burza

burza

Tydzień w niektórych województwach Polski zaczął się dosłownie z hukiem. Grzmiało głównie nad województwami położonymi na zachodzie oraz na południu kraju. Zobacz, jak w obiektywach Reporterów 24 wyglądało niebo zasnute ciemnymi chmurami, a także intensywne opady deszczu czy też gradobicia.

Śmiertelny zimowy sztorm rozpoczął się w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych w środę. Do tej pory zginęło 13 osób. Bez prądu jest blisko 363 tysięcy domów oraz firm. Lotniska masowo odwołują loty. Wszystko jest przykryte dwu i pół centymetrową warstwą lodu.

Do ponad 50 lokalnych powodzi i podtopień w południowej Anglii doprowadziły ulewne opady związane z potężnym atlantyckim niżem, który psuje pogodę na na Wyspach Brytyjskich. Może być ich więcej, bo w najbliższych godzinach szykuje się tam kolejny atak silnego wiatru i ulew. Gwałtowna pogoda pochłonęła już 6 ofiar śmiertelnych.

Dwie osoby zginęły, kilka zostało rannych, tysiące osób zostało pozbawionych prądu, a na ulicach zapanował chaos - tak kształtuje się bilans nawałnic, które przeszły przez centralne i południowe rejony Stanów Zjednoczonych.

W nocy z czwartku na piątek pogoda w Norwegii uległa gwałtownemu pogorszeniu. Silne porywy wiatru doprowadziły do sporego chaosu w środkowej części tego kraju. Z czasem wiatr przesunął się w kierunku Szwecji. W wyniku silnych porywów powstał tam paraliż komunikacyjny.