Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed przymrozkami. Miejscami temperatura przy gruncie może spaść do -2 stopni Celsjusza.
W niedzielę aura zapowiada się na ogół pogodnie, ale niektórych regionach może słabo i przelotnie padać. Na termometrach zobaczymy od 15 do 19 stopni Celsjusza.
W niektórych regionach Polski pogoda będzie stanowić zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali alarmy przed intensywnymi opadami deszczu.
Przed trzema laty o tej porze roku było upalnie. Tegoroczna końcówka maja w żadnym stopniu nie przypomina tamtej pogody. Miejscami na termometrach nie będzie więcej niż 15 stopni. Czy początek czerwca przyniesie ocieplenie? Sprawdź w tvnmeteo.pl.
Przełom maja i czerwca, a szlaki w wyższych partiach Tatr pokryła warstwa świeżego śniegu. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Toprowcy ostrzegają przed trudnymi warunkami turystycznymi.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać w niedzielę alarmy przed silnym deszczem z burzami. We wtorek, w rejonach podgórskich, możliwe są przymrozki. Sprawdź prognozę pogodowych zagrożeń.
Choć aura niezbyt na to wskazuje, przed nami ostatnie dni maja. W najbliższych dniach termometry nie pokażą więcej niż 20 stopni Celsjusza. Prognozowane są też opady, miejscami dość intensywne. Lokalnie może zagrzmieć.
Kwiecień Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej określił jako "ekstremalnie" chłodny, maj też pogodą nie zachwyca. Jakiej temperatury możemy spodziewać się w czerwcu?
Koniec miesiąca upłynie na ogół z opadami deszczu i lokalnymi burzami. W niektórych miejscach termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą zaledwie 14 stopni Celsjusza. Na przełom w pogodzie możemy liczyć po weekendzie.
W ciągu najbliższych dni nie zabraknie chmur, a w niektórych regionach kraju przydadzą się parasole. Dopiero od drugiej połowy weekendu będzie więcej słońca i nieco się ociepli.
Środa może przynieść północno-zachodnim regionom Polski niebezpieczną aurę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać alarmy pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem.
Środa upłynie pod znakiem pochmurnej aury z opadami deszczu. Miejscami pojawią się też burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 stopni Celsjusza.