USA

USA

"Nasza rada jest taka, aby Europa i Stany Zjednoczone poszły po rozum do głowy"

Począwszy od niedzieli 7 lipca Iran będzie zwiększał wzbogacanie uranu do takiego poziomu, jaki będzie mu potrzebny, powyżej limitu 3,67 procent ustalonego w porozumieniu nuklearnym z 2015 roku - zagroził w środę prezydent tego kraju Hasan Rowhani. - Nasza rada jest taka, aby Europa i Stany Zjednoczone poszły po rozum do głowy i powróciły do stołu negocjacyjnego - dodał.

Komisja Helsińska z pierwszą w historii sesją wyjazdową. Obradowała w Gdańsku

Zagrożenie ze strony Rosji w regionie Morza Bałtyckiego wzrosło, ale odpowiedzią sojuszników z NATO jest zwiększenie zdolności obronnych - oświadczył zastępca dowódcy sił USA w Europie generał broni Stephen M. Twitty. Wziął udział we wtorek w Gdańsku w wysłuchaniu przez amerykańską Komisję do spraw Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, tak zwaną Komisję Helsińską.

Trump: Iran igra z ogniem

Waszyngton będzie niezmiennie stosował "maksymalną presję" na reżim w Teheranie - ogłosił w poniedziałek Biały Dom w reakcji na informacje Teheranu o tym, że jego zapasy nisko wzbogaconego uranu przekroczyły limit, przewidziany w porozumieniu z 2015 roku dotyczącym irańskiego programu nuklearnego. W tej sprawie wypowiedział się też Donald Trump.

Trump: Kim wyglądał bardzo dobrze i zdrowo

Donald Trump powiedział w poniedziałek, że chciałby wkrótce ponownie spotkać się z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem. - To było wspaniałe spotkanie - powiedział prezydent USA o niedzielnych rozmowach w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu Korei.

Historyczny moment. Trump na północnokoreańskiej ziemi

Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się w niedzielę we wsi Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy Koreami. Podali sobie dłonie po czym przywódca reżimu w Pjongjangu zaprosił gestem Donalda Trumpa na północnokoreańską stronę granicy. Stał się on tym samym pierwszym w historii prezydentem USA, który to zrobił.

"Oczy Turcji są zwrócone na proces dostawy S-400"

Nie ma żadnych komplikacji w realizacji umowy z Rosją w sprawie zakupu S-400 - oświadczył w kuluarach szczytu G20 w japońskiej Osace prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział, że "USA szukają odpowiedzi na tę transakcję". - Niewątpliwie stanowi to problem – podkreślił Trump.

Trump: mógłbym spotkać się z Kimem na granicy

Donald Trump powiedział w sobotę podczas szczytu G20, że chętnie spotkałby się w ten weekend z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu Korei. Amerykański prezydent po zakończeniu szczytu w japońskiej Osace wybiera się do Seulu.

Jak podać sobie ręce we trójkę? Trump zaproponował "żółwika"

Trwa szczyt G20 w japońskiej Osace, który dla wielu przywódców jest okazją do kuluarowych rozmów. W trójstronnym spotkaniu udział wzięli premier Japonii, premier Indii oraz prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem szczytu w trakcie powitań i pozowania do zdjęć musiał wykazać się inicjatywą i kreatywnością.

Kuluarowe rozmowy i zaniepokojenie Iranem. Rusza szczyt G20 w Osace

W kuluarach szczytu G20 w Osace światowi przywódcy wyrażali w piątek zaniepokojenie w związku z Iranem, który może wkrótce złamać zasady umowy nuklearnej z 2015 roku. Prezydent USA Donald Trump oświadczył jednak, że "nie ma presji czasu" w tej sprawie. W piątek rozpoczyna się dwudniowy szczyt G20 w Osace.

Błaszczak: reakcje państw NATO na porozumienie Polska-USA pozytywne

Reakcje państw sojuszniczych na podpisane w czerwcu w Waszyngtonie polsko-amerykańskie porozumienie są pozytywne - mówił dziennikarzom w Brukseli minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który na spotkaniu NATO poinformował o szczegółach umowy. - Obecność wojsk Stanów Zjednoczonych wzmacnia NATO - dodał.