Węgry

Węgry

Węgrzy protestują. "Węgierski pracownik nie jest zwierzęciem roboczym"

Tysiące Węgrów w sobotę wyszło na ulice Budapesztu, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec rządzącemu premierowi Viktorowi Orbanowi. Głównym powodem jest niezadowolenie z nowelizacji kodeksu pracy. W protestach wzięli udział zwolennicy zarówno skrajnej prawicy, jak i lewicy, przedstawiciele związków zawodowych i różnych grup społecznych.

Węgrzy znów na ulicach

W piątek wieczorem około trzech tysięcy Węgrów wyszło na ulice Budapesztu, by zamanifestować swój sprzeciw wobec nowych przepisów, w tym tak zwanej "ustawy niewolniczej", czyli szeroko krytykowanej nowelizacji kodeksu pracy.

Kolejny dzień antyrządowych protestów na Węgrzech

Kilka tysięcy osób wzięło w poniedziałek udział w demonstracji przed siedzibą państwowego radia i telewizji w Budapeszcie, protestując między innymi przeciwko nowelizacji kodeksu pracy, zwiększającej limit godzin nadliczbowych.

Politycy opozycji wyprowadzeni z budynku węgierskiej telewizji. Dramatyczne nagranie

Dwoje opozycyjnych polityków, którzy chcieli przedstawić na antenie swoją pięciopunktową petycję do rządzących, wyprowadzono w poniedziałek siłą z budynku węgierskiej telewizji publicznej. Grupa opozycjonistów dostała się do siedziby stacji w nocy, po niedzielnej antyrządowej demonstracji. Jedna z wyprowadzonych osób opublikowała dramatyczne nagranie z zajść w budynku.

Nowe zarzuty wobec byłego premiera Macedonii. Chronią go Węgrzy

Prokuratura Macedonii ogłosiła w czwartek nowe zarzuty przeciwko byłemu premierowi Nikole Gruewskiemu, który na początku listopada uciekł z kraju, by uniknąć kary więzienia. Miał on 8 listopada rozpocząć odbywanie dwuletniego wyroku za nadużycia władzy.