Świat

Świat

Nowa Anglia nie widziała huraganu od 20 lat. Zobaczy Irene

We wtorek trzęsienie ziemi, a w najbliższą niedzielę huragan - tego w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych nie było. Ostatnią burzą tej kategorii był tam Bob i było to 20 lat temu. Obecnie zmierza tam Irene - mieszkańcy sześciu stanów czekają w pogotowiu na jej nadejście.

Wiatr 100 km/h i grad wielkości kurzych jaj

Setki połamanych drzew, zalane domy i piwnice, a także zablokowane drogi i szlaki kolejowe to skutki nagłych burz i ulew, które wystąpiły w nocy ze środy na czwartek na terenie całych Czech. Doszło do kilku wypadków. Nie ma ofiar w ludziach.

Burze szaleją w Niemczech. Idą do Polski

Chłodny front atmosferyczny przechodzi przez Niemcy. Meteorolodzy obserwują gwałtowne burze, którym towarzyszą opady deszczu i silnie wiejący wiatr. Już w nocy front dojdzie do Polski.

Włoskie upały zabiły 10 osób

Fala upałów, która od tygodnia utrzymuje się we Włoszech, jest przyczyną zgonów starszych ludzi na całym półwyspie. 10 osób zmarło w Mediolanie. Temperatury w kraju przekraczają 35 st. C.

16 godzin burz, 12 tysięcy piorunów

Aż 12 tys. piorunów uderzyło w Belgię w czasie trwających przez 16 godzin burz, które przeszły nad krajem w nocy z poniedziałku na wtorek i trwały do wtorkowego południa. Z powodu ulewy, która towarzyszyła burzom, na pół godziny zamknięto lotnisko w Brukseli.

Trzęsienie ziemi w USA: strach i popękane budynki

We wtorek o 20.00 czasu polskiego wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych w okolicy Waszyngtonu nawiedziło trzęsienie ziemi. Ewakuowano między innym Pentagon i Kapitol. Wstrząsy miały siłę 5,8 stopni w skali Richtera.

Gwałtowne burze zgasiły słońce nad Belgią

Noc w ciągu dnia. Wstrzymany ruch samochodowy, kolejowy i transport. Pozalewane ulice, połamane drzewa. To nie apokalipsa, tylko burza nad Belgią. We wtorek rano niebo spowiły czarne gęste chmury i zaczął się pogodowy armagedon. Co gorsza, niebezpieczny front przemieścił się nad Niemcy, w środę po południu wkroczy do Polski.

W Czechach i na Słowacji padają rekordy ciepła

Na ulice Pragi, która od weekendu zmaga się z wyjątkowymi upałami, we wtorek, po raz pierwszy w tym roku, wyjechały polewaczki. Rozpryskiwana z cystern woda ma przynieść mieszkańcom nieco ulgi, gdy temperatura przekracza 33 stopnie. Na Słowacji nie jest lepiej. Tam też temperatury biją rekordy.

Milion ludzi bez prądu, tysiące ewakuowanych

Huragan Irene będzie w najbliższych dniach przybierać na sile i pod koniec tygodnia powinien osiągnąć południowo-wschodnie wybrzeża USA - podało amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Żywioł może dotrzeć nawet do Nowego Jorku.

Irene rozkręca swój wirujący taniec

Tropikalna burza Irene z godziny na godzinę staje się coraz silniejsza. Samolot Air Force z centrum huraganów właśnie kończył jedną ze swoich misji, gdy natknął się na intensywną burzę i wiatr wiejący z prędkością około 81 km/h.

Silne wstrząsy u wybrzeży Vanuatu

Na południowym Pacyfiku w rejonie wysp Vanuatu w niedzielę około 3:55 czasu lokalnego (18:55 w sobotę czasu polskiego) zatrzęsła się ziemia. Sejsmogramy zarejestrowały wstrząsy o sile 7,5 stopnia w skali Richtera. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.

Czerwona Strzała runęła na ziemię

Samolot należący do zespołu akrobacji lotniczej Red Arrows brytyjskich sił powietrznych RAF rozbił się w sobotę podczas pokazów lotniczych w południowej Anglii. Pilot zginął na miejscu - poinformowała policja.

60 stopni w chińskich miastach

Temperatury w południowych prowincjach Chin nadal bezlitośnie szybują w górę. Kraj nawiedziła, kolejna już w tym roku, fala upałów.

Powolna śmierć raju

Co roku tysiące turystów odwiedzają ciepłe kraje, które oferują im piękne plaże oraz bogactwo fauny i flory pod i nad wodą. Jeśli rządni zarobku przedsiębiorcy się nie opamiętają, rajskie tereny mogą jednak przestać istnieć.

Deszcz zabił matkę z dwójką dzieci

Co najmniej trzy ofiary śmiertelne, zalane ulice, dwa szpitale pozbawione prądu i zamknięte lotnisko - to efekt nawałnicy, która przeszła nad Pittsburghiem w USA.

W Czechach burze zrywały dachy i łamały drzewa

Silne nawałnice, które przeszły w piątek po południu nad Czechami, spowodowały znaczne zniszczenia w centrum, na południu i na północy kraju. Zerwane są dachy, połamane drzewa, zalane drogi. Doszło do kilku wypadków.

W. Brytania: ulewy i zamknięte krematoria

W czwartek gwałtowne burze przetoczyły się przez Wyspy Brytyjskie. Towarzyszące im ulewne deszcze spowodowały sporo szkód - doprowadziły na przykład do zamknięcia plaż w hrabstwie Dorset.

Chile zakopane w śniegu

Kiedy w Polsce zmagamy się z burzami, mieszkańcy stolicy Chile, Santiago, walczą z uciążliwymi opadami śniegu. Już od miesiąca potężne śnieżyce przechodzą przez kraj.

Silne wstrząsy niedaleko Fukushimy

Do podziemnych wstrząsów o sile 6,8 w skali Richtera doszło u północno-wschodnich wybrzeży Japonii w regionie prefektury Fukushima - poinformowały miejscowe służby meteorologiczne. Wydały one też ostrzeżenie przed falą tsunami, która mogła sięgać 50 cm, ale po 40 minutach je odwołały. Ostrzeżenie obejmowało prefektury Fukushima i Miyagi.

Burzowe piekło nad Beneluksem. Nie żyje pięć osób

Niż i front atmosferyczny, które w piątek przyniosą nad Polskę burze, w czwartek po południu rozszalały się nad Beneluksem. Na niebie rozpętało się tam prawdziwe piekło. Podczas festiwalu muzycznego Pukkelpop w belgijskim Hasselt, zginęło pięć osób, a 71 zostało rannych, w tym 11 ciężko.

Hindusi czczą boginię węży

W Indiach trwa właśnie Manasa Mangal - święto obchodzone co roku 18 sierpnia ku czci Manasy, bogini węży, trucizny, a także płodności i pomyślności. Zobaczcie, jak obchodzą je Hindusi w Kalkucie.

Reporter 24 i król norweskich fiordów

Reporter 24 adam_24p po raz kolejny postanowił podzielić się z nami zdjęciami, które udało mu się zrobić podczas swojej wyprawy do Norwegii. Po największym lodowcu kontynentalnej Europy Jostedalsbreen, przyszedł czas na symbol Norwegii - fiord Sogne.