pogoda

pogoda

Załamanie pogody na Islandii

Islandia od czwartku zmaga się z gwałtowną pogodą. Wieje porywisty wiatr, pada deszcz i mokry śnieg. Miejscami nie ma prądu.

Trudne warunki na drogach

W piątek podróżowanie utrudnią opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu. Na drogach będzie ślisko niebezpiecznie.

Pochmurno, a miejscami mokro i wietrznie. Od niedzieli znowu niespokojnie

Nad Polską zalega jeszcze słabnący front atmosferyczny związany z niżem Sabina, zbliżają się do nas jednak kolejne opady. Prognozowany jest też silny wiatr z porywami dochodzącymi do około 100 kilometrów na godzinę. W weekend wróci nietypowo wysoka dla tej pory roku temperatura. Na termometrach zobaczymy do 13 stopni Celsjusza.

Co nas czeka po odejściu niżu Sabina

Niż Sabina, który w ostatnich dniach namieszał w pogodzie, odchodzi już w kierunku Arktyki. Według wstępnych prognoz pogoda będzie dużo spokojniejsza. Jednak jak powiedziała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, w niedzielę dostaniemy się pod wpływ "drugiej Sabiny".

To jeszcze nie koniec gwałtownej pogody

W środę pogoda przyniesie porywisty wiatr i opady deszczu. W kolejnych dniach możemy liczyć na chwilę wytchnienia od gwałtownej pogody, jest też szansa na słońce. Pod koniec tygodnia aura znów może się popsuć.

Podsumowują skutki wichur w Polsce. Liczby przerażają

Państwowa Straż Pożarna i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podsumowują straty i interwencje z ostatnich dwóch dni. Zginęły trzy osoby, kilka zostało rannych, strażacy interweniowali blisko 5000 razy. Bez prądu jest ponad 6000 odbiorców. Najbardziej niebezpieczny okazał się poniedziałek.

Groźna pogoda górach. Zamykają kolejne wyciągi narciarskie

Warunki w górach są bardzo niebezpieczne. Wieje porywisty wiatr osiągający w porywach prędkość do niemal 100 kilometrów na godzinę, miejscami pada też śnieg. Niektóre stacje narciarskie wyłączyły wszystkie wyciągi. W Tatrach i Bieszczadach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

"Musimy zadbać o własne bezpieczeństwo"

W całej Polsce wieje porywisty wiatr związany z niżem Sabina. Na antenie TVN24 Paweł Frątczak z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej opowiadał o tym, jak niebezpieczne są wichury. - To są zjawiska, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia - mówił. Przypominał o tym, jak ważne jest śledzenie komunikatów meteorologicznych.

Trzy ofiary śmiertelne, tysiące interwencji w związku z niżem Sabina

Od niedzieli wieczorem w całej Polsce w związku wichurami strażacy interweniowali prawie 3200 razy. Zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych. Wiatr zrywał dachy, a ulewny deszcz powodował podtopienia. Na Opolszczyźnie, po tym jak wiatr zerwał kabel energetyczny, prąd śmiertelnie poraził 16 krów. Ponadto porywy zrywały dachy z budynków, łamały drzewa i niszczyły samochody. Gwałtowna pogoda pozbawiła prądu ponad 55 tysięcy gospodarstw.