Śródmieście

Śródmieście

Centralny w czasach Czterdziestolatka. Zobacz zdjęcia z budowy

Rozkopane centrum Warszawy i wielka budowa Dworca Centralnego. W serialu "Czterdziestolatek" nad pracami czuwał inżynier Karwowski. Ta fikcyjna postać właśnie została patronem ronda przy dworcu. Jak na prawdę wyglądały prace - zobaczcie na archiwalnych zdjęciach.

Wrócą do Ogrodu Krasińskich, by szukać archiwum Bundu

Na początku kwietnia archeolodzy mają wrócić do Ogrodu Krasińskich, by wznowić poszukiwania archiwum Bundu. - Podpisaliśmy już umowę na użyczenie terenu - mówi tvnwarszawa.pl Zbigniew Polak z Muzeum Historycznego m. st. Warszawy.

Tramwaj wykoleił się przy Arkadii

Tramwaj linii 41 w kierunku centrum wykoleił się na rondzie Radosława. Przez kilkanaście minut tory we wszystkich kierunkach były całkowicie zablokowane.

Warszawa na przestrzeni epok. "Tworzymy historie w mieście duchów"

Prywatka w pokoju z meblościanką, hipisi w barze mlecznym, czy piknik nad Wisłą - tak młodzi artyści wyobrażają sobie stolicę sprzed lat. Epoki Warszawy to 15 stylizowanych sesji fotograficznych, które pokazują życie miasta od 1688 do 1983 roku. Życie szczęśliwe - nie zobaczymy bowiem żadnych tragicznych momentów.

Pod koniec marca półmaraton. Sprawdź utrudnienia

Ponad 12 tysięcy osób z 40 krajów spełniło warunki i 30 marca może wystartować w 9. PZU Półmaratonie Warszawskim. Rok temu dystans 21 km 97 m pokonało 10 077 zawodników, co dało stolicy Polski ósme miejsce w Europie pod względem frekwencji.

W maju poznamy projektanta Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatr Rozmaitości zakończyły pierwszą fazę procedury wyboru architekta, który zaprojektuje gmach dla obu instytucji na placu Defilad. Wybrano 15 pracowni, spośród których w maju ma zostać wyłoniony zwycięzca.

Czym leczyła się Warszawa 100 lat temu? Nalewki tylko na receptę

- Nalewka chinowa, nalewka z arniki, nalewka z korzenia goryczki, waleriany, czy z kłącza tataraku - to najpopularniejsze nalewki, jakie przygotowywali warszawscy aptekarze z przełomu XIX i XX wieku. Kamera tvnwarszawa.pl wybrała się do Muzeum Farmacji, by poznać tajemnice stołecznych aptekarzy sprzed 100 lat.

"Reklamowa szmata pozostaje szmatą". M20 krytykuje wojewodę

Aktywiści z grupy M20 wypominają wojewodzie, że na siedzibie przy placu Bankowym wywiesił reklamę. - Zamiast dać przykład godny naśladowania, stał się przykładem obciachu – przekonują. A urzędnicy odpowiadają, że baner ma charakter społeczny i mają na niego zgodę.

Wielka wstęga oplecie plac, nazwiska wytną laserem

Projekt pomnika Polaków Ratujących Żydów, który ma stanąć na placu Grzybowskim, został właśnie wybrany. Zwycięzcy zaproponowali wstęgę z podświetlanymi literami, oplatającą część kościoła Wszystkich Świętych. Zobacz projekt.

Zaczął się remont Próżnej. Koparki zrywają bruk

Robotnicy remontujący ulicę Próżna odsłonili dawny bruk. - Zrywany jest za pomocą koparek - donosi reporter tvnwarszawa.pl. Zarządca terenu uspokaja, że kostka zostanie oczyszczona i wróci na Próżną. Zniknie za to asfalt.

To tu doszło do wypadku: prowizorka od 2010 roku

Przejście dla pieszych, na którym doszło do wypadku, powstało w 2010 roku, gdy ruszał remont podziemi dworca. Okazało się bardzo przydatne, więc zostało dłużej, ale wciąż jako prowizorka. W tym roku miało być przebudowane.