Śródmieście

Śródmieście

Byli pewni, że kradną dzieła sztuki z "kolekcji Goebbelsa"

Zainspirowali się "złotym pociągiem" i dowiedzieli się o istnieniu tzw. kolekcji Goebbelsa. Uznali, że znajduje się w domu jednego z poznańskich kolekcjonerów. Wyłudzili obrazy i grafiki pod pozorem sprawy kryminalnej. Zostali zatrzymani przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Policjanci odzyskali 80 dzieł sztuki, trzy osoby trafiły do aresztu.

Wystawa "Jan Paweł II. Źródła": 50 tysięcy odwiedzających w dwa tygodnie

Opowiada o chrzcie Polski, polskich świętych i powstaniu Solidarności. Wystawę "Jan Paweł II. Źródła" w ciągu dwóch tygodni odwiedziło niemal 50 tysięcy osób. Zorganizowano ją z okazji Światowych Dni Młodzieży. - Dzięki cytatom z Jana Pawła II jest wprowadzeniem do historii Polski - powiedział dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.

Wiecie co to za pojazd? Pochwalił się nim ZOM

Zamiast myjki ciśnieniowej – mechaniczna szorowarka. Testujemy nowy sposób czyszczenia trotuarów - pochwalił się stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta. Jeśli szorowarka się sprawdzi, nie będzie wygradzania części chodników na czas ich czyszczenia.

Remont przy Freta 16. Tu urodziła się Maria Skłodowska-Curie

Nowoczesny i dostosowany dla osób niepełnosprawnych - taki będzie dom, w którym 149 lat temu urodziła się Maria Skłodowska-Curie. Obiekt, tak jak dotychczas, będzie pełnił funkcję muzeum. Do dyspozycji zwiedzających będzie cała kamienica przy ul. Freta 16.

Wykorzystali nieuwagę kobiety, ukradli biżuterię wartą 17 tysięcy

Podali się za pracowników serwisu, twierdzili, że sprawdzają instalację telewizyjną - w ten sposób udało im się wejść do mieszkania kobiety. Podczas jej nieuwagi ukradli biżuterię o wartości 17 tysięcy złotych. Wizerunek prawdopodobnych sprawców przestępstwa publikuje policja.

Plaga parkowania na trawnikach, sypią się mandaty

Kierowcy na potęgę rozjeżdżają tereny zielone Warszawy. Strażnicy miejscy od początku roku już ponad 14 tysięcy razy reagowali w sprawie parkowania na trawnikach. W całym ubiegłym roku interwencji było prawie dwa tysiące mniej.

Tak wyglądała Godzina "W"

Na Krakowskim Przedmieściu, Powązkach czy w okolicach ronda Dmowskiego. Warszawiacy uczcili pamięć Powstańców. Wyły syreny, rozbrzmiały dzwony i zamarł ruch uliczny. Tak wyglądała Godzina "W" w różnych miejscach stolicy.

Warszawa nie zapomina o bohaterach

72 lata temu Warszawa zerwała się do walki. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Za broń chwyciło 40-50 tysięcy powstańców. Powstanie miało trwać kilka dni, ale walki toczyły się ponad dwa miesiące. Warszawa pamięta o swoich bohaterach.

"Tej hekatomby nie można zapomnieć"

Wojny nie należy gloryfikować; wojna jest koszmarem i nieszczęściem, tragedią i dramatem - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas niedzielnych uroczystości przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego, w przededniu 72. rocznicy wybuchu zrywu.

"Po raz pierwszy nie ma z nami generała Ścibora-Rylskiego"

- Nam przyświecał cel, aby obchody nie były pozbawione tradycyjnej oprawy wojskowej i nie doprowadzić do eskalacji emocji, jakie sprawie towarzyszą od ostatnich miesięcy – mówił podczas uroczystości na placu Krasińskich Zbigniew Galperyn, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich. Przypomniał również, że po raz pierwszy nie ma w tym miejscu 31 lipca generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.

Zajechał drogę motocyklistce, stracił prawo jazdy

W al. Solidarności doszło do wypadku z udziałem motocykla i samochodu. - Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem zajechał drogę motocyklistce. Kobieta uderzyła w zaparkowanego na poboczu volkswagena - relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Plażowy pomoże nad Wisłą

Wypożyczalnia sprzętu, miejsce kulturalnych wydarzeń, a także punkt informacyjny. Na brzegach Wisły pojawiły się pawilony plażowe.

Kolizja trzech aut na Wisłostradzie

W piątek rano doszło do zderzenia trzech aut na Wisłostradzie na odcinku pomiędzy mostami Gdańskim a Śląsko-Dąbrowskim. Utworzył się duży korek w kierunku Mokotowa, który sięgał aż do skrzyżowania z ul. Krasińskiego.

Nowe-stare wiaty w metrze. Utrwalą bylejactwo lat 90.

Plastikowe półtuby osadzone na metalowym szkielecie nie znikną prędko z krajobrazu stolicy. Daszki, które od 1995 roku dzielnie chronią pasażerów przed deszczem i śniegiem, zostaną wymienione na takie same, tyle że nowe. Ale czy Warszawa nie zasługuje na więcej?

Grzybowska, Grzybowa i Światowida do remontu

W weekend z utrudnieniami kierowcy będą musieli liczyć się przy rondzie Dmowskiego, na ul. Grzybowskiej, Grzybowej i Światowida. Samochody i komunikacja miejska będą kierowane na objazdy.