Kryzys klimatyczny może spowodować, że za kilkadziesiąt lat lato na półkuli północnej będzie trwać przez pół roku - wykazała analiza naukowców. Przedłużający się okres ciepła może wydawać się kuszący, ale badacze ostrzegają, że nie pozostanie to bez dramatycznego wpływu na zdrowie ludzi, rolnictwo i środowisko.
W sobotę należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy 12 stopni Celsjusza. Uczucie chłodu będzie spotęgowane przez silny wiatr.
Front okluzji, który rozgościł się w Polsce, przyniósł dynamiczne warunki pogodowe. W piątek na przemian padał deszcz i świeciło słońce, a do tego silnie wiało. Na Kontakt 24 dostaliśmy film, na którym widać, że pojawił się też grad.
W kolejnych dniach prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami również samego śniegu. Należy spodziewać się silnego wiatru - w górach może rozpędzać się w porywach do 140 kilometrów na godzinę.
Pogoda w najbliższych dniach będzie dynamiczna. Należy spodziewać się burz, opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i silnego wiatru. W przyszłym tygodniu na horyzoncie widać też powrót porannego mrozu.
Do Polski wkroczył front atmosferyczny związany z silnym niżem Klaus. W prognozach widać gwałtowną zmianę pogody. Jak twierdzą synoptycy tvnmeteo.pl i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek mogą pojawić się pierwsze wiosenne burze.
Obecne przewidywania nie wskazują na to, abyśmy jeszcze w marcu cieszyli się ciepłą wiosenną pogodą. Czy możemy liczyć na to, że wiosna wybuchnie w następnym miesiącu? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił wstępną długoterminową prognozę temperatury i opadów na kwiecień.
W czwartek należy spodziewać się stopniowego wzrostu zachmurzenia. Możliwe są krótkotrwałe, ale intensywne opady. Powieje silniejszy wiatr, lokalnie jego porywy mogą osiągać ponad 80 kilometrów na godzinę.
W nadchodzących dniach należy spodziewać się opadów, miejscami intensywnych, a także silnego wiatru. W weekend termometry pokażą maksymalnie 11-12 stopni Celsjusza.
Kończy się pogodowa przeplatanka ze słonecznymi chwilami. Czeka nas ciąg dni wypełnionych chmurami, deszczem i śniegiem. Do tego będzie porywiście wiać.
Naukowcy wciąż badają wpływ pogody na rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2. Ich zdaniem parametry takie, jak temperatura powietrza, wilgotność i prędkość wiatru powinny pomóc w modelowaniu pandemii COVID-19 i długoterminowym planowaniu działań.
W ciągu nadchodzących dni spodziewajmy się i chmur, i słońca, i opadów. Spadnie deszcz i śnieg, a parasole mogą przydać się także do ochrony przed silnym wiatrem.
W wielu regionach wieje silny wiatr, jego porywy miejscami przekraczają 70 kilometrów na godzinę. Związane jest to z wpływem dynamicznego wiru niżowego. Co jeszcze przynosi pogoda w Polsce?
W najbliższych dniach do Polski będzie płynąć arktyczne zimno z północy. Sprawdź długoterminową prognozę temperatury przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.