lato

lato

Lato zbliża się wielkimi krokami. Amerykańscy synoptycy stworzyli ogólną prognozę na wakacje dla różnych regionów Europy. Polska znajdzie się w strefie występowania silnych burz. Specjaliści zapowiadają, że upał w naszym kraju będzie mniejszy niż ubiegłorocznego lata.

La Nina może być równie groźna jak El Nino. Amerykańscy synoptycy obawiają się, że w związku z nadchodzącą La Niną, tegoroczne lato w Stanach Zjednoczonych będzie wyjątkowo gorące.

Jesteśmy pod wpływem potężnego wyżu Netti - stąd chłód. Zrobi się cieplej i na termometrach zobaczymy nawet ponad 20 st. C. Niestety nie potrwa to długo. - W świetle dzisiejszych materiałów prognostycznych odwołujemy babie lato - mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Z powodu suszy w lasach brakuje grzybów. Bieszczadzcy leśnicy pocieszają, że jeszcze możliwy jest wysyp grzybów. Jeśli - jak podkreślają - spadnie sporo deszczu, a temperatura będzie oscylować na odpowiednim poziomie.

W poniedziałek 7 września temperatura odczuwalna w Suwałkach wynieść ma około 12 st. C, w Łodzi 14 st. C, a we Wrocławiu 16 st. C. Zatęsknimy za minionym latem! Wielu zawyje z żalu, że gorąc się skończył, a szorty lądują gdzieś na dnie szafy, w torbie z napisem "lato już za rok".