lato

lato

Za nami kilka miesięcy, podczas których pogoda zdumiewała. Czy jednak wiosna i lato naprawdę były tak wyjątkowe, jak nam się wydawało? O tym opowiadała w TVN24 Kinga Kulesza, klimatolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Pogodę w Polsce w najbliższych dniach będzie kształtował wyż znad Ukrainy. W środę na termometrach zobaczymy nawet 29 stopni Celsjusza. W czwartek możemy spodziewać się przelotnego deszczu i burz.

W najbliższym czasie czekają nas i pogodne, i deszczowe chwile. Przyzwyczailiśmy się, że tegoroczne lato jest gorące, ale już w piątek temperatura maksymalna przestanie wzrastać do co najmniej 25 stopni Celsjusza.

W niedzielę niektóre alpejskie szczyty pokryły się warstwą śniegu. Miejscami spadło go nawet 40 centymetrów, a temperatura spadła do zera stopni. Niektóre drogi w austriackich Wysokich Taurach były momentami nieprzejezdne.

Początek lipca będzie bardzo ciepły, jednak chwilami aura okaże się niebezpieczna. Jak mówiła synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, jest szansa na to, że za tydzień wróci prawdziwe lato, z temperaturą przekraczającą 30 stopni Celsjusza.