W Peru z powodu powodzi zginęło już co najmniej 80 osób. W ciągu ostatniego miesiąca spadła sześcioletnia suma opadów. Synoptycy zapowiadają, że deszczu będzie jeszcze więcej.
Mieszkańcy Peru zmagają się z potężnymi powodziami i lawinami błotnymi. Bilans ofiar żywiołu cały czas rośnie. Sytuacja w najbliższym czasie może się pogorszyć, ponieważ prognozowana jest kolejna porcja opadów.
W związku z tragicznymi powodziami w Peru, w niektórych regionach ogłoszono stan wyjątkowy. Bilans ofiar klęski żywiołowej cały czas rośnie. Mieszkańcom z pomocą ruszył rząd.
W Ameryce Południowej cały czas trwają powodzie. Żywioł w Peru zabił już 67 osób, a ponad 70 tysięcy ludzi zostało bez dachu nad głową. Przepełnione rzeki i lawiny błotne niszczą wszystko, co znajdzie się na ich drodze. W wielu regionach trwają akcje ratunkowe, w których bierze udział wojsko. Winą za ten kataklizm obarczane jest El Nino.
Mieszkańcy Peru od kilku tygodni zmagają się z powodziami. Ekipy ratunkowe ciężko pracują, pomagając mieszkańcom zalanych terenów. Mimo wielu starań, zginęło już 51 osób, a 600 tysięcy osób musiało opuścić swoje domy.
Północna część Peru cały czas jest nękana przez powodzie. Grunt jest niestabilny, co sprawiło, że w ciągu ułamków sekund w jednej z miejscowości zawaliły się dwa budynki.
Setki mieszkańców regionu San Martin na północy Peru zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. W środę ulewne deszcze spowodowały wystąpienia rzek z koryt.
Peruwiańskie miasto Cajamarca żyje narodzinami niezwykłego zwierzęcia. Niektórzy obawiają się, że przyjście na świat cielęcia z dwiema głowami to zły znak.
El Nino nie odpuszcza. Władze Peru przewidują, że najgorsze dopiero nadejdzie. Aby zapobiec negatywnym skutkom zjawiska są w stanie wydać ponad 66 milionów dolarów.
W Peru zrobiło się niebezpiecznie. Na wschodzie kraju zeszło kilka lawin błotnych, które pochłonęły łącznie dziewięć ofiar. Władze obawiają się, że liczba zabitych wzrośnie.
Rzeka Calicanto wdarła się z impetem w jedno z miast południowego Peru - Ayacucho. Silny nurt zrównał z ziemią kilkadziesiąt domów, a uszkodził kilkaset. W niektórych częściach miasta budynki zalane są po dachy.
W poniedziałek w centralnych regionach Peru na skutek ulewnych deszczy wystąpiły powodzie oraz osuwiska błotne. Zginęło około 9 osób, są również zaginieni.
Po silnych opadach deszczu, wywołujących rozległe powodzie na terytorium północnego Peru, ponad 10 osób straciło życie i podobną ilość uznaje się za zagione. - Około 48 tysięcy ludzi zostało poszkodowanych w różnym stopniu przez żywioł - donosi agencja Reutera.
Mieszkańcy północnych regionów Peru zmagają się z powodziami. Nieprzerwanie padające ulewne deszcze doprowadziły do wystąpienia rzek z koryt. Trwa walka z czasem.
Uczestnicy konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP20 w stolicy Peru - Limie - porozumieli się w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych - poinformował w niedzielę peruwiański minister ds. ochrony środowiska Manuel Pulgar-Vidal.
El Nino, fenomen pogodowy, może mieć wpływ na rozwój dzieci. Badania przeprowadzone Peru pokazują, że dzieci urodzone podczas El Nino 1997-98 są mniejsze niż te, które na świat przyszły w innych latach.