Kanada

Kanada

Sikh przywódcą kanadyjskich socjaldemokratów

- Kanadyjczycy powinni pozostać zjednoczeni, aby bronić polityki odwagi wobec polityki strachu, polityki miłości wobec narastającej polityki podziałów - powiedział Sikh Jagmeet Singh, nowy przywódca kanadyjskiej socjaldemokratycznej Nowej Partii Demokratycznej (NPD).

Sforsował zaporę, potrącił. Potem dźgał

Policja kanadyjska postawiła zarzut wielokrotnego usiłowania zabójstwa mężczyźnie, który w Edmonton staranował samochodem i pchnął nożem policjanta, a potem potrącił cztery osoby.

Poszło o samoloty i miliony. Bitwa między sojusznikami

Rząd w Londynie rozważa możliwość zablokowania przyszłych kontraktów wojskowych z amerykańskim koncernem Boeing. Podobne sugestie padły wcześniej ze strony rządu Kanady. Wszystko przez decyzję władz USA, który poważnie zagroziła kanadyjsko-brytyjskiej firmie lotniczej Bombardier.

Ponad tysiąc ewakuowanych. Ogień trawi Kanadę

W czwartek po południu pojawił się ogień w jednej z prowincji Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Lokalne władze ewakuowały ponad tysiąc osób. Pożar znajduje się obecnie około 20 kilometrów na wschód od miasta Kelowna.

Samolot niemal wleciał w kilka innych. Pokazano zdjęcia z lotniska

7 lipca na lotnisku w San Francisco o mały włos samolot Air Canada nie wylądował na kilku innych. Z opublikowanych w środę danych i fotografii wynika, że został on poderwany znad ziemi na wysokości zaledwie 18 metrów, a od katastrofy dzieliło maszyny jeszcze mniej, niż dotąd przypuszczano.