Śródmieście

Śródmieście

Radni szykują zmiany w prawie. Koniec sprzedaży lokali bez przetargu?

Lokale użytkowe sprzedawane wyłącznie w drodze przetargu – takie prawo będą próbowali przyjąć na najbliższej sesji miejscy radni. To pokłosie głośnej afery lokalowej m.in. na Ochocie, gdzie władze dzielnicy wyzbywały się lokali nawet po zaniżonych cenach. Sprawę bada prokuratura.

Nierówności na Stawkach. "Wybija w powietrze przednie koła"

Dziura w nierównej nawierzchni na ulicy Stawki, powoduje niebezpieczne sytuacje. Jadąc do pracy widziałem w tym miejscu stłuczkę - alarmuje nasz czytelnik. Kilka miesięcy temu MPWiK prowadziło tam remont kanalizacji. Musieli rozkopać jezdnię, ale do poprzedniego stanu jej nie przywrócili.

Afera reprywatyzacyjna. Polityczna gilotyna dla prezydent Warszawy?

Działki za miliony w centrum Warszawy i milion pytań do warszawskich władz. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" opisują, jak ratusz oddaje za bezcen teren obok Pałacu Kultury i jak później jego cena nagle rośnie do 160 milionów złotych. Hasło "Reprywatyzacja" to powracające jak bumerang te same nazwiska, które dla Hanny Gronkiewicz-Waltz mogą być jak polityczna gilotyna. Materiał Krzysztofa Skórzyńskiego z "Faktów" TVN.

PiS: za zamieszanie jest odpowiedzialna Gronkiewicz-Waltz

Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że zamieszanie wokół reprywatyzacji odpowiada prezydent Warszawy. - Być może nie miała właściwego nadzoru nad tym, co w zakresie reprywatyzacji się stało - stwierdziła rzeczniczka klubu parlamentarnego partii Beata Mazurek.

Przekręt czy niedopatrzenie? Tak miasto straciło działkę za miliony

Oddanie działki na placu Defilad przez stołeczny ratusz budzi coraz więcej wątpliwości. Jak teren wart ponad 160 milionów złotych trafił w prywatne ręce? Przypominamy materiał o kulisach głośnej reprywatyzacji autorstwa Łukasza Frątczaka, reportera programu "Polska i Świat" TVN24.

Tak miasto straciło działkę wartą miliony. Kulisy transakcji

Zwrot działki na placu Defilad to jedna z największych afer reprywatyzacyjnych w stolicy. W długim artykule w weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej" jej dziennikarze opisują kulisy tej operacji, związki między znanym adwokatem, który odzyskał działkę i urzędnikiem, który podpisał decyzję zwrotową. "Czy reprywatyzacja będzie gilotyną, która zakończy rządy Gronkiewicz-Waltz w stolicy?" – zastanawiają się autorzy tekstu.

Luksusowy biurowiec i osiedle z pieniędzy za gaz. Sprawę bada CBA

Centralne Biura Antykorupcyjne zajęło się sprawą luksusowego biurowca na warszawskim Powiślu, wybudowanego jako nowa siedziba Polskiej Spółki Gazownictwa. Władze dystrybutora polskiego gazu ostatecznie wynajęły biura na obrzeżach stolicy, a luksusowa siedziba została sprzedana taniej, niż kosztowała jej budowa – twierdzą śledczy. Wyliczają straty na prawie 1,5 mln złotych.

Zbudują wiadukt nad torami. Zamkną przejazd na kilka miesięcy

Od niedzieli do końca roku zamknięty będzie przejazd przez tory na ul. Karczunkowskiej na Ursynowie, gdzie drogowcy będą stawiać wiadukt. Od poniedziałku utrudnienia czekają także na mieszkańców Białołęki - na ul. Skarbka z Gór budowana będzie kanalizacja. Autobusy pojadą objazdami.

Jeden samochód miejski ma zastąpić kilka prywatnych

- Jeden samochód car sharingowy, czyli taki, który może być wypożyczany, zastępuje kilka prywatnych samochodów - mówi wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Opowiadając o planowanej w stolicy miejskiej wypożyczalni aut powołuje się na doświadczenia europejskich miast. sprawie przyglądał się Łukasz Wieczorek z programu "Polska i Świat".

W Łazienkach wykluła się... sensacja

W Łazienkach Królewskich przyszedł na świat mały paw. Jak przekonują pracownicy, to wielkie zjawisko, bo ostatni taki ptak wykluł się tam kilka lat temu. Maluch jest zdrowy i dopisuje mu apetyt.

"Ratuszowi brak transparentności". Nowoczesna oskarża

Nowoczesna zarzuca warszawskiemu ratuszowi ukrywanie opinii prawnych, na podstawie których odmawia finansowania zabiegów in vitro oraz podjęło decyzję ws. zwrotu działki obok Pałacu Kultury. Ratusz twierdzi, że opinie to dokumenty wewnętrzne i nie podlegają upublicznieniu.

"Najbardziej skomplikowana wystawa w historii Kopernika"

Zgłębić tajemnice Trójkąta Bermudzkiego, poznać w praktyce prawo Archimedesa, zrozumieć, jak powstaje tsunami - można dzięki nowej wystawie czasowej "Płyń lub giń" w stołecznym Centrum Nauki Kopernik. Wystawę otwarto w czwartek. Potrwa do października przyszłego roku.

Koniec z targaniem wózków? Planują windy przy pl. Na Rozdrożu

Rodzice siłują się z wózkami na schodach, niepełnosprawni omijają to miejsce z daleka. Ale pojawia się nadzieja, że wkrótce każdy będzie mógł bezpiecznie dostać się na plac Na Rozdrożu z poziomu Trasy Łazienkowskiej. Drogowcy planują tam instalację wind.