prognoza

prognoza

- Po dniach opadów deszczu i dużej wilgoci, Polska znalazła się w obszarze podwyższonego ciśnienia - zauważa synoptyk TVN Meteo. Niestety w to skutkuje mgłami, tak powszechnymi w przedostatnim miesiącu tego roku. Stopień zagęszczenia tak zwanego mleka jest uważnie monitorowany i na bieżąco aktualizowany.

Niedziela w większości kraju będzie pogodna, choć na niebie utrzyma się nieznaczna ilość chmur. Jednak, jak zapowiadają meteorolodzy TVN Meteo, tylko na południu i wzdłuż wschodniej granicy spodziewane są słabe opady deszczu. Warunki biometeorologiczne będą na neutralnym poziomie.

Pogoda w większości województw nie będzie sprzyjała podróżom. Synoptycy zapowiadają opady deszczu, które, choć słabe i przelotne, pogorszą warunki drogowe. Zamiast więc popisywać się brawurą za kółkiem, wykażmy się czujnością i rozwagą podczas jazdy.

Wtorek w Europie zapowiada się zróżnicowanie. Na wschodzie Starego Kontynentu pojawi się sporo słońca. Bezchmurne niebo czeka mieszkańców Grecji i Turcji. Na deszczową pogodę mogą narzekać Hiszpanie i Portugalczycy. Mokro będzie równeż w Skandynawii.

- Nad Polską pojawia się dużo chmur, a miejscami tworzą się również mgły - informuje Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo. Widzialność lokalnie jest ograniczona do 100 metrów, dlatego pojawiły się utrudnienia w ruchu lotniczym.