Prace na torach, utrudnienia w trzech dzielnicach

Najnowsze

UMWakacyjne utrudnienia w trzech dzielnicach

Kolejarze i tramwajarze biorą się za wakacyjne remonty. Od piątku w trzech dzielnicach - Wola, Włochy, Wilanów - mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Od piątku zamknięty zostanie fragment Kolejowej, a w weekend warszawscy tramwajarze będą pracowali u zbiegu ulic Leszno i Okopowej. Z kolei w poniedziałek remonty drogowe rozpoczną dzielnice Włochy i Wilanów.

Wola

Jak podał ratusz, w piątek rano zamknięta dla ruchu zostanie Kolejowa na wysokości budynku numer 10. Od Towarowej można będzie dojechać do osiedla budynków numer 45 i 47, ale nie będzie można pojechać dalej w kierunku Przyokopowej.

Również od strony Przyokopowej nie będzie możliwości przejazdu do Towarowej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Przyokopowa – Prosta – Towarowa. Utrudnienia związane są z modernizacją magistrali wodociągowej i potrwają do 17 sierpnia.

Kolejowa objazd zamkniętego odcinkaUM

W weekend tramwajarze wyremontują torowisko na skrzyżowaniu ulic Leszno i Okopowej. Od soboty, do poniedziałku do godz. 4 rano zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Leszno pomiędzy jezdniami ul. Okopowej. Jadący ul. Leszno od strony centrum oraz z Bemowa na skrzyżowaniu z ul. Okopową będą musieli skręcić w prawo.

W związku z pracami tramwaje nie będą jeździły również ul. Okopową pomiędzy al. "Solidarności", a rondem Zgrupowania AK "Radosław". W tym czasie tramwaje linii 1 będą kursowały al. Jana Pawła II i al. "Solidarności". Kursowanie linii 27 będzie zawieszone. Natomiast tramwaje linii 73 pojadą al. "Solidarności" i ul. Wolską do pętli Cm. Wolski. Autobusy linii 520 w kierunku przystanku Płocka-Szpital pojadą objazdem al. "Solidarności" i dalej ulicami Wolską i Młynarską.

W sobotę i niedzielę na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii Z27, które będą kursowały na trasie: CH Arkadia – Pamiętajcie o Ogrodach – Z. Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Okopowa (powrót: Okopowa – Z. Słomińskiego) – Towarowa – rondo I. Daszyńskiego.

Leszno objazd zamkniętego odcinkaUM

Włochy

Jak podał ratusz, w dzielnicy Włochy zostanie wyremontowana także nawierzchnia Bakalarskiej. Od poniedziałku, od godziny 5 zamknięty dla ruchu będzie odcinek od alei Krakowskiej do Borsuczej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. Krakowska – Łopuszańska – Zbąszyńska – Wagonowa lub Borsucza – Podborska.

Prace zakończą się w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia.

Bakalarska objazd zamknietęgo odcinkaUM

Wilanów

Z kolei w dzielnicy Wilanów zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Jarej i Sytej.

Trwają już prace na Jarej, a od poniedziałku, od ok. godz. 23 do końca wakacji całe skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Glebowa – Bruzdowa – Zaściankowa.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 163.

Ulice Syta i Jara objazd zamkniętego odcinkaUM

kz/PAP/b

Źródło zdjęcia głównego: UM