Koniec Multikina na Ursynowie. Burmistrz: kupimy projektor

Źródło:
PAP
Multikino na Ursynowie Shutterstock

Multikino zniknie z Ursynowa. Mieszkańcy już wyrażają swoje niezadowolenie, a Robert Kempa, burmistrz dzielnicy zaprasza do Ursynowskiego Centrum Kultury i zapowiada: kupimy profesjonalny projektor.

Otwarty w 1999 roku multipleks przy stacji Imielin wpisał się już na stałe w krajobraz Ursynowa. Niestety mieszkańcy muszą się pogodzić się z tym, że kultowe dla wielu kino zniknie z mapy dzielnicy. Zgodnie z planem miejscowym dla okolic Indiry Gandhi, w miejscu Multikina dopuszczono zabudowę mieszkaniową. Wartość działki znacznie wzrosła i właściciel postanowił ją sprzedać.

Burmistrz Ursynowa nie zostawi jednak mieszkańców bez uroków kinowego ekranu. Uważa też, że możliwy jest powrót kinowych atrakcji w innym miejscu.

"Szkoda jego zamknięcia"

Burmistrz Ursynowa nie zostawi jednak mieszkańców bez uroków kinowego ekranu. Uważa też, że możliwy jest powrót kinowych atrakcji w innym miejscu. - Kompleks Multikina to kawał historii Ursynowa i szkoda jego zamknięcia. Nie wiemy jednak, jak zakończą się plany innych podmiotów budujących na Ursynowie - powiedział. Podał przykład działki po Tesco. - Tam były przymiarki do budowy kina - zaznaczył. Dodał też, że jest Centrum Ursynów u zbiegu Płaskowickiej i Puławskiej, w którym mogłoby znaleźć się kino.

- Wcale bym się nie zdziwił, że za dwa, trzy lata poszczególni inwestorzy podejmą decyzje, jak zobaczą, że jest taki ciekawy kawałek rynku jak Ursynów, to że warto tutaj zbudować kino. Coś co wcześniej rozważali jako potencjalne, ale trzeba by było konkurować z Multikinem, teraz się okaże biznesowo bardziej opłacalne - podkreślił.

Zaznaczył, że dzielnica spodziewała się zamknięcia kompleksu i poczyniła już pewnego kroki.

Kupią projektor

- Spodziewając się tego, że prędzej czy później do tej transakcji dojdzie, będziemy kupowali profesjonalny projektor do sali widowiskowo-teatralnej na 350 miejsc w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" - przekazał. Zaznaczył, że za miesiąc będzie wiadomo więcej szczegółów. A sprawa zostanie poruszona na majowej sesji rady dzielnicy.

Burmistrz Kempa podkreślił, że wiadomo jednak, że w UCK jest to jedna sala i będzie współdzielona z funkcją teatralną i różnymi wydarzeniami. - Z tego co pamiętam, UCK planuje stałe pasmo kinowe i m.in. dlatego też zdecydowaliśmy się na taką inwestycję, bo taki projektor kosztuje mniej więcej 450 tysięcy złotych. To nie są małe pieniądze ale zdecydowaliśmy się na ten zakup właśnie kierunkowo przewidując, że prędzej czy później trzeba będzie go kupić - wyjaśnił. - Dlatego też UCK, oczywiście w swojej skali, rozpocznie konkurencję z Multikinem już w drugiej połowie tego roku - dodał.

- Spodziewamy się, że będzie większe zapotrzebowanie, bo może się pojawić "luka czasowa" pomiędzy tym, aż się pojawią nowe kompleksy kinowe a Multikino się zamknie. W tym momencie UCK będzie w dobrej sytuacji z punktu widzenia dystrybutorów, będzie dla nich ciekawym podmiotem. Wiadomo, że jest to nieporównywalna skala, Multikino to kompleks kinowy a w UCK jest jedna sala na 350 osób. Natomiast na pewno UCK z tej szansy będzie chciał skorzystać - podkreślił.

Kiedy kino zniknie z Ursynowa?

Właściciel kompleksu kinowego zapowiedział, że jeszcze przez półtora roku kompleks będzie czynny.

- Zgodnie z podpisaną w dacie sprzedaży umową najmu kino będzie prowadzić działalność w niezmienionym kształcie przez okres co najmniej 18 kolejnych miesięcy, oferując widzom bogaty repertuar i kompleksową ofertę sieci - wyjaśniła Natalia Kaleta-Nguyen z biura prasowego spółki.

Informowaliśmy również o budowie parku nad POW:

Burmistrz Ursynowa: przetarg jeszcze w tym kwartale
Burmistrz Ursynowa: przetarg jeszcze w tym kwartaleMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:kz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości idą w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. - Nie ma praworządności i demokracji bez praw człowieka, bez praw osób LGBT - przemawiała ministra do spraw równości Katarzyna Kotula.

Parada Równości idzie przez Warszawę. "Nie ma demokracji bez praw osób LGBT"

Parada Równości idzie przez Warszawę. "Nie ma demokracji bez praw osób LGBT"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W sobotę około południa ze stawu w parku Szczęśliwickim na Ochocie wyłowiono ciało kobiety. Na miejscu pracuje prokurator.

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

W Piasecznie kierowca samochodu osobowego zderzył się z motocyklem, którym podróżowały dwie osoby, po czym odjechał. Po około godzinie, dzięki pomocy świadków, policjanci zatrzymali mężczyznę i znaleźli uszkodzone auto. Kierujący nie miał prawa jazdy i był pijany.

Uderzył autem w motocykl i odjechał. Policja: 2,5 promila, brak uprawnień

Uderzył autem w motocykl i odjechał. Policja: 2,5 promila, brak uprawnień

Źródło:
tvnwarszawa.pl

25-letnia kobieta jest podejrzana o zabójstwo 45-latka pod Wieliszewem (Mazowieckie). Jak przekazała nam prokuratura, 45-latek zmarł w szpitalu po tym, jak został zaatakowany nożyczkami i śrubokrętem.

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Muzeum Historii Polski otwarto wystawę "Potęga opowieści". To spojrzenie na dzieje naszego kraju oczami artystów: malarzy, pisarzy i reżyserów. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających od soboty. Można ją oglądać do 15 września.

Historia Polski oczami artystów. Pierwsza taka wystawa

Historia Polski oczami artystów. Pierwsza taka wystawa

Źródło:
PAP

Wśród zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego pomysłów dominują te dotyczące nowych dróg rowerowych, zieleni oraz miejsc do rekreacji. Głosy na wybrane projekty dzielnicowe i miejskie można oddawać od 15 czerwca.

Prawie 1200 projektów do wyboru. Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Prawie 1200 projektów do wyboru. Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybudowana na początku XX wieku, wysoka czynszowa kamienica przy ulicy Pięknej została wpisana do rejestru zabytków. Dzięki temu, że budynek przetrwał drugą wojnę światową, zachowały się w nim liczne elementy oryginalnego wystroju.

Jako jedna z nielicznych w tej części miasta przetrwała wojnę. Teraz jest zabytkiem

Jako jedna z nielicznych w tej części miasta przetrwała wojnę. Teraz jest zabytkiem

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci prowadzący poszukiwania Iwony Wieczorek mają informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Samochód przejeżdżał w pobliżu Parku Reagana w Gdańsku w dniu, w którym ostatni raz widziano 19-latkę. Policja opublikowała zdjęcie.

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Źródło:
Komenda Stołeczna Policji

W piątek na ulicach Woli był prowadzony pościg za kierowcą auta, świadczącego usługę przewozu osób. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że miał przy sobie nieznaną substancję.

Nie zatrzymał się do kontroli, przejechał na czerwonym świetle

Nie zatrzymał się do kontroli, przejechał na czerwonym świetle

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Wołomina zatrzymali 64-latka i 72-latka podejrzanych o kradzież gotówki oraz markowych ubrań z samochodu zaparkowanego przy centrum handlowym. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

Zabrali z zaparkowanego auta gotówkę, buty i ubrania. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Zabrali z zaparkowanego auta gotówkę, buty i ubrania. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP

Mężczyzna, który miał zaatakować gazem Viki Gabor, a jej ojca także kilka razy uderzyć, usłyszał prokuratorskie zarzuty. 34-latek odpowie za spowodowanie lekkich obrażeń ciała u 53-latka. Ale konsekwencje zdarzenia ma ponieść również ojciec wokalistki - za wykroczenie drogowe.

Viki Gabor i jej ojciec zaatakowani gazem. 34-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty

Viki Gabor i jej ojciec zaatakowani gazem. 34-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy kilka godzin walczyli z pożarem pod Górą Kalwarią. Ogień pojawił się w budynkach gospodarczych. - Jeden się spalił, w drugim nadpaleniu uległa konstrukcja dachu, do trzeciego pożar nie dotarł - przekazała straż pożarna.

Pożar pod Górą Kalwarią. Płonęły budynki gospodarcze

Pożar pod Górą Kalwarią. Płonęły budynki gospodarcze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pociąg potrącił jedną osobę w Rembertowie, nie przeżyła. Jak poinformowały PKP PLK, "wtargnęła" ona na torowisko. Na miejscu pracowały służby. Pasażerowie podróżujący koleją musieli liczyć się z utrudnieniami.

Śmiertelne potrącenie na torach

Śmiertelne potrącenie na torach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Latem na placu Zbawiciela piesi i klienci lokali gastronomicznych będą mieli więcej miejsca. Od 15 czerwca będzie tam obowiązywała specjalna organizacja ruchu - poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Do końca września jeden pas na placu będzie wyłączony z ruchu samochodowego.

Powrót ogródków na plac Zbawiciela

Powrót ogródków na plac Zbawiciela

Źródło:
tvnwarszawa.pl