Włochy

Włochy

Pożary lasów na południu Europy nie wygasają. W Grecji strażacy walczą z ogniem kilkadziesiąt kilometrów od Aten, a służby ostrzegają przed ryzykiem dotarcia żywiołu do czterech regionów kraju. Ponad tysiąc osób musiało się ewakuować w niedzielę wieczorem z powodu pożaru w środkowej części Hiszpanii. Żywioł szaleje w wielu miejscach we Włoszech. Niebezpiecznie jest w regionie Jerozolimy w Izraelu.

We Włoszech rozpoczyna się tydzień rekordowych upałów, a wraz z nim poważne zagrożenie dalszymi pożarami, które regularnie wybuchają w kraju. Obrona Cywilna apeluje o najwyższą czujność, unikanie niebezpiecznych zachowań i natychmiastowe zgłaszanie pożarów.

To, co się rodzi na naszych oczach, to nowa fala polityczna, która przechodzi przez Europę, i która ją zmieni - mówi w "Rozmowach polsko-niepolskich" Enrico Buscema, dziennikarz, korespondent włoskich mediów w Polsce. - Dla Meloni, szefowej Fratelli d’Italia prezes PiS to istotny partner - dodaje.

Vincenzo dotknął swojego serdecznego palca i spojrzał na ojca, jakby pytając o obrączkę. Paolo odpowiedział mu wtedy, używając obu dłoni: najpierw przesunął nimi po bokach głowy, zaczesując włosy do tyłu. Później delikatnie klepnął się po policzkach i na koniec zaczął kręcić rękoma przed sobą, jakby prowadził auto. Nie wymienili ani słowa. A kodu, którym porozumieli się dwaj oskarżeni, nie zrozumiał nikt z zebranych tego dnia w sądzie. Rozszyfrowano go dopiero dobę później, po złapaniu polskiego imigranta, który taszczył za sobą worek ze zmasakrowanymi zwłokami.