Najnowsze

Najnowsze

Bombardier LOT-u awaryjnie lądował 10 stycznia na Lotnisku Chopina z powodu usterki elementu przedniego podwozia. Według przewoźnika producent maszyny zalecał przegląd tego elementu, ale nie był on obowiązkowy. Taki zapis pojawił się dopiero po tym niebezpiecznym zdarzeniu.

Dekomunizacja po warszawsku. Zmiana obejmuje sporo ulic, niektóre już funkcjonują, ale to, co miało być zmienione szybko i łatwo, powoduje zamieszanie, bo obok nowych nazw ulic, są jeszcze stare. Mieszkańcy się gubią i wszystko wskazuje na to, że w tym chaosie będą musieli żyć jeszcze przez kilka miesięcy, aż decyzje co do zmiany ulic rozstrzygnie sąd. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.

Drzewa nad Kanałem Żerańskim padają jak zapałki. Przygotowania do budowy gazociągu trwają w najlepsze, ale chętnych na zagospodarowanie terenu po budowie rury brak. Inwestor i miasto od miesięcy próbują się dogadać, ale porozumienia wciąż nie ma. - Czas powiedzieć "sprawdzam" - niecierpliwią się mieszkańcy.

Wystartowała kampania "Ulice dla kobiet". Jej pomysłodawczyniami są działaczki społeczne. Chcą upamiętnić 18 zasłużonych Polek, nadając ich nazwiska warszawskim ulicom, skwerom i placom. By tego dokonać, zbierają podpisy pod petycją, która zostanie przekazana radzie miasta.

Kupcy z Ursynowa już przygotowywali się do podpisania umowy na dzierżawę pętli przy Benedykta Polaka. Drogowcy liczyli, że handel wyniesie się z terenu, na którym planowana jest budowa obwodnicy. W najbliższym czasie tak się jednak nie stanie. Radni "zamrozili" właśnie podpisanie umowy do końca lutego.

W czwartek pisaliśmy o pięciokilometrowym korku, który tworzył się na trasie wylotowej z Warszawy w stronę Lublina. Przy okazji tego zdarzenia nasz reporter zauważył niepokojące zachowanie dwóch kierowców.

- Cieszę i mam ogromną satysfakcję, że wreszcie w Warszawie, w stolicy Polski stanie pomnik, który upamiętni ofiary katastrofy smoleńskiej. Każde godne miejsce jest dobrym miejscem, żeby upamiętnić ofiary katastrofy - powiedziała w programie „Jeden na jeden” w TVN24 wicepremier Beata Szydło. W środę na placu Piłsudskiego ruszyły prace przy budowie pomnika smoleńskiego.

Rada Warszawy nie wyraża zgody na budowę pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego. Oburzenie budzi zignorowanie procedur prawnych, realizacja pomnika w tym trybie jest gwałtem na samorządności i wolności mieszkańców - głosi stanowisko rady miasta zaproponowane przez Platformę Obywatelską i Paulinę Piechnę-Więckiewicz.