USA

USA

Szkoły publiczne w Chicago wycofują ze swoich bibliotek jeden z najpopularniejszych komiksów ostatnich lat - "Persepolis". To opowieść o dojrzewającej dziewczynce, która pokazuje życie w Iranie w czasie rewolucji religijnej ajatollaha Chomeiniego. Zdaniem kuratora miasta Chicago "książka zawiera brutalne sceny tortur" i jest nieodpowiednia dla amerykańskich nastolatków.

Mały dwusilnikowy samolot rozbił się na jednym z parkingów w Fort Lauderdale na Florydzie w piątkowe popołudnie. Zginęły trzy osoby.

Agencja Reutera podała w piątek, że zawiesiła w obowiązkach pracownika oskarżonego w USA o współpracę z grupą Anonymous. Hakerzy mieli wykorzystać uzyskane od niego dane, by włamać się na stronę internetową amerykańskiej grupy medialnej Tribune Company.

Stany Zjednoczone wzmocnią obronę przeciwrakietową na swym zachodnim wybrzeżu dodatkowymi 14 pociskami przechwytującymi w odpowiedzi na rosnące zagrożenie nuklearne ze strony Korei Północnej - podały amerykańskie media, powołując się na przedstawicieli władz.

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła dziesiąty raz z rzędu wzrosty indeksu Dow, natomiast S&P 500 jest już tylko o włos od rekordu wszech czasów z 2007 roku. Wzrostom na amerykańskiej giełdzie sprzyjały tym razem lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy.

Domom, które uszkodziła ubiegłotygodniowa burza śnieżna w Plum Island (Massachusetts), zagrażają teraz wdzierające się na ląd fale. Mieszkańcy gotowi są łamać prawo, by chronić swój dobytek.

W środę do Nowego Jorku zawinął delfin. Zwierzę wpłynęło do cieśniny East River, a dostrzegli je z brzegu mieszkańcy Manhattanu.

Amerykański koncern zbrojeniowy ma szansę na zaprowadzenie pokoju w wielu miejscach świata. Zamiast dronów i bomb, posłużyć może się w tym celu grafenem. Lockheed Martin jest na tropie technologii, która może pozwolić na tanie odsolenie wody morskiej a tym samym dostęp do wody pitnej dla milionów ludzi.

- Dookoła było ciemno. Jedyne, czego chciałem, to żeby mnie stąd wyciągnęli - wspomina Mark Mihal. W czasie gry w golfa zapadła się pod nim ziemia i wpadł do głębokiego na 5 metrów leja krasowego.

Kiedy glonom z Zatoki Meksykańskiej brakuje odżywczego fosforu, zaczynają stawać się coraz bardziej toksyczne. To ich sposób na przetrwanie - zaznaczają naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Karoliny Północnej i z Narodowej Administracji ds. Oceanów i Atmosfery (National Oceanic and Atmospheric Administration).

Administracja USA ma do 13 kwietnia ogłosić listę Magnitskiego, czyli listę rosyjskich urzędników ukaranych zakazem wjazdu do USA za łamanie praw człowieka. Będzie reakcja Rosji - ostrzega ambasador Rosji. Ustawę krytykuje też były dyplomata USA Richard Burt.

Nieprzewidywalna Korea Płn. ze swym programem nuklearnym i rakietowym oraz cyberterroryzm stanowią bardzo poważne zagrożenie dla Ameryki - poinformowali we wtorek szefowie amerykańskich agencji wywiadowczych w raporcie dla Kongresu USA.

Pięciu żolnierzy ISAF zginęło w katastrofie helikoptera, który rozbił się w poniedziałek w południowym Afganistanie - poinformowało we wtorek dowództwo ISAF. Nie podano przyczyny katastrofy jednak stwierdzono, że nie była ona prawdopodobnie rezultatem ataku. Ofiary to Amerykanie.

Ponad setka samochodów znalazła się w rowach w niedzielę na zaledwie 50-kilometrowym odcinku drogi. Amerykański stan Iowa zmaga się z intensywnymi opadami śniegu od soboty.