Unia Europejska

Unia Europejska

To jest zwycięstwo. Czekaliśmy na to 120 dni i trzydzieści lat - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński. - Uwolniliśmy się od poniżającego określenia kraj trzeci. Jesteśmy przyszłym członkiem Unii Europejskiej - dodał. Ta droga Ukrainy do Unii Europejskiej coraz krótsza, tym bardziej że według oceny szefowej Komisji Europejskiej, w 70 procentach jest już pokonana. Maciej Warsiński.

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już 119. dobę. Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu w środę przyznał, że sytuacja w obwodzie ługańskim jest teraz najtrudniejsza. Ukraina ma niemal zapewniony status kandydata do Unii Europejskiej. Jest jednomyślność wszystkich państw członkowskich i nadzieja potrzebna po tylu miesiącach wojny. Maciej Warsiński.

Rosyjskie media rozpowszechniają fałszywą propagandę, pomagają im w tym internetowe trolle i zwykli użytkownicy, którzy na fejkach chcą zarobić. Komisja Europejska wypowiada im wojnę i prezentuje zaostrzony kodeks walki z dezinformacją, obowiązuje branżę internetową do usuwania z sieci fałszywych kont i blokowania dochodów z fake newsów. Magdalena Śleziak.

Rząd zmienia Kodeks pracy, bo takich zmian wymaga od nas Unia Europejska. Ma to pomóc zachować równowagę między pracą a domem, ale też równość między kobietami i mężczyznami. Pojawią się nowe dni urlopowe i dłuższe urlopy dla ojców. Nowe przepisy musi przyjąć Sejm. Aleksandra Kąkol.