Najnowsze

Witold Pahl - kim jest nowy wiceprezydent Warszawy?

Najnowsze

Prezydent Warszawy tłumaczy swoje decyzje
TVN24Prezydent Warszawy tłumaczy swoje decyzje

Na czwartkowej konferencji prasowej - po obradach zarządu PO - Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że do dymisji podał się wiceprezydent Jarosław Jóźwiak. Zastąpi go Witold Pahl - radca prawny i były poseł. - To człowiek Schetyny - komentują dziennikarze.

Kim jest nowy wiceprezydent Warszawy? To radca prawny, poseł na Sejm VI i VII kadencji, od 11 grudnia 2015 r. członek Trybunału Stanu.

Po konferencji prezydent stolicy była pytana przez dziennikarzy o to, czy zmiany na stanowiskach wiceprezydentów rozwiążą sprawę.

- Myślę, że decyzja rozwiąże sprawę. Mam doświadczoną osobę, której poszukiwałam. Jest spoza Warszawy. Szef komisji konstytucyjnej, potem kodyfikacyjnej, były sędzia Trybunału Stanu - zachwalała nowego zastępcę po konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Na pytanie, dlaczego dopiero teraz zdecydowała się na taki ruch, stwierdziła, że szukała właściwej osoby. - Świeże oko jest na pewno dobre - stwierdziła.

- To ewidentnie człowiek Grzegorza Schetyny. Schetyna wprowadza swojego wiceprezydenta - komentował Andrzej Stankiewicz, dziennikarz polityczny. - Schetyna przejmuje władzę w Warszawie, przyczółku, gdzie dotychczas był relatywnie słaby - stwierdził.

Prowadzi kancelarię

Witold Pahl obecnie prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego w Gorzowie Wielkopolskim. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, upadłościowym, wekslowym, przewozowym, karnym, karnoskarbowym oraz konstytucyjnym.​

Jak czytamy na stronie internetowej kancelarii, nowy wiceprezydent jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikację sądową odbył w Sądzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim.

W latach 1987-1990 orzekał w Sądach Rejonowych w Gorzowie Wlkp. oraz w Słubicach. Od 1991 do 2006 r. zdobywał doświadczenie prawnicze, prowadząc działalność doradczą m.in. w zakresie prawa gospodarczego. W 2007 r. pracował na stanowisku Radcy Prawnego w NAFTA POLSKA S.A.

Poseł VI i VII kadencji

Od 2007 do 2015 r. poseł na Sejm RP VI i VII kadencji. "Był Przewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, Wiceprzewodniczącym Komisji Ustawodawczej. Przewodniczył także Komisji Konstytucyjnej i był członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Reprezentował Sejm RP w 70 rozprawach przed Trybunałem Konstytucyjnym" - czytamy na stronie internetowej kancelarii.

CZYTAJ WIĘCEJ O DYMISJACH W RATUSZU

Grzegorz Schetyna o decyzjach prezydent Warszawy
Grzegorz Schetyna o decyzjach prezydent WarszawyTVN24

kz/mś

Pozostałe wiadomości