Najnowsze

Najnowsze

Leżał na torach. Potrącił go tramwaj

Po godzinie 21 w al. Solidarności tramwaj potrącił człowieka, który leżał na torach - podała policja. Przez około 40 minut utrudniony był ruch tramwajów w tym miejscu.

Jak jechać? Zagadka przy Wileńskim

W al. Solidarności, przed skrzyżowaniem z Targową, na kierowców czeka łamigłówka. Jadący od strony centrum mogą się pogubić. Drogowemu absurdowi z kamerą przyjrzał się reporter tvnwarszawa.pl.

Zamalowali hejty przy Nowym Świecie. "Będziemy to robić do skutku"

W ruch poszły wałki, pędzle i farby - aktywiści po raz drugi zamalowali obraźliwe hasła przy Punkcie Info dla Migrantów w centrum miasta. Po poprzedniej akcji obraźliwe napisy pojawiły się już po kilkunastu godzinach. - Będziemy zamalowywać do skutku - zapewnia Joanna Grabarczyk, koordynatorka akcji.

Kierowca autobusu szalał w stolicy. Czekają go "surowe konsekwencje"

Kierowca autobusu, który "szarpał" pojazdem, przeklinał, łamał przepisy i nie zatrzymywał się na przystankach może zapłacić za swoje wybryki stanowiskiem – dowiedział się nieoficjalnie portal tvnwarszawa.pl.Chodzi o wydarzenia, o których pisał w ubiegłym tygodniu Kontakt24.

Z czym dzwonią na 112? "Sąsiadka wywiesza majtki"

Plaga głupoty paraliżuje linię 112. - Ludzie dzwonią, że zgubili klucze do mieszkania. Mamy dużo połączeń dotyczących zapomnienia PIN-u do karty kredytowej - wyliczał w TVN24 Paweł Superczyński z Centrum Zarządzania Kryzysowego. I dodaje, że w skali Warszawy takich głupich telefonów jest 75 procent.

6 niebezpiecznych miejsc dostanie sygnalizację

Zarząd Dróg Miejskich chce w tym roku zainstalować sygnalizację świetlną przy sześciu stołecznych ulicach. Jedna z tych lokalizacji znalazła się na niechlubnej, policyjnej liście 10 najbardziej niebezpiecznych w stolicy.

Lek na dziką reprywatyzację? Senat przyjął projekt ustawy

Samorządy i Skarb Państwa będą miały prawo pierwokupu gruntów objętych roszczeniami, jeśli będą się na nich znajdować instytucje użyteczności publicznej - zakłada projekt ustawy, przyjęty w sobotę przez Senat i skierowany do Sejmu.

Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim. Najmłodsi zachwyceni

Jak wygląda miejsce, w którym pracuje najważniejsza osoba w Polsce? Można to było zobaczyć na własne oczy, a nawet chwilami poczuć się jak głowa państwa. Pałac Prezydencki otworzył swoje podwoje. Sala balowa, kolumnowa, piękne żyrandole - zwiedzający chętnie fotografowali wszystkie atrakcje.

367. urodziny warszawskiej Pragi

367 lat temu król Władysław IV Waza nadał warszawskiej Pradze prawa miejskie. Dokument uprawniał do organizowania czterech dorocznych jarmarków i trzech cotygodniowych targów. Dziś można oglądać go w Archiwum Akt Głównych w Warszawie. Rocznicę świętowano w prawdziwym praskim stylu - z tradycyjnymi pyzami i przy akompaniamencie akordeonu.

Nie chcą molocha na Kabatach. Inwestor nie składa broni

Mieszkańcy Kabat sprzeciwiają się rozbudowie supermarketu Tesco do rozmiarów bliskich Galerii Mokotów. Obawiają się hałasu. Inwestor, choć uwzględnia część postulatów, nadal stara się o zgodę na budowę handlowego molocha tuż obok Lasu Kabackiego.

Kolizja na Ursynowie. Skoda PiS-u na latarni

W sobotę po południu na skrzyżowaniu Belgradzkiej i Stryjeńskich na Ursynowie doszło do kolizji. Skoda octavia zjechała z drogi i uderzyła w latarnię. Według nieoficjalnych informacji, auto służyło na co dzień politykom Prawa i Sprawiedliwości.

Dzielnica proponuje 60 tysięcy na remont kamienicy przy Noakowskiego

Burmistrz Śródmieścia po raz drugi spotkał się ze przedstawicielami wspólnoty ze zniszczonej kamienicy przy Noakowskiego 26. Przedstawił nową propozycję wsparcia finansowego na remont budynku po wybuchu - 60 tys. złotych. - Potrzeba co najmniej pięć razy tyle - przekonują mieszkańcy.

Za niskie ekrany przy POW? Ursus walczy z hałasem

Mieszkańcy Ursusa skarżą się na zbyt duży hałas spowodowany otwarciem Południowej Obwodnicy Warszawy. Domagają się podwyższenia ekranów akustycznych, które według nich są obecnie za niskie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadziła już pomiary hałasu. Wyniki mają być znane w marcu.

Pałac Prezydencki zaprasza. Wytworne wnętrza i obrazy mistrzów

Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa czy Sala Chorągwiana to tylko cześć wnętrz Pałacu Prezydenckiego, które będzie można zobaczyć w czasie niedzielnego dnia otwartego. Siedziba głowy państwa stanie się także przestrzenią dla dzieł Chełmońskiego, Malczewskiego czy Gierymskiego z krakowskiego Muzeum Narodowego.

Sześć maratonów w weekend

W sobotę od południa, wszystkie osoby, które chcą napisać projekt w ramach budżetu partycypacyjnego, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać, mogą przyjść i spotkać się z urzędnikami i aktywistami. Rusza "Drugi Maraton Pisania Projektów do Budżetu Partycypacyjnego". W sumie przez weekend odbędzie się sześć takich spotkań w różnych dzielnicach stolicy.