burza

burza

W środę po południu nad Warszawą zagrzmiało. Jak przekazał rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT, w bardzo bliskiej odległości od samolotu lecącego z Warszawy do Amsterdamu doszło do wyładowania atmosferycznego. Maszyna zawróciła na lotnisko. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do Wielkiej Brytanii i Irlandii dotarła burza Brendan. Wiał silny wiatr, który w porywach osiągał 130 kilometrów na godzinę. Bez prądu jest kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. Według meteorologów to nie koniec gwałtownej pogody.

Przez australijski stan Queensland przetoczyły się nawałnice. Padał deszcz i wiał silny wiatr. Pojawiła się też burza piaskowa, która znacznie ograniczała widzialność.

Od wtorkowego popołudnia straż pożarna odnotowała w województwie wielkopolskim około 220 interwencji związanych z pogodą. W Jankowie Przygodzkim piorun uderzył w oborę. Budynek gospodarczy spłonął, a wraz z nim, znajdujące się tam bydło. Wiatr zerwał dachy z kilku domów. Pogoda dawała się we znaki również mieszkańcom Dolnego Śląska i Pomorza Zachodniego.

Po czwartkowej tragicznej burzy władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o zamknięciu szlaku z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont. "Turysto, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Wychodząc w Tatry zapoznaj się z prognozą pogody" - apelują w komunikacie turystycznym.