Śródmieście

Śródmieście

Antyimigracyjny marsz. "Ponad 7 tysięcy osób, były drobne incydenty"

W sobotę przez centrum Warszawy odbyły się dwie duże demonstracje związane z planowanym sprowadzeniem do Polski imigrantów. Z placu Defilad na pl. Zamkowy przeszedł marsz antyimigracyjny, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób. Równolegle przed pomnikiem Kopernika zebrało się ok. tysiąca uczestników manifestacji "Uchodźcy mile widziani". Jak podaje policja, oba wydarzenia miały spokojny przebieg.

Teatr Narodowy świętuje 250. urodziny

Wielkie przyjęcie urodzinowe, widowiska muzyczne, pokazy techniki teatralnej, seanse filmowe i atrakcje dla dzieci. Teatr Narodowy zaprasza na festyn "Wszystko gra". Wystąpią artyści Teatru Narodowego i Opery Narodowej oraz studenci Akademii Teatralnej w Warszawie. Organizatorzy zapraszają w sobotę na Plac Teatralny od godz. 11.

Oranżada, kino, potańcówka. Święto odbudowy stolicy w Jazdowie

W niedzielne popołudnie na terenie Osiedla Jazdów (pod adresem Jazdów 5A/3) odbędzie się wielkie święto odbudowy Warszawy. 70 lat temu stolica powstała z gruzów niczym "feniks z popiołów". Z tej okazji aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze przygotowali obchody tego radosnego święta.

Poważna awaria prądu zatrzymała tramwaje

Poważna awaria prądu zatrzymała na kilkadziesiąt minut tramwaje w stolicy. Jak informował rzecznik Tramwajów Warszawskich, ruch był wstrzymany m.in. na ul. Mickiewicza, Słowackiego, al. Jana Pawła II i moście Skłodowskiej-Curie.

Reklamowy chaos. Ustawa w końcu jest, na razie i tak nic się nie zmieni

W piątek w życie wchodzi ustawa krajobrazowa, która ma pomóc w walce z reklamowym chaosem. Urzędnicy, którzy wcześniej swoją nieskuteczność tłumaczyli brakiem odpowiednich przepisów, teraz znów każą jednak czekać: - Realne efekty zobaczymy za dwa lata - nie ukrywają. Tłumaczą, że "ustawa nie jest aktem idealnym" i muszą "uporać się z formalnościami".

Pożar w centrum "Ukraiński Świat". "Złośliwy wybryk chuligański"

W czwartek wieczorem służby prowadziły akcję w budynku centrum "Ukraiński Świat" przy Nowym Świecie. Jak poinformowali strażacy, zapalił się kosz na śmieci. Fundacja Otwarty Dialog, która prowadzi centrum, podała, że "najprawdopodobniej eksplodował mały ładunek pirotechniczny". Policja stwierdziła natomiast, że to wybryk chuligański.

1,5 mln zł w fałszywkach, kartka z pistoletem. Nietypowe oszustwa

Historia, która z jednej strony śmieszy, a z drugiej pokazuje do czego jesteśmy zdolni. Kilkadziesiąt plików z fałszywymi banknotami przyniósł do jednego z warszawskich banków 35-letni mężczyzna. 1,5 mln zł chciał wymienić na dolary. Prawdziwe pieniądze były na wierzchu, pod spodem z napisem falsyfikat. O wyobraźni oszustów, która nie zna granic. Materiał reportera programu "Polska i Świat" TVN24, Marka Osiecimskiego.

Tysiące pielęgniarek przed Sejmem

Pielęgniarki i położne z całej Polski protestowały w Warszawie. Najpierw manifestacja odbywała się przed kancelarią premiera w Al. Ujazdowskich, potem przeniosła się na przed budynek Sejmu, przy Wiejskiej. Ok. godz. 15. manifestacja się zakończyła.

"Otwieramy okno na sztukę"

Już po raz czwarty otwiera się wystawa "Jasinski&friends". To będzie okazja, żeby zobaczyć dzieła artystów tworzących w różnych technikach plastycznych i reprezentujących ciekawe style.

ONR: będziemy manifestować mimo zakazu

- Będziemy manifestować mimo zakazu władz Warszawy - zapowiada Obóz Narodowo-Radykalny. W czwartek do wojewody mazowieckiego trafiło zażalenia na decyzję stołecznego ratusza, który nie zgodził się na antyimigrancką manifestację. - To decyzja kuriozalna i polityczna - komentują jej organizatorzy.

Nocna parada statków nielegalna? "To nie żegluga, tylko pokaz"

- Zaplanowana na sobotni wieczór nocna parada statków na Wiśle jest niezgodna z przepisami. W nocy po rzece nie można żeglować - zaalarmował Mirosław Kaczyński, kapitan żeglugi śródlądowej. Urzędnicy przekonują, że pojawienie się statków na rzece odbędzie się zgodnie z przepisami.

Słoiki mają swoje muzeum

Słoiki - do tej pory tak złośliwie mówiono o przyjezdnych w stolicy. Ale teraz jest ich tak dużo, że otwarto im muzeum w Pałacu Kultury i Nauki. - To forma solidarności z mieszkańcami Warszawy, nieważne skąd pochodzą, ważne, że tu mieszkają i mają miejsce, z którym mogą się utożsamiać - mówi Marek Traczyk, pomysłodawca i kustosz muzeum. Placówkę odwiedził Łukasz Wieczorek, reporter programu "Polska i Świat" TVN 24.

Archeolodzy zbadają pochylnię w Porcie Czerniakowskim

Budząca kontrowersje modernizacja pochylni w Porcie Czerniakowskim będzie poprzedzona badaniami archeologicznymi - informuje biuro stołecznego konserwatora zabytków. Na podstawie ich wyników urzędnicy ocenią zakres prac. O zachowanie pochylni w oryginalnym kształcie walczy fundacja Ja Wisła.

W popołudniowym szczycie Warszawa znów sparaliżowana

We wtorek po południu ogromne korki znowu sparaliżowały główne ulice Warszawy. Najpierw kolizja zablokowała ruch na Trasie Siekierkowskiej. Potem w korkach utknęli kierowcy jadący Wisłostradą czy Sobieskiego. - Jazda przez miasto to prawdziwa udręka - alarmował reporter tvnwarszawa.pl. Luźniej na ulicach zrobiło się dopiero po 20.