Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Ulice

Protest ratowników medycznych. Śmigłowiec LPR musiał lądować w Alejach Jerozolimskich

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kontakt 24LPR lądował w Alejach Jerozolimskich

Z powodu braku dostępnej karetki do osoby z podejrzeniem udaru w Alejach Jerozolimskich został skierowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ruchliwa arteria była przez jakiś czas zablokowana. Od środy w Warszawie trwa protest ratowników medycznych i do niektórych zdarzeń wysyłane są właśnie helikoptery.

Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, do zdarzenia w Alejach Jerozolimskich został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego lądowanie zabezpieczała straż pożarna. Na czas akcji służb Aleje Jerozolimskie przed Dworcem Zachodnim w kierunku Włoch były zablokowane.

- Zadysponowano jeden śmigłowiec LPR do młodej kobiety po 30. roku życia, która miała podejrzenie udaru. Nasi ratownicy zabezpieczali jego lądowanie. Udzielili też kobiecie pierwszej pomocy, a potem przekazali ją pod opiekę zespołowi LPR - powiedział nam Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Z kolei rzeczniczka LPR Justyna Sochacka potwierdziła, że LPR został zadysponowany do tego zdarzenia, bo karetka nie była dostępna.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Protest ratowników

1 września, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Warszawie rozpoczął się protest ratowników medycznych, którzy protestują przeciwko niskim wynagrodzeniom i złym warunkom pracy. W środę do pracy nie stawiło się wielu z nich i w efekcie - według nieoficjalnych informacji - do pacjentów nie wyjechało co najmniej 40 z 80 zespołów. Z kolei rzeczniczka wojewody mazowieckiego podała, że tego dnia nieaktywnych było 31 zespołów. Sytuacja była na tyle poważna, że z powodu braku karetek tego dnia również na terenie stolicy do niektórych zdarzeń dysponowane były śmigłowce LPR.

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl