Muzyka

Muzyka

- Była na pewno szczera zawsze i było to widoczne w życiu codziennym. Kiedy wychodziła na scenę, to dawała ludziom tylko ciepło - powiedziała w TVN24 wokalistka Dorota Miśkiewicz, wspominając zmarłą w sobotę słynną pieśniarkę Cesarię Evorę. Miśkiewicz jako jedna z niewielu polskich gwiazd miała okazję występować z Evorą na scenie. - To było największe szczęście w moim życiu zawodowym - stwierdziła wokalistka.

Brytyjski zespół Coldplay będzie pierwszą gwiazdą, o której wiemy, że wystąpi na Stadionie Narodowym. Koncert zaplanowano na 19 września 2012 r. Sprzedaż biletów zacznie się 10 stycznia.

Koncert Jingle Ball w Nowym Jorku jest coroczną tradycją w Stanach Zjednoczonych. Sięga czasów, kiedy Lady GaGa była małą dziewczynką i słuchając innych artystów powiedziała swojej mamie, że chce zostać piosenkarką. W tym roku także nie zabrakło gwiazd, wystąpili m. in. Kelly Clarkson, David Guetta czy LMFAO.

Brak śniegu i dodatnie temperatury sprawiają, że coraz bardziej doskwiera nam deficyt świątecznej atmosfery. Jest na to sposób. Wystarczy wybrać się do warszawskiego klubu Palladium, gdzie 7 grudnia świąteczny koncert da jedna z największych wokalistek współczesnego jazzu – Dianne Reeves.

21 listopada w Wiedniu miał się odbyć koncert George'a Michaela, ale z powodu choroby artysty został odwołany. Nie przeszkodziło to jednak dziennikarce austriackiego dziennika "Kronen Zeitung" w napisaniu relacji z tego wydarzenia. - Michael w poniedziałkowy wieczór zachwycił szczególnymi piosenkami - czytamy w artykule.

Lady GaGa znów triumfuje. Podczas rozdania prestiżowych Europejskich Nagród Muzycznych (EMA) stacji MTV otrzymała cztery statuetki: dla najlepszej artystki, za najlepszą piosenkę ("Born This Way"), najlepsze wideo ("Born This Way") i za najwspanialszych fanów. Nastolatek Justin Bieber otrzymał dwie nagrody - dla najlepszego artysty męskiego i najlepszego artysty pop.

Brytyjska piosenkarka Adele zdementował "medialne spekulacje", że ma raka gardła. Takie informacje pojawiły się po tym, jak gwiazda - z powodu operacji - odwołała wszystkie koncerty i występy promocyjne do końca 2011 roku.

Pomimo protestów ukaże się pośmiertna płyta Amy Winehouse. Znajdzie się na niej 12 bardzo osobistych, niepublikowanych wcześniej utworów, które opowiadają m.in. historię miłości i rozwodu Amy z mężem Blakem Fielderem-Civilem. Większość utworów powstała w najtrudniejszym dla piosenkarki czasie, gdy była uzależniona od narkotyków, kilka - tuż przed jej tragiczną śmiercią. Płyta ukaże się 5 grudnia.

Doktor Paul White, kluczowy świadek obrony w procesie doktora Conrada Murraya, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona, oświadczył w piątek w sądzie w Los Angeles, że jego zdaniem gwiazdor sam podał sobie śmiertelną dawkę środka znieczulającego.

Maryla Rodowicz musi zapłacić 37 tys. zł Aleksandrze Przymanowskiej, wdowie po Januszu, autorze książki i scenariusza serialu "Czterej pancerni i pies", za wykorzystanie w swoim teledysku scen z tego filmu - orzekł w czwartek warszawski sąd apelacyjny.

Nieuwaga podczas kąpieli pod prysznicem kosztowała lidera grupy "Aerosmith" dwa zęby. Steven Tyler poślizgnął się tak niefortunnie, że trafił do szpitala, gdzie zszyto mu rany na twarzy i wstawiono implanty w miejsce utraconych zębów.

25 osób, w tym ośmioro Polaków, walczy o główną nagrodę w konkursie XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Zwycięzca otrzyma 30 tysięcy euro i złoty medal.

Leonard Cohen pracuje nad swoją pierwszą płytą od siedmiu lat. Pomaga mu w tym jego syn. - Ojciec poprosił mnie o konsultacje. Jestem bardzo szczęśliwy słuchając tego, co tworzymy i gdy proszony jestem o opinię – mówi Adam Cohen. Płyta na rynku ma się pojawić pod koniec roku.

Gwiazda muzyki pop na cenzurowanym u irlandzkiego farmera. Podczas kręcenia zdjęć do nowego teledysku "We Found Love" mężczyzna sprzeciwił się rozbieraniu Rihanny na jego ziemi.

Co słychać, kiedy słychać pogodę? Wielu odpowie, że świst wiatru czy stukot kropli deszczu na parapecie. Poza samymi dźwiękami natury, ludzie podejmują próby muzycznego opisu zjawisk pogody. Czego przed 300 laty próbował Vivaldi, dzisiaj robi odpowiednio zaprogramowany komputer, podłączony do stacji meteorologicznej.

Ponad 250 listów i kartek Johna Lennona do rodziny zostanie opublikowanych w książce, która ma ukazać się w przyszłym roku. Jak zaznacza sam autor publikacji, wiele z nich nigdy jeszcze nie ujrzało światła dziennego.

Uzdolnienia muzyczne nie są ważne, podobnie jak umiejętność gry na gitarze. Najważniejsze jest to, by wypaść przekonująco, popisać się charyzmą i oryginalnym podejściem. Mowa o uczestnikach rywalizacji w grze na niewidzialnej gitarze. Konkurs odbył się już po raz 16. w fińskim mieście Oulu.