Punkty szczepień w Warszawie – gdzie się znajdują i jak się zapisać na szczepienie przeciw COVID-19?

Źródło:
pacjent.gov.pl, zdrowie.um.warszawa.pl
Cessak o drugiej dawce przypominającej "dla ogółu populacji"
Cessak o drugiej dawce przypominającej "dla ogółu populacji"Radio Plus
wideo 2/3
Cessak o drugiej dawce przypominającej "dla ogółu populacji"Redio Plus

Punkty szczepień w Warszawie znajdują się m.in. w szpitalach, przychodniach i aptekach. Rejestracji na szczepienie można dokonać telefonicznie lub przez telefon. Wystarczy mieć e-skierowanie. Podpowiadamy, jak sprawdzić, gdzie działają punkty szczepień w Warszawie, jak się zapisać na szczepienie przeciw COVID-19 i kiedy zgłosić się na dawkę przypominającą. 

Punkty szczepień w Warszawie znajdują się we wszystkich dzielnicach – nie tylko w przychodniach, ale też w szpitalach i aptekach.Lista wszystkich punktów szczepień w Warszawie znajduje się na stronie gov.pl.Aby zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19, można skorzystać z jednej z czterech możliwości: zadzwonić na infolinię, wysłać SMS, zadzwonić do wybranego punktu szczepień lub zarejestrować się przez internet.

Punkty szczepień w Warszawie

Punkty szczepień w Warszawie zlokalizowane są w szpitalach, przychodniach, aptekach i specjalnie utworzonych punktach. Dokładną i aktualną mapę punktów szczepień znajdziesz na rządowej stronie www.gov.pl.

Możesz tam zawęzić poszukiwania do swojej dzielnicy lub szukać punktu szczepień w innej lokalizacji – nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce.

Skierowanie na szczepienie

Skierowanie na szczepienie znajduje się na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Jeśli rejestrujesz się na szczepienie telefonicznie lub przez SMS, wystarczy, że podasz swój numer PESEL, żeby osoba rejestrująca sprawdziła, czy masz aktywne e-skierowanie na szczepienie.

Jeśli nie zapisałeś się na szczepienie w ciągu 90 dni od wystawienia skierowania albo twoja wizyta została odwołana, zostanie ci automatycznie wystawione kolejne e-skierowanie. Ozdrowieńcom wystawia się e-skierowanie po 30 dniach od daty uzyskania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Rejestracja na szczepienia

Na szczepienie możesz zapisać się na kilka sposobów:

online przez e-rejestrację, Internetowe Konto Pacjenta lub aplikację moje IKP w telefonie, – dzwoniąc pod numer 989 na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień,  – dzwoniąc bezpośrednio do wybranego punktu szczepień, – wysyłając SMS na numer 880 333 333 o treści „SzczepimySie”.

E-rejestracja szczepień krok po kroku

Możesz zarejestrować się na szczepienie przez internet, wchodząc na stronę pacjent.gov.pl. Tam masz do wyboru dwie opcje:

e-rejestrację, – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

W obu przypadkach logujesz się przez profil zaufany, e-dowód lub konto w banku spółdzielczym, BOŚ, PKO BP lub Pekao SA, BNP Paribas, Getin Banku, mBanku i Crédit Agricole.

Po zalogowaniu wchodzisz w e-skierowanie i klikasz „Zarejestruj się”. System zaproponuje ci termin i miejsce szczepienia. Możesz też sam wybrać, gdzie, kiedy i o której godzinie chcesz być zaszczepiony. Wyszukiwarka e-rejestracji pokaże ci najszybsze wolne terminy szczepienia według wskazanej przez ciebie lokalizacji. Możesz też zawęzić listę do konkretnego miejsca, które cię interesuje.

E-rejestracja na telefonie

Żeby zarejestrować się na szczepienie przez bezpłatną aplikację mojeIKP, dostępną na systemy Android i iOS, musisz otworzyć aplikację w swoim telefonie, a następnie:

– klikasz na e-skierowanie (na pierwszej stronie aplikacji), – wybierasz „Umów się na szczepienie”, – system proponuje termin, jednak możesz wybrać inne miejsce, datę czy godzinę.

Jak zapisać dziecko na szczepienie?

Dziecko możesz zarejestrować na szczepienie:

– dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989, – kontaktując się z wybranym punktem szczepień, – przez e-rejestrację i IKP.

W Polsce można zaszczepić dziecko od 5. roku życia. Dzieci w wieku 5–11 lat otrzymują pediatryczną dawkę szczepionki mRNA Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml). Do szczepienia kwalifikuje lekarz, a druga dawka szczepionki może zostać podana po trzech tygodniach. Dzieci, które ukończyły 12 lat, otrzymują już pełną dawkę szczepionki mRNA.

Szczepienie na COVID-19

Szczepienia na COVID-19 wykonuje się preparatami: – dwudawkowymi: mRNA - Comirnaty (Pfizer-BioNTech) i Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca), – jednodawkowymi: Vaccine Janssen (Johnson&Johnson).

Dawka przypominająca

Zaszczepić dawką przypominającą może się osoba, która co najmniej pięć miesięcy wcześniej przyjęła dwie dawki szczepionki (lub jedną w przypadku jednodawkowego preparatu). Nie trzeba szczepić się dawką przypominającą w tym samym punkcie szczepień, gdzie zostały podane wcześniejsze szczepionki. Można to zrobić w dowolnym punkcie, bez względu na miejsce zamieszkania. Szczepienie przypominające wykonuje się szczepionką mRNA – Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna).

Dawki przypominające przewidziane są dla:

dzieci w wieku 12–15 lat, które są zaszczepione dwiema dawkami – otrzymują preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) z zachowaniem odstępu co najmniej pięć miesięcy po ukończeniu pełnego dwudawkowego szczepienia przeciw COVID-19;

dzieci w wieku 16–18 lat zaszczepionych dwiema dawkami – otrzymują preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) po co najmniej pięciu miesiącach od ukończenia pełnego dwudawkowego schematu szczepienia przeciw COVID-19;

osób powyżej 18. roku życia zaszczepionych dwiema dawkami, przy czym po szczepieniu podstawowym preparatem mRNA (Pfizer-BioNTech lub Moderna) albo preparatem Vaxzevria (AstraZeneca) podaje się szczepionkę mRNA po co najmniej 5 miesiącach; po szczepieniu jednodawkową szczepionką COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson & Johnson) podaje się szczepionkę COVID-19 Vaccine Janssen lub szczepionkę mRNA po co najmniej 2 miesiącach.

Osoby w wieku 80+ mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą po upływie pięciu miesięcy od pierwszej dawki przypominającej.

Autorka/Autor:red.

Źródło: pacjent.gov.pl, zdrowie.um.warszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Zadzwoniła pod numer alarmowy w obawie o swoje życie. Okazało się, że bała się własnego syna. Sprawą zajęli się policjanci z Targówka. 39-latek usłyszał zarzuty i ma zakaz zbliżania się do bliskich.

Wezwała pomoc, bo bała się własnego syna

Wezwała pomoc, bo bała się własnego syna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura przekazała pierwsze ustalenia dotyczące wypadku na ulicy Vogla w warszawskim Wilanowie. Dotyczą tożsamości ofiar i prawdodopodobnej przyczyny tragedii. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Spłonęli w rozbitym aucie. Prokuratura o ofiarach i prawdopodobnej przyczynie tragedii

Spłonęli w rozbitym aucie. Prokuratura o ofiarach i prawdopodobnej przyczynie tragedii

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W samolocie PLL LOT z Zurychu do Warszawy wykryto usterkę podwozia. Pasażerowie musieli opuścić pokład, a lot został ostatecznie odwołany. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zablokowała się część podwozia, pasażerowie musieli wysiąść

Zablokowała się część podwozia, pasażerowie musieli wysiąść

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Po zderzeniu auta osobowego z ciężarną klępą (samicą łosia) na świat przy drodze przyszły cielęta. Policjanci zadbali o specjalistyczną opiekę dla nich. Dwie samiczki przebywają teraz w Fundacji Wzajemnie Pomocni, na terenie gminy Pomiechówek.

Ich matkę potrącił samochód, na świat przyszły przy drodze

Ich matkę potrącił samochód, na świat przyszły przy drodze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z relacji pracowników sklepu wynikało, że kobieta ze sklepowych półek wzięła banany oraz awokado i zapakowała je do trzech toreb, nabijając przy kasie jako jabłka. W torbach miała w sumie 30 sztuk awokado i ponad trzy kilogramy bananów.

"Kupiła" awokado i banany w cenie jabłek, grozi jej nawet osiem lat więzienia

"Kupiła" awokado i banany w cenie jabłek, grozi jej nawet osiem lat więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Postępowania dyscyplinarne, zwolnienia, procesy cywilne i doniesienia do prokuratury - to okoliczności, w jakich przebiegają wybory nowego rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Teoretycznie mają się odbyć w poniedziałek, 6 maja. Choć zostało tak mało czasu, to wcale nie jest to pewne.

Wybory w poniedziałek, rektor wydaje "polecenie służbowe" wyłączenia systemu do głosowania

Wybory w poniedziałek, rektor wydaje "polecenie służbowe" wyłączenia systemu do głosowania

Źródło:
tvn24.pl

Ulice Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego na Bielanach wzbogacą się o 170 drzew. Nie zabraknie też nowych krzewów i bylin. Wszystko w ramach dwukilometrowego parku linearnego, który tam powstanie. Zarząd Dróg Miejskich wybrał wykonawcę prac. Ma na ich wykonanie 60 dni. 

Dwukilometrowy park linearny na Bielanach jeszcze przed wakacjami. Wybrali wykonawcę prac

Dwukilometrowy park linearny na Bielanach jeszcze przed wakacjami. Wybrali wykonawcę prac

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę, 5 maja odbędzie się mityng lekkoatletyczny w chodzie sportowym "Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup". Rywalizacja będzie się toczyła wokół Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i placu Piłsudskiego.

Rywalizacja chodziarzy w historycznym sercu stolicy

Rywalizacja chodziarzy w historycznym sercu stolicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Radomia zatrzymali 46-latka, który miał ugodzić nożem swojego kolegę. Między mężczyznami doszło do nieporozumienia. Przedmiotem sporu była kurtka.

Cios nożem w plecy podczas kłótni o kurtkę

Cios nożem w plecy podczas kłótni o kurtkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Komitety wyborcze ogłosiły już listy kandydatów. Kto wystartuje w stolicy?

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Warszawskie "jedynki"

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Warszawskie "jedynki"

Źródło:
PAP

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Komitety wyborcze ogłosiły już listy kandydatów. Kto wystartuje na Mazowszu?

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kto otworzy listy na Mazowszu?

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kto otworzy listy na Mazowszu?

Źródło:
PAP

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński przemawiał w czasie obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie. To, jak brzmiał, wzbudziło pytania o jego stan. Minister w rozmowie z reporterką TVN24 tłumaczył, że winny był "straszny pogłos". Szef MSWiA poinformował później, że poddał się badaniu alkomatem, a jego wynik opublikował na X.

Nietypowe zachowanie w czasie przemówienia. Kierwiński pokazał badanie alkomatem

Nietypowe zachowanie w czasie przemówienia. Kierwiński pokazał badanie alkomatem

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Zawiszyn. Kierowca ciężarówki wyprzedzał, gdy z przeciwka jechał samochód osobowy. Gdyby kierujący autem nie zjechał z jezdni w ostatniej chwili, doszłoby do tragedii.

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybudowana pod koniec XIX wieku jednopiętrowa czynszówka przy ulicy Kawęczyńskiej na Starej Pradze przejdzie generalny remont. To pozwoli uratować jedyny zachowany w tej okolicy drewniany budynek.

W niezmienionej formie przetrwał 120 lat. Doczekał remontu

W niezmienionej formie przetrwał 120 lat. Doczekał remontu

Źródło:
PAP

Za pięć lat Lotnisko Chopina ma być gotowe do obsługi 30 milionów pasażerów rocznie. Wymaga to dużych inwestycji. Ale jaka nie byłaby ich skala stołeczny port lotniczy nie ma możliwości technicznych do przyjęcia większej liczby podróżnych. Z zapewnień przedstawiciela rządu jasno wynika, że po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie lotnisko powinno zostać zamknięte. 

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczny ratusz poinformował o postępach w budowie zachodniego odcinka linii metra M2. Trwają prace konstrukcyjne. Niedługo rozpocznie się łączenie stacji techniczno-postojowej z pasażerską Karolin.

Budowa linii metra M2. "Prace przeniosły się pod ziemię"

Budowa linii metra M2. "Prace przeniosły się pod ziemię"

Źródło:
tvnwarszawa.pl