Włochy

Włochy

Włoski ekspert WHO: druga fala epidemii jesienią jest pewna

Ważne jest to, by nie przyspieszać otwierania kraju - apeluje Walter Ricciardi, doradca naukowy ministerstwa zdrowia Włoch i członek Europejskiego Komitetu Doradczego ds. Badań Naukowych nad Zdrowiem Światowej Organizacji Zdrowia (EACHR). Dodaje, że druga fala epidemii koronawirusa na jesieni "to więcej niż hipoteza, to pewność".

Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, bo był za dobrze ostrzyżony

Gdy zakłady fryzjerskie są zamknięte - a tak w czasie pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 dzieje się w wielu krajach - dobrze ostrzyżone i ułożone włosy mogą się wydać podejrzane. Przekonał się o tym mieszkaniec Lombardii, który właśnie tym ściągnął na siebie uwagę strażników miejskich.

Al Bano lekarzom. Stanął przed hotelem i zaśpiewał "Felicita"

Legenda włoskiej muzyki pop, piosenkarz Al Bano, postanowił dodać otuchy lekarzom tym, co potrafi najlepiej. Przyjechał przed hotel w Bari (Apulia), gdzie tymczasowo mieszkają medycy walczący w lokalnym szpitalu o życie i zdrowie pacjentów z koronawirusem, i wykonał dla nich utwór "Felicita" w wersji a capella.

Pensjonariusze domów opieki "mogą stanowić nawet połowę wszystkich ofiar śmiertelnych"

W niektórych europejskich krajach około połowa wszystkich zgonów po zakażeniu koronawirusem ma miejsce w domach opieki - wynika z danych zebranych przez naukowców z London School of Economics. Według brytyjskich mediów, może to oznaczać, że podawane codziennie przez rząd Wielkiej Brytanii bilanse ofiar są niedoszacowane, ze względu na to, że obejmują jedynie pacjentów znajdujących się w szpitalach, u których zakażenia potwierdzono testami.

"Kto śpiewa, modli się dwa razy". Andrea Bocelli zaśpiewał w pustej katedrze

Włoski tenor wystąpił w niedzielę wielkanocną z wyjątkowym, transmitowanym w internecie, recitalem. Stojąc w pustej katedrze w Mediolanie, zaśpiewał między innymi "Ave Maria" Johanna Sebastiana Bacha czy "Sancta Maria" Pietro Mascagniego. Koncert był jego modlitwą i otuchą dla świata, zmagającego się z pandemią.

"Ryzyko poważnych napięć", "nieznany wróg, silny i niewidzialny, jest wśród nas". Obawy włoskich władz

- Koniec epidemii jest wciąż daleko - powiedział w sobotę nadzwyczajny komisarz włoskiego rządu do spraw kryzysu Domenico Arcuri, który zaapelował do Włochów o pozostanie w domach podczas Wielkanocy. W Wielki Piątek za naruszenie przepisów o walce z pandemią ukarano ponad 10 tysięcy osób. O wzmożone kontrole i zapewnienie praworządności z powodu ryzyka poważnych napięć zaapelowała szefowa MSW Luciana Lamorgese.