym roku. Większość z nich pojawia się na liście co rok, a to i tak nie największy problem dotyczący bezpieczeństwa.

Superszybki internet w Polsce za dwa lata

Ministerstwo Cyfryzacji chce, by sieć telekomunikacyjna piątej generacji (5G) w Polsce działała od 2020 roku - podał resort w dokumencie "Strategia 5G dla Polski". Celem ministerstwa jest, aby sieć objęła wszystkie miasta i główne szlaki transportowe do 2025 roku. Na potrzeby 5G mają trafić częstotliwości z pasma 700 MHz, których rozdysponowanie ma nastąpić w 2020 roku.

Po foliówkach przyszedł czas na kubki. Propozycja "podatku od latte"

Parlamentarzyści na Wyspach Brytyjskich zaczynają upominać się o środowisko. Brytyjczycy już wkrótce mogą płacić kilkadziesiąt pensów za każdy papierowy kubek w kawiarni i restauracji fast food. Posłowie liczą, że taka opłata - podobnie jak opłata za torebki plastikowe - wpłynie na mniejsze ich zużycie.

Boom na kryptowaluty. Ryzyko "nie jest tak duże, by regulować rynek"

Kryptowaluty, z uwagi między innymi na dużą zmienność wartości, wiążą się dla inwestorów z ryzykiem, przed którym Komisja Nadzoru Finansowego przestrzega, ale ryzyko dla systemu nie jest na tyle duże, by już dziś ten rynek regulować - mówił w piątek przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski.

Resort finansów poszukuje speca od podatków. Oferta pracy

Ministerstwo Finansów szuka kandydata do pracy. Dokładnie chodzi o osobę, która obejmie stanowisko w Radzie do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania. Ogłoszenie w tej sprawie resort finansów opublikował w piątek na swojej stronie internetowej.