Najnowsze

Najnowsze

Gigant szykuje się na brexit. Przygotowuje most powietrzny

BMW wzmacnia logistykę zapewniając sobie opcję transportu powietrznego do Wielkiej Brytanii - poinformował dyrektor generalny niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Harald Krueger. W ten sposób spółka przygotowuje się na skutki brexitu.

GetBack chce oddać mniej, niż planował wcześniej. Nowa propozycja spółki

GetBack w zaktualizowanych propozycjach układowych zakłada spłacenie głównych wierzycieli, w tym obligatariuszy oraz kredytodawców w 23,1 proc., a nie w 38 proc., jak planował w propozycjach przedstawionych w październiku - poinformowała spółka w komunikacie. Zarząd wybrał także inwestora zainteresowanego nabyciem jego aktywów do dalszych negocjacji.

Wątpliwości wokół 12 listopada. "Interpretując przepisy literalnie, handel można prowadzić"

Posłowie zaakceptowali, a prezydent podpisał ustawę o wolnym 12 listopada, z której senatorowie wykreślili artykuł pozwalający tego dnia handlować. W zamyśle ten dzień ma być wolny także dla pracowników sklepów. Tyle że - w ocenie ekspertów - przyjęte przepisy jednoznacznie tego nie przesądzają. Wątpliwości stara się rozwiewać Państwowa Inspekcja Pracy, która wydała interpretację w tej sprawie.

12 listopada wolny od pracy. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent w środę po południu podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Została już ona opublikowana w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że nowe przepisy wchodzą w życie od czwartku. Wcześniej posłowie przyjęli poprawkę Senatu zakładającą zakaz handlu.

"Biznes dla Ludzi". Pracownik nie może stracić urlopu

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie corocznego płatnego urlopu - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera była mecenas Joanna Basińska z Kancelarii Głowacki i Wspólnicy. Ponadto o zmianach dla pacjentów mówił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

"Bilans". Brexit wpływa na plany Polaków

Spadek zainteresowania emigracją do Wielkiej Brytanii - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Tomasz Ślęzak, wiceprezes Work Service. Ponadto o ustawie ustanawiającej 12 listopada 2018 roku Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy dyskutowali Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu oraz Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Gorąca debata w sprawie 12 listopada. Słowa Petru oburzyły prezesa PiS

- To pokazuje, gdzie macie swojego prezydenta, to pokazuje jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym - na końcu. Dajecie mu dwa dni na podpisanie ustawy - mówił w Sejmie Ryszard Petru, poseł Liberalno-Społecznych. Te słowa wywołały oburzenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. - Prosiłbym o krótką przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, bo jednak to, że pan Petru obraża prezydenta RP, to nie jest sprawa, nad którą można przejść do porządku dziennego - powiedział Kaczyński. Sprawą zajmie się Prezydium Sejmu.

"Biznes dla Ludzi". Kredyt mieszkaniowy mniej dostępny

Zaostrzenie kryteriów udzielania kredytów na mieszkanie - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Jarosław Sadowski z Expandera. O spłacie podwykonawców Astaldi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad mówił natomiast Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA.

Zamieszanie w sądach przez dodatkowy dzień wolny. "Nowy termin nawet za pół roku"

Zamieszaniem w sądach - tym może skończyć się uchwalanie na ostatnią chwilę dodatkowego dnia wolnego 12 listopada. - Sąd będzie musiał wyznaczyć inną datę rozprawy. Ten nowy termin, w zależności od obłożenia sądów, może być nawet za pół roku - zauważył w programie "Bilans" Ziemisław Gintowt z Naczelnej Rady Adwokackiej. - W poniedziałek nie odbędą się tysiące rozpraw - dodał sędzia Piotr Gąciarek.

Przełom w sprawie e-booków. Unia likwiduje podatkowy absurd

Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej zatwierdzili we wtorek w Brukseli przepisy, które umożliwiają objęcie elektronicznych wydań książek i gazet obniżoną stawką podatku VAT. Jest to zakończenie trwającej od blisko dwóch lat procedury legislacyjnej.

Umowa handlowa Japonia-UE coraz bliżej ratyfikacji

Japoński rząd przyjął projekt ustawy ratyfikującej porozumienie z Unią Europejską o wolnym handlu. Wymagana jest jeszcze zgoda PE i parlamentu Japonii; według agencji Kyodo umowa może wejść w życie 1 lutego przyszłego roku.