prognoza

prognoza

Część dróg oblodzona

We wtorek kierowcy mogą narzekać na śliskie, oblodzone drogi. Synoptycy przewidują, że na południowym wschodzie kraju może być ślisko.

Zgniły wyż rozłożył nad Polską kołdrę z chmur

W poniedziałek nad ranem termometry miejscami wskazały -3 st. C. Nie było już tak mroźno jak w nocy z soboty na niedzielę. Wszystko za sprawą zgniłego wyżu. - To on utrzymuje nad Polską warstwę chmur, która skutecznie zatrzymuje spadek temperatury - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Mróz przyszedł znad Rosji. Temperatura spadła poniżej -10 stopni

Mróz popłynął ze wschodu szerokim strumieniem. Minionej nocy w Europie temperatura spadła poniżej -10 stopni na terenie Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Polski. Podobnie zimno było w Skandynawii. Wyż Robin, z centrum nad Rosją, powoli, ale stanowczo, cały czas pompuje polarny, kontynentalny chłód.

Mróz zaciska okowy. Na pocieszenie pojawi się Słońce

Wraz z weekendem nad Polskę przyszły rozpogodzenia. Jednak nie wszyscy będą zadowoleni. Zmarźluchy na spacer muszą założyć puchowe kurtki, czapki i rękawiczki. Mróz sprowadza do nas wyż znad Rosji, który zapanuje nad pogodą w Polsce do środy. 1 grudnia rozpoczyna się meteorologiczna zima, więc mróz jest na miejscu.

Deszczowe chmury nadciągną nad południe Europy

Nie wszyscy będą mogli liczyć dziś na pogodne niebo. Deszczowe chmury zawisną m.in. nad Hiszpanią, Włochami i Bałkanami. Z kolei na Wyspach Brytyjskich zrobi się wietrznie. Słońce dopisze jednak mieszkańcom Portugalii, krajów Beneluksu i naszym wschodnim sąsiadom.