Najnowsze

Najnowsze

5 złotych za każdy odnaleziony rower

Każdy, kto znajdzie i zgłosi porzucony rower miejski, może liczyć na doładowanie konta Veturilo. Nextbike uruchomił właśnie stronę internetową, dzięki której zgłaszanie jest szybsze i łatwiejsze.

Rowerzystka wybiła ząb, drogowcy usunęli słupki

Kilka dni temu w słupek ustawiony na środku ciągu pieszo-rowerowego uderzyła rowerzystka. Wybiła ząb, poobijała się. Teraz drogowcy usunęli feralne pachołki z miejsca wypadku, choć zaznaczają, że są potrzebne.

Kamienica przy Żelaznej 66 w rejestrze zabytków

Kamienica przy ulicy Żelaznej 66 w Warszawie, w której urodził się i mieszkał kompozytor Mieczysław Wajnberg, została wpisana do rejestru zabytków. Wajnberg tworzył muzykę instrumentalną, zwłaszcza orkiestrową, komponował też opery.

S8 w korku. Naprawiali barierę

Trasa S8 w godzinach porannych stanęła w korku. Przyczyną były roboty drogowe pomiędzy ulicą Łabiszyńską a mostem Grota-Roweckiego.

Upamiętniono wyzwolenie Żydów z obozu "Gęsiówka"

- Chodziło o to, żeby uderzyć znienacka, a nie zdobywać obóz w czasie zwykłej walki, bo gdyby była to zwykła i długa walka, to mogłoby dojść do dalszego ludobójstwa - mówiła uczestnicząca w akcji "Gęsiówka" Lidia Ziental ps. Lidka. W poniedziałek w miejscu dawnego obozu złożono wieńce.

Były wiceprezydent w sztabie wyborczym Lewicy

W skład sztabu wyborczego KW Lewica wejdą reprezentanci Unii Pracy, Inicjatywy Feministycznej, PPS, Twojego Ruchu, Kongresu Świeckości i stowarzyszenia "Ordynacka", a także były pierwszy wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz - powiedział w poniedziałek lider Wiosny Robert Biedroń.

300 kilometrów, 10 dni. Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

Blisko trzy tysiące młodych ludzi wyruszyło w niedzielę rano na Jasną Górę w 39. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej. W trakcie mszy przed wyruszeniem kardynał Kazimierz Nycz przypomniał, jak ważną dla Polaków postacią powinien być Jan Paweł II.

"Stosy trupów podlewali benzyną". Wspomnienia z rzezi Woli

75 lat temu rozpoczęła się rzeź Woli. Wspomnienia ludzi, którzy przetrwali tamte dni, są wstrząsające. Opowiadają o bestialstwie wkraczających oddziałów i o swoim ocaleniu. Historie powstańców i cywili gromadzi Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.