Trójmiasto

Trójmiasto

Piach, kurz i warkot silników. "Drogówka" na torze motocrossowym

Mundurowi z bydgoskiej drogówki po raz kolejny szkolili się na torze motocrossowym "Plebanka". Tradycyjnie towarzyszyli im członkowie klubu motocrossowego WKM Więcbork. W nietypowych warsztatach wzięło udział 11 funkcjonariuszy. Policjanci pochwalili się nagraniem, na którym widać fragmenty treningu.

88-latek wpadł w sidła oszustów. Dał im 90 tys. zł na "tajną akcję"

Oszuści zadzwonili do mieszkańca Elbląga i powiedzieli mu, że musi wypłacić swoje oszczędności z banku, bo nie są tam bezpieczne. 88-latek uwierzył mężczyźnie, który podawał się za policjanta i przekazał mu 90 tys. zł na "tajną akcję". Przed utratą pieniędzy nie ustrzegła go nawet dociekliwa kasjerka.

Zderzyły się trzy auta. Jedna osoba nie żyje, pięć jest rannych

Tragiczny wypadek na trasie Bydgoszcz-Stryszek, gdzie zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba zginęła na miejscu, pięć odwieziono do szpitala. Policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował audi i uderzył w nissana. W jego samochodzie znaleziono biały proszek. Substancja trafiła do laboratorium.

"Był ludzki, poświecił się cierpiącym". Tłumy żegnały ks. Kaczkowskiego

- Był bardzo dobrym człowiekiem, wzorem dla młodych ludzi - mówili dziś przyjaciele, sympatycy i bliscy ks. Kaczkowskiego, którzy żegnali go w Pucku i Sopocie. Duchowny od czterech lat zmagał się z glejakiem mózgu. Mimo własnego cierpienia, inspirował i motywował do działania. Zgodnie z wolą rodziny ks. Kaczkowski spoczął na sopockim cmentarzu.

Zbudują most na Wyspę Sobieszewską

Gdańsk ogłasza przetarg na budowę mostu na Wyspę Sobieszewską. Inwestycja może kosztować nawet 85 milionów złotych. Zapewni mieszkańcom Sobieszewa lepsze i sprawniejsze podróżowanie do centrum Gdańska. Obecna konstrukcja, mimo remontów, tylko utrudnia ruch kierowcom i stanowi dużą przeszkodę dla żeglarzy.

W szpitalu okradziono zwłoki. "To jest niepojęte"

Obrączka, pierścionek, aparat słuchowy i sztuczna szczęka - te rzeczy należały do pacjentki zmarłej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Miały trafić do rodziny, ale okazało się, że zniknęły ze szpitalnego depozytu. Sprawą zajmuje się policja. Złodziejowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Portret Jana Pawła II na ratuszu Biedronia

Robert Biedroń będzie musiał wywiesić na ścianie ratusza portret Jana Pawła II, bo tak postanowili radni. Słupski ratusz nie ma wyboru, ale już ogłosił, że papież nie będzie "wisiał" sam. Na gmachu będą pojawiały się też wizerunki pozostałych 18 honorowych obywateli. - Nie chcemy ich dyskryminować - tłumaczy Karolina Chalecka, rzecznik Urzędu Miasta.

Wjechała autem w wiatę przystankową

Policja bada okoliczności wieczornego wypadku w Węsiorach (woj. pomorskie). 27-letnia kobieta zjechał na pobocze i uderzył w wiatę przystankową. W wypadku ucierpiał mężczyzna, który akurat był w środku, oraz 6-letnia pasażerka auta.

"Ośmiornica" płynie na wyspę Reunion. Zbuduje tam najdroższą drogę świata

Zourite, barka samopodnośna zbudowana przez gdyńską stocznię Crist, jest już w drodze na francuską wyspę Reunion. Na miejsce dotrze za dwa miesiące. Jednostka będzie kładła na dnie morskim fundamenty pod jeden z odcinków autostrady uznawanej za najdroższą drogę świata. Jej budowa będzie kosztowała 1,66 mld euro.

Na ulicy znaleźli ciało 33-letniego mężczyzny

Ciało martwego 33-latka znaleziono rano na chodniku w Słupsku. Nie wiadomo, jak zginął mężczyzna. Zakończyły się oględziny z udziałem prokuratora. Przyczyny śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Policjanci szukają osób, które mogą pomóc ustalić przebieg zdarzeń.

Wybuch na stoisku z fajerwerkami. Są ranni

Na stanowisku z fajerwerkami w Osinowie Dolnym (woj. zachodniopomorskie) doszło do wybuchu. Na razie wiadomo, że 8 osób odniosło obrażenia. 16 zastępów straży pożarnej wzięło udział w akcji gaśniczej.

Cała rodzina zginęła od kul. Dożywocie dla Samira S.

Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił dziś wyrok w procesie Samira S. oskarżonego o zabójstwo trzyosobowej rodziny, do którego doszło w marcu 2013 roku. Mężczyznę skazano na dożywocie oraz dodatkowo na pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Ich już prawie nie ma. Ginące zawody na Kaszubach

Sześciu fotografów przemierzyło Kaszuby z XIX-wiecznymi aparatami. Wszystko po to, by uwiecznić codzienne życie twórców, którzy trudnią się rzemiosłem. Na czarno-białych zdjęciach pokazali pracę garncarza, hafciarki, cieśli, szewca i rymarza, jak i rybaków z kaszubskich jezior, czy półwyspu. Wszystkie fotografie powstały w 2015 roku. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zamieściło je w albumie "Ginące rzemiosło na Kaszubach".

Abp Gocłowski: ks. Kaczkowski stał się bohaterem naszej epoki

- Był człowiekiem, był autentycznym chrześcijaninem i był bardzo wrażliwym kapłanem - wspominał na antenie TVN24 zmarłego ks. Jana Kaczkowskiego abp Tadeusz Gocłowski. Ksiądz Kazimierz Sowa powiedział zaś, że ks. Kaczkowski nigdy nie traktował swojej choroby jak wyroku, ale raczej jako wielką szansę.

Potrójne morderstwo, które wstrząsnęło Trójmiastem

Miał oddać w sumie pięć strzałów. Po dwa razy do ojca i matki i jeden do ich 16-miesięcznej córeczki. Mafijna egzekucja, morderstwo pod wpływem kłótni, a może zwykła kradzież zakończona tragedią? Samir S., mieszkaniec Elbląga z rosyjskim obywatelstwem, oskarżony o potrójne zabójstwo we wtorek stanie przed gdańskim sądem i usłyszy wyrok. Według jego obrońcy mężczyzna żyje w wyobrażonym świecie gier komputerowych i filmów wojennych.

"Słowa, które kaleczą", "nowa Targowica". Hierarchowie Kościoła zabrali głos

W czasie świąt wielkanocnych głos zabierają najważniejsi hierarchowie polskiego Kościoła. Wielu z nich, w tym prymas Polski abp Wojciech Polak, przypominało o przypadającej w tym roku 1050. rocznicy chrztu Polski. Część odniosła się do trwającego w naszym kraju sporu politycznego. Pojawiły się apele o pojednanie, ale także zarzuty, że wyciąganie polskich sporów na forum międzynarodowym to "nowa Targowica".

Naukowcy zbadają średniowieczny port na dnie Zatoki Puckiej

Naukowcy z Polski i Niemiec spędzą dwa tygodnie na Zatoce Puckiej. Za pomocą specjalnych sonarów chcą sprawdzić czy pod pozostałościami średniowiecznego portu mogą być jakieś wcześniejsze ślady osadnictwa, na które do tej pory nikt się nie natknął. Nad pracami czuwa Iwona Pomian z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

400 płaczek i płaczników przejdzie ulicami Gdańska dla Szekspira. Szukają chętnych

Płacz, zawodzenie i histeryczny lament - tak będą wyglądały obchody 400 rocznicy śmierci Wiliama Szekspira w Gdańsku. 400 płaczek i płaczników przejdzie ulicami miasta w "kondukcie żałobnym", aby w teatrze "pochować" dramaturga. Teatr Szekspirowski prosi o pomoc wszystkich chętnych do roli płaczników, a w zamian oferuje przygodę z teatrem.

Jak zmieniało się Pomorze przez 70 lat. Niezwykłe zdjęcia

Pomorze wczoraj, Pomorze dzisiaj – to album, w którym fotografie sprzed dekad układają się w opowieść o miejscach, które zmieniły się tak bardzo, że po latach trudno je rozpoznać. Zdjęcia obejmują siedemdziesiąt lat historii regionu - od powojennych ruin aż do współczesności. Album pokazuje odbudowę Pomorza po wojnie, wzloty i upadki, ważne wydarzenia historyczne, sukcesy sportowe i ekonomiczne, ale też codzienność Pomorzan.