Podczas prac remontowych prowadzonych na okręcie podwodnym w bazie południowokoreańskiej marynarki wojennej doszło we wtorek do przypadkowej eksplozji, w której zginęło trzech żołnierzy - poinformowało ministerstwo obrony w Seulu. Jeden żołnierz został ranny.
Północnokoreański student uciekł i poprosił o azyl w konsulacie Korei Południowej w Hongkongu - twierdzą lokalne chińskie media. W budynku konsulatu zaostrzono środki bezpieczeństwa. Incydent, jeżeli się potwierdzi, może doprowadzić do zwiększenia napięcia na Półwyspie Koreańskim.
Korea Północna wystrzeliła we wtorek rano czasu lokalnego trzy pociski balistyczne - poinformowała w Seulu agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską armię.
Korea Północna zagroziła w poniedziałek USA i Korei Południowej "fizyczną odpowiedzią" na kroki mające na celu rozmieszenie na Półwyspie Koreańskim zaawansowanego amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej THAAD. Jego rozmieszczeniu zdecydowanie przeciwne są również Chiny.
Korea Północna wystrzeliła w sobotę ze swojego okrętu podwodnego pocisk balistyczny. Test przeprowadzono na wodach morskich po wschodniej stronie Półwyspu Koreańskiego. Próba nie powiodła się – wynika z oświadczenia południowokoreańskiego Sztabu Generalnego.
W dniu rozpoczęcia szczytu NATO w Warszawie, w Pekinie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostali wezwani ambasadorowie USA i Korei Płd. Chińskie władze sprzeciwiają się rozlokowaniu amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Korei Płd.
Niemal ciągłe korzystanie ze smartfonów, nawet w samym środku ruchu ulicznego, jest już przyczyną ponad tysiąca kolizji i wypadków samochodowych rocznie w samym tylko Seulu. Dlatego władze stolicy Korei Południowej postanowiły działać.
Hakerzy z Korei Północnej włamali się do ponad 140 tys. komputerów w firmach i instytucjach rządowych Korei Południowej, przygotowując atak cybernetyczny na wielką skalę – poinformowała południowokoreańska policja. Wykradziono także 42 tys. dokumentów, dotyczących m.in. konstrukcji amerykańskiego myśliwca F-15.
Władze Korei Południowej poinformowały w piątek, że prowadzą ze Stanami Zjednoczonymi rozmowy na temat rozmieszczenia na swoim terytorium zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej, który miałby chronić kraj przed zagrożeniem ze strony Korei Północnej.
Najprawdopodobniej niepowodzeniem zakończyła się kolejna próba rakietowa podjęta we wtorek rano czasu lokalnego przez Koreę Północną - poinformowały w Seulu południowokoreańskie źródła wojskowe.
Siły morskie Korei Południowej oddały strzały ostrzegawcze w kierunku dwóch północnokoreańskich jednostek: łodzi patrolowej i kutra rybackiego, które wtargnęły na sporny akwen na Morzu Żółtym - poinformowały w piątek władze w Seulu.
Gdy w stolicy Korei Północnej kończył się zjazd Partii Pracy i reżim starał się prężyć muskuły rzucając tradycyjne wojownicze groźby, niecałe sto kilometrów od granicy reżimu Amerykanie zorganizowali swój pokaz siły. W bazie lotniczej Osan zorganizowali kolejny "Marsz słoni", ćwicząc szybkie wysłanie w powietrze liczącej 43 samoloty formacji z podwieszonym prawdziwym uzbrojeniem.
Korea Południowa organizuje, począwszy od 25 maja, wielostronne manewry okrętów podwodnych, w których wezmą udział jednostki ze Stanów Zjednoczonych, Japonii i Australii - poinformował rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa obrony.
Podjęta w czwartek przez Koreę Północną próba wystrzelenia rakietowego pocisku balistycznego średniego zasięgu najprawdopodobniej zakończyła się fiaskiem - poinformowali przedstawiciele ministerstwa obrony Korei Południowej, na których powołują się agencje AFP i AP. To kolejna nieudana próba w ostatnich tygodniach.
Korea Północna przygotowuje atak na replikę południowokoreańskiego pałacu prezydenckiego, który wzniesiono na przedmieściach Pjongjangu na potrzeby manewrów wojskowych - podało wojsko Korei Południowej. Jako dowód zaprezentowano zdjęcia satelitarne.
Korea Północna wystrzeliła ze swojego wschodniego wybrzeża pocisk balistyczny, prawdopodobnie ziemia-powietrze - poinformowała Korea Południowa. Wzmaga to obawy Seulu, że Pjongang przygotowuje się do przeprowadzenia nowej próby jądrowej.
Korea Północna może wkrótce przeprowadzić piątą próbę jądrową - alarmują południowokoreańskie media, powołując się na źródła rządowe, analizujące aktywność wokół poligonu testowego sąsiadów z Północy.
Najpewniej niepowodzeniem zakończyła się podjęta w piątek rano czasu lokalnego przez Koreę Północną próba wystrzelenia rakiety balistycznej - poinformowały w Seulu południowokoreańskie władze.
Rządząca w Korei Południowej konserwatywna Partia Saenuri (SP) nie utrzyma większości w Zgromadzeniu Narodowym - wskazują wstępne wyniki podane przez południowokoreańskie media po zakończeniu w środę głosowania w wyborach parlamentarnych.
W Korei Płd. odbywają się w środę wybory parlamentarne, które według prognoz najprawdopodobniej wygrają konserwatyści prezydent Park Geun Hie. Liczą oni na odzyskanie większości mimo kłopotów gospodarczych kraju i rosnącego napięcia w stosunkach z Koreą Płn.