prognoza

prognoza

We wtorek turyści m.in. w Portugalii, na włoskiej Sardynii czy w kontynentalnej Grecji powinni nastawić się na to, że burz nie unikną, podobnie jak wczasowicze w w Zatoce Meksykańskiej, Indiach czy na północnej Sumatrze. W wielu popularnych turystycznie miejscowościach natomiast pogoda nie da powodów do narzekania - będzie słonecznie i pogodnie. Będzie także na ogół bardzo ciepło, a miejscami wręcz bardzo gorąco.

W wielu kurortach w Europie i na świecie będzie słychać grzmoty. Burzowe chmury zbiorą się między innymi na wybrzeżu Hiszpanii, Portugalii, Maroka i Zatoki Meksykańskiej. Jednakże turyści, którzy wypoczywają w Grecji, na Cyprze, w Egipcie czy na Bali będą zadowoleni z aury.

Turyści, którzy urlop spędzają w polskich kurortach, nie mogą liczyć na słońce. Opady deszczu prognozowane są w każdej miejscowości turystycznej, bez wyjątku. Termometry wskażą od 8 st. C do 16 st. C.

Koniec lata i początek jesieni zbiegają się w tym roku z radykalną zmianą pogody. Jeszcze wczoraj płynęło do nas ciepłe, łagodne powietrze znad Morza Śródziemnego i było aż 25 stopni. Od jutra natomiast zacznie wdzierać się do Polski z północy zimne powietrze - również takie, które ma początek swojej drogi w Arktyce.

Ostatnimi dniami w wielu miejscach w Polsce można się było cieszyć słoneczną i ciepłą pogodą. Niestety w weekend w wielu miejscach prognozowane są przelotne opady deszczu, a nawet burze, które wpłyną na warunki panujące na trasach zawodów.