lato

lato

Urlop tuż-tuż, a Ty nie masz pojęcia, jak dobrać strój kąpielowy do figury? Nie wiesz, co jest modne? TVN Meteo Active o porady poprosiło Barbarę Łubko, szefową działu Moda magazynu "Viva!".

Kosmetolog Agnieszka Trzmiel z warszawskiego salonu kosmetycznego wyjaśniała, jakich zabiegów nie należy wykonywać latem i jak chronić skórę.

W środę w Niemczech panowała letnia, słoneczna pogoda. Miejscami termometry wskazywały nawet 27 st. C. Pierwsze, długo wyczekiwane promienie słońca ociepliły wiosenną aurę. Zaludniły się parki i kawiarnie na świeżym powietrzu. Pogoda w Niemczech potrafi być nieprzewidywalna. Dlatego mieszkańcy wykorzystali jak najlepiej pierwsze w tym roku gorące dni.

Tegoroczne lato było najgorętszym sezonem od co najmniej 130 lat, czyli od momentu rozpoczęcia pomiarów - informuje NOAA. W Polsce temperatura również przekroczyła średnią wieloletnią. Naukowcy biją na alarm, że tak wysokie temperatury to skutek globalnego ocieplenia.

Choć Australia kojarzy się z piaszczystymi plażami, Wielką Rafą Koralową oraz surfowaniem, to można tam znaleźć też zimowe rozrywki. W Australii znajduje się pięć ośrodków narciarskich. W sobotę odbyły się tam zawody w narciarstwie biegowym, Kangaroo Hoppet. Ścigał się w nich również Polak.