Włochy

Włochy

"Mamy dwa ogniska, a współwinny powstaniu jednego z nich jest szpital"

- Dwa precyzyjnie określone ogniska staramy się ugasić drakońskimi działaniami - zapewniał w poniedziałkowy wieczór premier Włoch Giuseppe Conte, mówiąc o walce z koronawirusem. Tym, w ciągu zaledwie kilku dni, zarażonych zostało w kraju ponad 200 osób. Siedem zmarło. Szef włoskiego rządu powiedział, że częściową winę za tę sytuację ponosi jeden ze szpitali.

Jak wygląda życie we włoskich "czerwonych strefach"

Policja i wojsko na ulicach, zamknięte szkoły, bary i sklepy, wstrzymany transport publiczny. Tak wygląda życie w "czerwonych strefach" we Włoszech - ogniskach zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy masowo gromadzą zapasy żywności i środków higienicznych. Także w innych regionach kraju wprowadzane są obostrzenia - łącznie z wycofywaniem wody święconej z kościołów.

Puste krzesła w telewizyjnym studiu. Przez koronawirusa

Niedzielne wydanie popularnego talk-show we włoskiej telewizji RAI po raz pierwszy w historii zostało wyemitowane bez udziału publiczności w studiu. Taką decyzję podjęła dyrekcja stacji w związku z szerzeniem się epidemii koronawirusa w kraju. - Sytuacja w naszym studiu jest surrealistyczna - przyznał prowadzący program Fabio Fazio.

Runie symbol kamorry. "Scampia wygrywa 3:0"

Wyburzanie trzech bloków mieszkalnych, które stały się symbolem przestępczości, handlu narkotykami i działalności grupy przestępczej kamorry rozpoczęło się w czwartek w Neapolu. W blokach zwanych "żaglami" nakręcono sceny głośnego serialu o tamtejszej mafii.

Salvini stanie przed sądem. "Zostałem oskarżony o porwanie"

Matteo Salvini nie wpuścił imigrantów na ląd - przed sądem odpowie za ich porwanie. Były wicepremier Włoch został pozbawiony immunitetu i dlatego można posadzić go na ławie oskarżonych, i zagrozić wieloletnim więzieniem. Matteo Salvini broni swoich decyzji i paradoksalnie politycznie może mu się to jeszcze opłacić. Materiał Sylwii Piestrzyńskiej z magazynu "Polska i Świat".

"Tym razem wszystko będzie dobrze", mówi martwy Gulio. Patrick "torturowany wstrząsami elektrycznymi"

- Do teraz nie możemy zrozumieć zarzutów, jakie mu się stawia. Nasz syn nigdy nie był źródłem zagrożenia - przekonują rodzice Patricka George'a Zaky'ego. 27-latek, z pochodzenia Egipcjanin, studiuje w Bolonii i aktywnie walczy o prawa człowieka. 7 lutego egipskie służby aresztowały go na lotnisku i od tego czasu przetrzymują. Włoscy aktywiści walczą o jego uwolnienie. Przypominają sobie o śmierci Gulia Regeniego w Egipcie przed czterema laty.